Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orahovica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orahovica

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Orahovica
    Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 18:47
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 09:58
Prekrasne fotke! Zaista doživiš Orahovicu kakva je! A ljudi moji, prekrasna je! Admine, u Orahovici sam bar 1 godišnje kod tete- uglavnom ljeti, pa ćemo valjda popit i neku kavicu na jezeru. Jesu li ga napokon završili?

A di je Vučica ? Daj nek ju malo vide- pogotovo onaj dio gdje je Čiro prema placu! Onaj drvored je isto prekrasna šetnica! A da ne velim da je usput i slastičarnica i pizzeria smile50 pa skroz pješke kroz polja prema jezeru! Sve kalorije se istope!

Uf - ulovila me nostalgija- mislim da neću čekati ljeto!!! smile98
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 09:59
Uf vidla sam šetnicu kraj Čire- sorry!Samo je u kontra smjeru-  brzopletost smile42
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 11:40
Samo dođi!!!! Da popiti kavicu na jezeru, pa popiti cemo i dvije!!Tongue
 
Jezero je gotovo, mo jos rade na nekakvim sitnicama tako da ce dogodine biti u potpunosti gotovo!!! I osvijetlili su ga tako da ima ljudi i po noci na kupanju!!!!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 12:57
A žičara prema Ružici? I ona priča o novom jezeru u kamenolomu?

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 13:03
Evo da doprinesem temi Orahovica!

Na ovoj slici tražimo pastrve!
Tata mi pričao da se kao mali kupao i lovio pastrve u Vučici pa mi svake godine provjeravamo da li su se vratile!
Možda sad kad više kamenolom ne radi vratite autohtone vrste!


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 22:39
Vruči ljetni dani, a hladne noći. Tako se ljepo spava po noći u Orahovici. Otišli u petak , vratili se u subotu. Mali gradić, vrlo prometan i živ. Nekako mi se čini da svake godine sve više mladih ljudi ipak ostaje u Slavoniji.
Zašto i ne bi kad ima je tako ljepo.
Putem su nas pratile ravne ceste okružene poljima kuruze, suncokreta, duhana, vinograda...






Na putu pokraj kuća, sjede domaći i "broje" promet. Ispred svake druge kuće je klupica gdje se susjedi druže.


Ima usput svega za kupit. Paprika, paradajz, dinja, llubenica, krumpira, luka.... a sve iz bašće.


Podno Papuka se smjestila Orahovica. Tu sam provela puuuno školskih ferja sa dedom i bakom.




Ulazim u poznato dvorište koje se nije mjenjalo od stoljeća ...


Naravno - deda mora u kontrolu

Ja samo potvrđujem da je sve u redu!

Puno biljkica koje imam - one starinske sorte su donešene iz ovog dvorišta. Matica svih čuvarkuća




Sve je rodno










Ovu jabuku smo obrali jer je zrela, a cijet još uvijek cvate!


Subotnje jutro proveli u berbi ranih jabuka i šljiva, buče, mahuna, cikle, luka i svašta još.
Prije ručka odlučili napokon prošetati po Orahovici.
















Popili limunadu sa Adminom na busnom kolodvoru i kroz park se vratili domeka na fini ručak.


U parkiću nas pratio jedan krasan labrador.
Baš zna uživati








Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 22:47
u parkiću je najdomljiviji mlin koji je obnovljen prije par godina, ali nema vode. Šteta!








Puno starog drveća je porušeno, ali još više mladog posađeno.


Poslje ručka smo se provozali do najbitnijeg mjesta za ljetnih mjeseci. Dolaze ljudi iz Osijeka kako bi se ohladili na jezeru






Iznad jezera je stari Ružica grad.
Bilo je prevruće za hodnaje do njega. Drugi put.


Navratili na još jendu čašicu razgovora kod Admina i na povratku provjerili Koral u kojem su konjeki za jahanje. Jednom će ovaj Koral zaživjeti pravim seoskim , rekreativnim životom.






Nije to tako daleko. Samo 3 sata od Zagreba.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 23:49
Bas predivno!Prava reportaza!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 08:41
u Orahovici mi je uvijek bilo zanimljivo koliko zanatlija ima. Sada su ti stari obrti nažalost zatvoreni, ali još mi je okus medenjaka od suseda licitara u ustima.
Šeširđija je uvijek imao kvalitetne šešire za dame i gospodu iz grada. Sjećam se da je deda, nekad davno, puuuno vremena proveo isprobavajući šešire za razno razne situacije.
A dok je on isprobavao mi smo se u bašći na kariranoj deki kartali "crvena vuci". Ili smo mazili zajcove i kokice.
A sa ulice se čulo "luuuubeeeeeniceee" i na kolima koja vuće konj hrpetina lubenica. Uvijek smo dobili za probu "trokut" iz lubenice da vidimo jel slatka. A deda je "znalački" lupkao po njima dok nije izabrao najslađu.
MMMMMMMMMMMM
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 09:21
Prekrasno, ma uvijek me oduševite predivnim slikalma, a opisi su perfektni, kratko, jezgravito, baš po mom guštu.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 13:46
...pa kada ste to bili? Mogao sam i ja navratit na limunadu ili kavu, pa da se upoznamo.

Drugi put...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 13:52
Drugi put, prije nego krenemo,  šaljem ti najavu o dolasku na pp!
Ovu jesen možda još navratimo kad bu trebalo brati ostale voćke ili kad dojdu kesteni! Thumbs%20Up
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 13:54
Može...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 21:34
šefi slike su zaista odlične , za laika poput mene koja nisam tamo bila , jako je lijepo, pravi domaći zaboravljeni ulomci naših života , nekad meni najmiliji dani također provedeni na selu kod moje bake i dede ,,
dala bi cijelo bogatstvo da mi se samo malo vratit u te dane
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 19:28
neki od eksponata iz muzeja





bilo je toga dosta pa neću daviti više
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 19:31
lopatice vodenice koje je tjerala voda



i kamen koji je mljeo zrno




mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 13:23
lijepe fotke, zanimljivi eksponati, Ćiro mi je super...
hvala skitnicaSmile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 21:23
drvo se obrađuje i u OrahoviciClapThumbs%20Up
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 22:05

Skitnica, sto nisi svratio malo kada si vec bio u blizini

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.