Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike od presovanog cvijeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike od presovanog cvijeca

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 22:00
Aralija, ja sam malo lijena kada je postavljanje slika u pitanju. Mene treba malo drmnuti...
Neno, naravno...ne znam nikoga ko se bavi ovim slikama, voljela bih malo da popricamo na tu temu, razmijenimo ideje...slobodno mi se javi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 22:58
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:01
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:03
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:08
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:11
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:14
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:16
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:20
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:24
Ovo su samo neke slike koje sam uspjela postaviti na i uz ovu policu. Ovo je neki sanduk za posteljinu pa sam htjela malo razbiti monotonoiju, ustvari da ne bude samo onako cevrtasta sanducina. Mnoge slike su zavrsile kod raznih ljudi. Jos ih imam nakaciti pa saljem sliku kada konacno zavrsim s tim. Hvala svima kojima se moji radovi svidjaju, a voljela bih cuti i koji negativni komentar...sta im fali, da nisu monotone, da nisu presarene, kako bi vi voljeli d aizgledaju....Ovih dana pocinjem praviti pejzaze, kucica, put, livada, suma...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:28
Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 00:56
Zanemela sam!

smile94
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 11:38
samo nastavi i još nas obraduj koji put
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 18:30
Prekrasno, ništa nije prešareno, sve mi se jako sviđa, samo nastavi. Veselim se pejzažima. smile141
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 19:26
Krasne su slike,a koja je tajna da ostanu tako lijepe boje,da lišće ostane tako zeleno,cvijeće u svojim prirodnim bojama,stavljala sam djetelinu sa 4 listapresati i uvjek dobijem neku smeđu boju
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 10:26
Kada se lisce presuje mora biti suvo. Ja ga ostavim par sati na vazduhu a onda ga stavim u listove novine (ne u one sa masnim liscem nego od celuloznog papira) pa u teske enciklopedije. Ako je lisce deblje i teze se presuje onda nakon par dana mijenjam novinu da ne istruli jer onda dobija smedju boju. Ne moze se svako lisce ispresovati na isti nacin. Smokva, brest, hrast, breza, lisce ruze, brsljana, nekog grmlja se ispresuje tako da zadrzava primarnu boju. Isto je i sa cvijecem...dobro se presuju macuhice, gerber (ali laticu po laticu, ne citav cvijet odjednom), ruza (takodje latice), ljutic, hortenzija, hrizantema, zova, ono bijelo grmlje u proljece, dok naprimjer magnolija dobija smedju boju ali ona meni odgovara jer od njenih latica pravim vazice. Suvo jesenje lisce dovoljno je samo staviti par dana pod nesto tesko i ostace u toj istoj boji. Nakon pravljenja slike mora se premazati bezbojnim lakom za nokte (sto ja ne volim, jer mi je ljepsa prirodna boja, ali moram), jer je ipak sve to prirodno pa se desi da vremenom neko cvijece izgubi svoju boju. Kad je dobrar ram, pa ima staklo koje skroz pritisne sliku i ne dozvoljava ulaz vazduha onda vjerovatno ne treba lakirati, ali ja koristim ove jeftine, kineske ramove, koji su suplji sa svih strana. Ako pocnes sa ovim slikama onda ces vidjeti vremenom sta se da a sta ne presovati, pokusas pa ako valja ostavis, ako ne-kanta za smece. Ja sam mnogo cvijeca pobacala, kao i slika...desavalo mi se da napravim sliku a ujutru vidim da je svo lisce ispucalo i izvilo se. Ili prelakiram lakom za drvo a ovo sve ispuca. Ja imam naprimjer latica ruze od prije tri-cetiri godine u jednoj fascikli koje uopste jos nisu promijenile boju. I ipak ove slike ne treba drzati preko puta direktnog svjetla.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 10:43









Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 10:45
A ovo su slike koje sam ja davno radila, na pocetku kada me zaintrigirao rad sa presovanim cvijecem. Bile su na obicnom papiru, kartonu, paus papiru...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 12:34
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 00:15
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.