Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrt u ravnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrt u ravnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2015 u 23:14
Divno je u tvom vrtu u svako doba godine. Uvijek nešto cvate i privlači pažnju. Baš me zanima, kolika je površina tvoga vrta? Možda je negdje i pisalo, a meni je promaknulo.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 06:52
Lucy-glavni vrt je povrsine oko 10ari ,ukupno  je 16 ari i osim stambenog prostora sve sam zasadio biljke,ali i posto raste na kuci devojacka lozica (partenocisus) ceo plac je jedan vrt.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2015 u 11:02
velika okucnica i puno posla kad je sve u vrtu...al neka to je milana za zivjeti kod vas...Star
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2015 u 12:35
-Ma uvijek se nanaovo oduševim tvojim vrtom. Neznam u koje doba godine je ljepši. Skidam kapu majstore
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2015 u 15:43
Josipa-Pozdrav ! Ima posla ali da imam vikendicu onda bih vikendom radio puno vise i na kraju zaradio slog ili infarkt(moj tatu je dokusurila vikendica-treci slog) kao sto mnogi kod nas tako zavrsavaju,zato se i nude jeftino vikendice sa cak 36 ari pod lozom i vocnjakom ali niko ih nece ni za DZ.Ovako,  polako pa koliko se stigne, i u kuci si svojoj.Nema neke koristi ali moze bar da se uziva u pogledu.A ono malo voca za jelo ima na pijaci.

Dijana pozdrav, ipak je najlepsi u prolece kao sto je i ono po meni najlepse godisnje doba,kada pocnu one vrucincine bas nevolim.

Evo novih slika, magnolija Grandiflora danas se otvorio cvet, nisam mogao da ne slikam jer kao sto rekoh 8 godina ja to cekam,snimicu ga i kada se potpuno otvori,prelep je, jeste da je samo jedan ali vazno mi je da je pocela cvetati,valjda ce dogodine biti vise cvetova.









Ginko Biloba je vec visoko oko 6 m mislim da dosta brzo raste.Svidjaju mi se njegovi kruskastog oblika listovi,cuo sam da se neki njegovi sastojci lisca koriste za bolju cirkulaciju.


Jedan kisobran od bresta





Ovde ja cesto spavam, sad je kao suma,debela hladovina





Ovaj gornji sedum mi se svidja jer vuce na plavu boju


Svileni bor je prvi puta poceo stvarno da raste bas je zgusnuo,ovo je treci koji sam kupio prethodna dva su propala,zato neka vas ne cudi sto se njime ponosim,jer i cena nije mu bas mala.



Moj liljane beli. King-size




Hortenzija u potpunoj senci ispod lesnika i cveta,ovo je dokaz da je Hortenzija sumska biljka.Imam jednu uz severnu stranu kuce cvetovi su joj ogromni ali i ona nikada nije videla sunca vise joj odgovara da ne bude u potpunoj senci ali sunca ne voli ni malo.







Divlji nar ove godine cveta najvise do sada




Na lavandi more leptira, mi Slovaci ga zovemo OREHAČ, u prevodu Orahar valjda zato sto mu se larva hrani orahom (drvom) a ne plodom.ILi zbog izgleda ,nemam pojma.




Hemorokalis ipod Lavande







Japanski javor ima vec oko dva metra







Moja najlepsa Srebrna Smrca




Dalije se rascvetale,namnozile se.









Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2015 u 16:26
Svileni bor je predivan...prije god dana san ga donjela od strica tri i jedan poklonila a jedan propao...ali zato ivaj sto je ostao predivno napreduje...blago tebi na hladovini u mene sve przi sunce jad je tek u razvoju sve...za koju godinu bit ce slicno nadam se....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2015 u 20:40
Evo ideje da zasadite cuvarkuce na kamenu ,ja sam ih posadio i svidja mi se.Pa i inace ih zovu kamena ruza.



















