Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće za početnike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće za početnike

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cvijeće za početnike
    Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:17
Pozdrav veselo društvo!!!!
 
Ovakoja sam mlada usto se tice biljaka i uzgoja cvijeća.
 
Trenutno sam se preselila u novu kuču i sada mi nekako sve prazno bez biljaka. koje su biljke najlakše za uzgoj (čitaj koje se ponekad mogu i zanemaritiWink) pa da ih nabavim.
 
Hvala vam puno, zaista je potrebna pomoć!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:31

pozdrav i tebi ja bih ti predložila sansarverije juku ali ona ti voli dosta svijetla i adam ali niko od nih nevoli da da se dugo zanemarismile154

AB100
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:36

Ma to mi je jasno, da ih nesmijem pustiti na milost i nemilost drugima!!! a drugih u kući nema Wink!!!  ali ako se jedan dan zaboravi da mu nebude ništa.

Imala sam par puta kaktuse a s njima je problem sto ih treba jednom tjedno zalijevati, pa zaboravim koji tjedan. tako da mi je bolje nesto malo zahtjevnije, ali opet ne nesto previše.

barem dok naviku nesteknem!!!

 

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:07
Afrodita, ja bih se prvo malo nasalila sa nama ovde, pa bih rekla da mnoge nase biljke sigurno zele da ih ponekad i zaboravimo.

Preporucila bih ti kalanhoe. Sada ih mozes naci u cvatu i izabrati boju, a jako lepo izgledaju kada u redu ispune prozorsku dasku.

I sanseverija je lepa, najlepsa je kada ima one zute pruge na obodima sa obe strane i kada se pruzi u visinu, izgleda kao sablja, pa je tako jos i zovu.

Yucca, takodje, slazem se sa AB100. Ficus elastica i Ficus benjamina. Ako se odlucis za njih, biraj zelenolisne vrste.

Eto, toliko. Da ostavimo prostora i za druge.

Pozdrav i dobrodosla.
Aglaja
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:12
Također preporučavama sanseveriju, istu ovakvu kakvu AB100 ima za avatar. i juka ti je dosta zahvalna. a najzahvalnije,biljke koje nikad ni polit ne treba su ti plasticne . Ma samo se šalim malo samsmile157
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:15
Afrodita, moj prvi izbor bila bi dracena!

Ažurirao oceana - 07 Prosinac 2007 u 22:16
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:17
Dracena Marginata i ili D. frangrans

....uh,  tek sam sad skužila da si temu stavila pod Sobne cvjetajuće biljke...ali nekima i D. frangrans procvjeta...Wink


Ažurirao oceana - 07 Prosinac 2007 u 22:20
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 00:23
Slažem se sa svimasmile96
Cvatuće,kaanhoe,afričke ljubičice,iskreno ništ ne trebaju osim vode,povremeno,dracena definitivno(za nju i yucu je bolje da je zaboraviš zalijati nego da pretjeraš).Kako meni ficusi nikako ne uspjevaju nih neću preporučiti ali filadendron ili monsteru svakako.
U stvar jel bi ti cvatuće ili i ove lisne,da se ne mučimo?smile187
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 10:44
prkosic za vani i zamio za unutra Wink
vrlo zahvalno
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 15:47
ja bih ti preporucila ukrasnu koprivu,
fikus,ili hoju
(bar sam ja sa tim pocela)
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 14:59
Nabavila sam si par sanseverija(ukala od mame).
A u trgovini sam upecala okom jedan super fikus, pa ga planiram nabaviti. Nije kasno što je zima da ga sada kupim?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 16:39
Naravno da nije kasnoWink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 16:55
Moja preporuka za početnike je definitivno sve vrste dracena jer je traže previše.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:12
Samo treba pripaziti da kada se kupuje, vani ne bude previše hladno, da ne doživi biljka veliki šok. Isto tako iz jako hladnog u jako toplu sobu!!
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 19:01
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Samo treba pripaziti da kada se kupuje, vani ne bude previše hladno, da ne doživi biljka veliki šok. Isto tako iz jako hladnog u jako toplu sobu!!



upravo to admine sam ja par puta uradila i nebih vise
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 23:20
moje prve sobne biljke koje sam nabavila su:
-nolina
-afrička ljubica
-chamaedorea elegans

potom su uslijedili:
-scindapsus
-klorofit
-ćuvarkuća
-i još afričkih ljubica

ako se samo malo povede računa mislim da su sve ove biljke lake za uzgoj Wink


Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 22:48
Preporučam Sanseveriju, Yuccu, Ficus, a sada u ovo vrijeme, Kalanchou!
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 01:12
ja bih od srca preporuchila ( ali one nisu cvetajuce...)Aspidistru...ona podnosi i majstore i zaboravljanje i puno vode i nishta vode i mene...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:29
samo jedan mali savjet, budući da sam i ja nedavno počimala sa uzgojem, pa da ne pogriješiš kao ja: uvijek kod biljaka kada ih ideš zaliti pogledaj kakva im je zemlja, ali ne onaj površinski dio, već malo ruku uvuci u dublji sloj, i ako je tu suho zalij pomalo. za dracene i ficuse bih ti preporučila da ih prskaš vodom po listovima, meni su puno bolje otkad to radim. njih zalijevam otprilike jednom u 7-10 dana, a prskam ih po listovima svako 2-3 dana. kod ovih biljaka ti je bolje manje zalit nego više, i nikako ih nemoj držat na propuhu i na hladnom (dobro, sad će bit toplije svugdje, ali kako biljke ne vole često premještanje bolje je računati na to).ja bih ti svakako preporučila spatifilum (ne znam jesam li dobro napisala) prekrasan je, lak za održavanje, treba ga tek pomalo zalijevati kad se zemlja prosuši i prskati.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 07:03
dobila sam ovaj kućni jaglac prije 2mj još uvijek cvate doduše manjim intezitetom pa me zanima do kada? i da li se on može pelcati ko i vrtni jer tjera nešto pomalo sastrane


sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.