Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrt u ravnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrt u ravnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2015 u 22:51
Prekrasno dvorište, imam pitanje, koje sve drveće čini duboki hlad na slici sa ljuljačkom.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2015 u 08:54
Ovo sa lozicom na krovu je krasna ideja, super izgleda. Afrički ljiljan sam prepoznala ali ono crveno ne ... idem u grupu sa neznalicama Wink.
Stroj je izgleda pravi, mogao bih ga i patentirati.smile186
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2015 u 16:13
Catalpa-Ono drvece kod ljuljaske je ukrasni lesnik sa desne strane,i obicna leska  sa leve strane koja raste kao veliki zbunj. Oni bas daju debelu hladovinu a nigde nisam cuo da moze da bude nezdravo ispod njihovog hlada kao napr. orah.
Moja catalpa na ulici stara 4 godine umalo unistena  od strane komunalne sluzbe sto kose travu ulicom sa onom strunom,pocela je da se susi od ove suse,morao sam da je zalijem i dosla je k sebi,ali bas je duboko u tlu vec suva zemlja. To onako usput jer je tvoj nik -CATALPA

Rajski vrtovi-Jelda da je lepa lozica kada se ostavi da visi,ja hteo da posecem i u momentu razmisljam,cekaj  pa i ovako je lepa.
Valjda ce se neko naci ko zna,koja je ono crvena biljka ,zahvalna je jer svake godine nikne iz semena sto u jesen padne na zemlju. A pogotovo u prolece ima divnu boju visnje.

Stroj je rasterecivac kicme,ima ga na YOU TUBE po celom svetu tu sam i video nije to nova tehnologija ali svako ga pravi na svoj nacin. Ali svaki dinar ili kuna se isplati sto se ulozi jer je pomoc nemerljiva.


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2015 u 22:12

      Skroz polagano sam setala tvojim parkom i nauzila se ljepote !

                                                                                                                                  smiley5906.gif
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2015 u 21:32
gute Fee-Dobro večesmile56
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2015 u 13:40
Pozdrav forumasi. Pasiflora kao da raste na magnoliji ,ja je ne diram,osusi se preko zime i svakog leta ponovo krece da raste,problem je sto joj kratko traje cvet ,ali ima ih dosta tako da ima svaki dan jedan ili dva  a nekad i tri cveta,posebno mi se svidja pored fenjera.Ima i osa ja ih ne diram ne diraju ni one mene.






Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2015 u 20:58
Koja je to pasiflora da se ne smrzne po zimi?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2015 u 21:35
Incense,Bila je tu i Caerulea  koja navodno izdrzava jace zime . Eto ona je smrzla a Incense je ostala. Znaci pise jedno a  prakticno uvek bude drugacije.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2015 u 21:49
Kod mene  caerulea dobro podnosi zimu. Ničim ne zamotavam ili sl. U proljeće suhe grane odrežem na 15 cm i ona ponovo raste. Druge nemam pa ne znam kako bi preživljavale zimu....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2015 u 12:23
Ovo je ono sto sam ja rekao,da je puno prakticnije i trajnije  zasaditi vatreni grm,a ne ruze puzavice
 i oblikovati kao luk na  ulazu u park,ruze
ne cvetaju intezivno celog leta  a kamoli zimi, i nisu zimzelene kao vatreni grm, ovo ovako ce biti do proleca.samo mi je krivo sto nisam zasadio grm sa crvenim bobicama




Anemona se rasirila




ZAlosna vrba je prezivela, cak je mozda ovako skracena i lepsa nego pre,u senci njenih grana moze da se sedi. Smrzle su grane u prolece,to je meni jedino objasnjenje.



Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2015 u 15:23
Ovo sa vatrenim je jako lijepo, bez prigovora. Ja ga osobno nemam, a željela sam ga nabaviti baš zato što je zimzelen. Odustala sam jer kažu da je prilično "neukrotljiv", da ima velik godišnji prirast. Reci mi molim te, koliko godišnje naraste i da li ga se mora često orezivati kako ne bi rastao van kontrole ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 21:43
Rajski vrtovi- sta da kazem, onaj ko ti je to rekao prica svasta i nema iskustva. Nema mnogo posla oko orezivanja,u stvari moze da se kaze uopste ga i nema jer ne raste toliko brzo u sirinu,a godisnje naraste zavisi od godine ,meni je prosle godine isao u "visinu" kod mene je to duzina, oko pola metra,ali najvaznije je da ne ide mnogo u sirinu,ja ga i malo vezujem da izgleda gusce.Ove godine je dosada i nije nesto narastao,valjda zato sto ima mnogo bobica, tamo mu ide snaga.Pozdrav!
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2015 u 20:19
Moj park krajem leta,sad kako je padala kisa malo su biljke dosle k sebi ali dve smaragdne tuje su mi se totalno osusile i kriptomerija. Kriptomeriju sam zamenio sa zbunjastim boricem a za smaragdne tuje videcu,posto su one bile deo ograde. Eto uzivajte malo u lepim slicicama,da i ja doprinesem desavanjima na forunu


































Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2015 u 00:02
Užitak je prošetati tvojim vrtom. Jako mi se sviđa ideja kako vatreni trn iskoristiti za ozelenjavanje luka. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2015 u 19:50
Lucy, hvala,pozdrav. Mogu da ti kazem da sam tu orginalan, nigde to nisam video osim u svojoj glavi.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2015 u 20:24
Prošetala sam i uživala.smile113
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2015 u 10:59
Prekrasno, prekrasno, prekrasno!!!
Brijest kišobran me osvojio, obožavam tako oblikovana drva... baš sam se neki dan sjetila tvojeg luka od vatrenog grma i evo baš naiđem na frišku slikicu, super izgleda! Mislim da ću ti ukrasti ideju, jer trenutno nemam ružu koju bih željela, za ukrasiti luk u vrtu, a i umaraju me bolesti na ružama i nikako mi ne izgledaju zdravo cijele godine. Još ću jednom izraziti divljenje svakoj biljci u vrtu i tvojoj nenadmašnoj kreativnosti, predivno!!!
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2015 u 06:59
Catalpa-Drago mi je da si uzivala


TEMZI-Ruze penjacice su lepe  vidim po NET-u i prilikom vencanja ,mladenci se slikaju  ispod ,ali su neprakticne,da ne spominjem non-stop orezivanje, posla preko glave. Ovo ovako bobice se zadrzavaju do proleca kada opet vatreni grm cveta a i tada je jos lepsi. Imponuje mi klada hvalis moj vrt,tako da pored takvih kao ti imam volje za rad, a i volje da potrosim novac jer uvek nesto se osusi ili bude neka nova ideja,kaze moja supruga dosta si trosio,ja joj kazem da se ne zanosi  celog zivota  ce se nesto ulagati u vrt . Pozdrav.
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2015 u 00:44
Uvijek prekrasno..
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2015 u 12:30
Rubensica smile46         
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,410 sekundi.