Cak mi se cini da na kamenu lepse rastu,vazno je da ne procvetaju jer posle cvetanja kao sto znate propadnu.A na kamenu bas nemaju neku prihranu.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2015 u 20:53
Kod tebe uvijek nešto lijepoga za vidjeti......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2015 u 06:22
e moj rembrante ja na tvojoj ljuljački sigurno nebi mogla zaspati od tolike lipote to mogu i usobi a tu bi parila oči dok mi se vid nebi zamutio moj naklon
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2015 u 07:47
Milice,te cuvarkuce sam postavio na sajt zato sto sam se bas potrudio. Neznam da li znas ali na prvoj slici je cuvar kuca posadjena na izuzetno tvrdom kamenu,nisam geolog ali cini mi se da je to granit,jedna burgija mi se istopila kao da je od plastike, ovo drugo kamenje je SIGA to je krecnjak tako da tu nema problema ali cuvarkuca da raste na granitu ,to nisam video. Kazu da treba  saditi cuvarkuce u pukotine kamena ali koliko god trazio kamenje ja nisam nasao koji ima pukotine.Imam ja klasicno zasadjene cuvarkuce,ali ja sam bas hteo da rastu na kamenu




Lepo i ovako izgledaju ali nije to to.

Kamenjarka1 Verujem da bi zaspala jer i ja cesto zaspim.mada sada komarci  malo napadaju,ali moze da se zivi,lane ih je bilo bas za neizdrzati kao da su svi dosli u moj park-Pozdrav
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2015 u 23:31
I meni se sviđaju čuvarkuće posađene u pukotinama kamena. Takvog kamenja kod mene ima, a ti si se bome dobro namučio. Ova posljednja slika s čuvarkućama u betonskoj vazi mi se posebno svidjela.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2015 u 12:48
LUCY-Thumbs Up-Ova betonska vaza je zamisljena da bude fontana,verovatmo jer je teska sigurno oko 150 kg. Covek se hteo nje resiti pa mi sin kupio za rodjendan. Ja je iskoristio prvo za brsljen pa kad je propao zato sto u betonu treba svaki dan zalivati,posadio sam cuvarkuce lepse je i ne treba cesto zalivati, sada zalijem kad se setim.Pozdrav.

Ovo moram da kazem -Kod nas je najveci problem kako se pise nerazumem, treba ne razumem, ili da  se izglasa referendum na kome bi se-Censored ne razumem -spojilo-To je moj predlogWink. Drugi problemi ne postojeCry
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 00:35
Lijep vrt smile55
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 01:11
Prekrasno je, a tek kišobran od brijesta smile76
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 09:56
FIKI-hvala na posetiTongue

MOON-plus mi se svidja sto cveta u prolece-veliki pozdrav.

PS-u mom parku je Ying Yang
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 11:04
Lijepo, skladno, opuštajuće, pravi izvor životne energije. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 21:01
Rajski vrtovi-Hvala na poseti,pozdrav!
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2015 u 13:33
Dobar dan, jedno pitanje,kako se zove ova biljka ,ima lisce kao klivija ali cvetovi su plavi,da li postoji mozda klivija sto cveta plavim cvetovima




I ova crvena,jednogodisnja je ali raste svake godine iz semena sto padne na zemlju,lepa mi je zato sto daje kontrast zelenilu.Kako se zove mozda neko zna a zna verovatno pola foruma saMO JA NE ZNAM.





Volim kada partenocisus (devojacka lozica) ovako visi daje neku lepotu,a plus toga nema zalivanja izdrzljiva je to loza, plus crveni listovi u jesen.




E sad jedan predlog da vidite sta sam napravio da mi rastereti kicmu kada cepam drva ,rucni rad ,cepac za drva koji neverovatno olaksava cepanje drveta,nema vise sekire-kicmolomca.







Da ne bude zabune sve sam komplet sam radio (sa sinom),pa ko zna, ko se greje na drva neka vidi da ne mora kicma da se lomi.(osim siljka i remenica,to je napravio strugar (tokar).



Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2015 u 13:42
ljubičasti cvijet je afrički ljiljan, agapanthus, lijep cvijet, ja ga imam u  vrtu, ali slabo cvjeta, više voli teglu 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2015 u 15:17
Hvala Nisa,a cak i u tegli ,ona zena sto nam je dala rekla je da voli da se vidi malo korenje,Jer kaze nece da cveta ako se mnogo prekrije sa zemljom.U svakom slucaju lep je cvet i izgleda dugo traje.Pozdrav.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.