Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zahvalno vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zahvalno vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 18:18
Beata,meni onaj običan crveni mak raste oko kuće.Par ih se i u dvorište preselilo i ostavila sam ih no nesmijem dozvoliti da mi "okupiraju"dvorište.Ti tražiš vjerojatno onaj vrtni plavi mak!?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
beata View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 14:43
Big%20smile Hvala... Crveni mak mi je prekrasan, mislim da uglavnom raste kao poljski cvijet, nedavno sam dobila jedan korjen prekrasnog cvijeta, izgleda kao mak, ali nije tako krhak ima dva reda latica malo manjih nego što su  latica od poljskog maka, ali prekrasnu crnu ogrlicu u sredini. Imam u vrtu i jedan mak koji ima narančasti cvijet on još nije procvao. no na žalost ne znam kako plavi mak uopče izgleda? Zar je cvijet plave boje?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 19:36
Da,taj mak ima neku sivo plavu boju i cvijet je velik.Ma taj mak su nekada ljudi u vrtu sadili i brali ga.U stvari to je pravi mak.Wacko
Ako hoćeš,ja ti sakupim sjeme ovog crvenog a plavog dugo nisam vidjela no vjerojatno ga netko ima.
Na vrh
beata View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 15:02

Pa to bi bilo sjajno, voljela bih imati crvene makove u vrtu... zaista se preporučam za sjemenje... jer ovaj moj nazovi mak, koji izgleda uopće niti nije mak, nije otišao u sjeme, cvijet je samo uvenuo i gotovo! Smile Moja sestra posadila je mini suncokrete i stvarno izgledaju spektakularno. Gotovo ih je šteta rezati i stavljati u vazu. Sve mi je to sa cvijećem još relativno novo, čak mi se čini da sam postala malo pažljivija osoba od kad se brinem za cvijeće, valjda je to moguće?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:08
Ma brzo ti to nebude više ništa novo,osim što ćeš stalno otkrivati nove vrste cvijećaWink
Mak ću ti pokupiti sjeme pa kad bude javim tiThumbs%20Up
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 23:02
a mogu s posaditi i ns suncani balkon, sunce ofd jutra do veceri
   
  
u raznim komnbinacijama po zelji.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
clara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje clara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 09:12
vidim da pricate o plavom maku....u mom kraju ga ima jako puno,i stvarno ima jak opojan miris,koji mi nije bas najdrazi...po meni lijepo izgleda i uvijek ga mogu prepoznati :D
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 14:38
veliki pozdrav svima.
prvi sam put na vasem forumu i veoma mi se svida ja jako volim cvijece i imam ga jako puno i dalje ga prikupljam a koliko vidi tu ima puno vrijednih rucica koje imaju raznog sijemenja i vole ga podijeliti sta je veoma lijepoTongue
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 14:45
Veliki pozdrav svima, sve hvale za ovaj portal i vaš trud .I ja sam prvi puta na ovom forumu.Ne znam baš sve o uzgoju cvijeća,tek sam sada u mogućnosti da formiram svoj vrt,tako da neke stvarim u mene kreću od početka.Puno sam čitala,bilježila,saznala, i sda se želim priključiti i s vama podijeliti iskustvo.
      Za početak,htjela bih saznati kako nabaviti sjeme uresnice,i može li se sijati u priobalju,tj,može li se uklopiti u mediteranski vrt?Smile
melody - dubrovnik
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 16:40
Uresnica kod nas na moru vrlo dobro uspijeva i cvate dosta dugo. Zašto se ne bi uklopila u mediteranski vrt?
Sjemena obično ima za kupiti, pod nazivom cosmos ili uresnica. Ove godine nisam sadila uresnicu, pa nemam ni sjemena, ali pogledaj na oglase, netko sigurno ima
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 19:12
Vesna, dobro nam dosla! Cosmos imam ja i rado ci ti poslati seme, samo mi posalji adresu na PP.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 14:08
 @otok
Hvala za obavijest i Ako ne nađem sjeme ,javim se.Drago  mij e da sam postala dio ove atmosfere.
melody - dubrovnik
Na vrh
tena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 13:11
Vidim još uvijek sadite.Zek sad sam dobila crveni božur i mislim ga još posaditi, pa kako bude. To kako budde - (nemam baš iskustva a željela bih te stare autoktone vrste) imam već jedan i ne znam koje je boje jer sađen je lani još malo kasnije - sredinom studenog i potjerao je pupove njih 9 i niti jedan se nije razvio da vidim boju a niti se otvorio. Da li da ga presadim ove jeseni ili da ostavim gdje je - na sunčanom mjestu popodne, a dopodne u sjeni.
Zahaljujem na mogućim komentarima iskusnih.Shocked
Na vrh
tena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 13:25
Vidim još uvijek sadite. Naime, tek sad sam dobila božur crveni koji već dugo tražim i namjeravam ga posaditi. Lani sam jedan posadila negdje u prvoj dekadi studenog i ne znam koje je boje jer pupove je formirao, ali nisu se otvorili niti toliko da se može nazrijeti boja.Dvoumim se da li da ga presadim sad ove jeseni ili da mu dam još jednu šansu?Ima sunca popodne, dok je dopodne u sjeni breze.Činilo mi se  po slušanju i obzirom da je to autoktona biljka a uz to prekrasna, da to nije težak posao oko uzgoja božura - da  nisu zahtjevni, želim nabaviti ako uspijem i roza i bijeli, ali kako mi je krenulo ne znam da li je to pametno?
Iskusni komentirajte - pomagajte, zahvaljujem.
Na vrh
Edi001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edi001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 13:13
 bok,bok!slučajno nišla na Tenin problem s božurom.ja sam prije 4 god.posadila svoj,onaj pravi drvenasti.svake godine je prolistao,ali nije ni cm narastao,a ni cvjetao.već sam ga mislila presaditi ,a evo ga,sa dva krasna velika pupoljk a.
Na vrh
amanita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amanita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 09:37
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

Za vrt ti svakako preporučam zvjezdane (aster) cvjetaju ti u jesen i ožive vrt... samo moras ih održavat jer kad se razmnože previše nisu mi ljepi na hrpi. Ja ih svake godine razdvajam i sadim svaku sadnicu za sebe i onda bas budu prekrasni grmići kao neke kugle... Inače ima ih u rozoj boji najviše mada sam ja vidjela da ih ima crvenkastih... Preporučila bi ti i ruže naravno one se sade u jesen ali možeš i u rano proljeće, neznam kakva je tamo ponuda ruža ali u zg ja ih uvjek kupujem u vrtlariji Horvat stvarno imaju prekrasnih vrsta... A jesam se raspisala dosta od mene...

Zvjezdana oprosti, jer slabo pričam hrvatski, ali zanima me, dali pišeš o asterima trajnicama, jer koliko ja znam o njima, to su jednoletne biljke.
Hvala
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 15:48
Ima i trajnica!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 00:04
Trajnice su obicno puno vislje i robustnije dok su jednogodisnje krhkije (njeznije) ! Ipak , ako je zima jaka , sjeme koje se samo zasijalo nekad uopce ne izadje !
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:24
Imam aster niski grmić roze boje trajnicu, jako je zahvalna i grmić srednje veličine tamnije rozu i plavu boju, također trajnicu. Skromih su zahtjeva i svake godine su prepuni cvijeća. Zeljasti božuri koliko mogu reći iz iskustva najbolje uspjevaju u polusjeni.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:26
Narode, pa ja se ukorjenih. Sad me se nećete tako lako riješiti!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.