Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski vrčevac - Nepenthes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski vrčevac - Nepenthes

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tropski vrčevac - Nepenthes
    Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:14
Imam jednu mesožderku, pise na etiketi Nepenthes, i dosta je narasla u proteklih par mjeseci pa me zanima dlai se može i kako razmnoziti??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:27
Ivona,ja sam probala sa granom(imaš tu niže temu"kukcožderke"to je o njoj)ali mi se nije primila.Moja je isto dosta narasla u visinu no isto je i mlade potjerala odozdo.Mlade sam posadila i ok su.
Jel ti imaš mladih odozdo ili bi je granom pelcala?
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:34
teraju mi mladice i iz lončanice, a i grane su dosta dugačke, pa sam mislila i njih malo skratiti. a neznam dali se mogu, putem djeljenja. ne želim oštetiti biljku, ako se to tako ne radi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:47
Gle,ne znam kako se to radi.Mogu ti reći šta sam ja napravila.Ja sam je djeljenjem razmnožila,Kako su se meni tobolci osušili a ona je narasla dosta u visinu,ja sam nju odrezala do polovice(ta grančica mi se nije primila),bilo mi je bezveze da troši hranu na rast u visinu a mlade da sporije rastu .Nisam primjetila da joj je išta smetalo.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 13:33
i ja imam jednu takvu i isto se spremam za pokusaj da si ju razmnožim. Sigurno ce se aleksandar javiti i pomoci nam, On je guru u tim stvarima!!!
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 14:30
je li zna ko di oko splita ima kupit posađena venerina muholovka?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 15:00
Pitaj aleksandra on ih ima sigurno!!! ili pak u pevecu ih je bilo!
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2007 u 00:56
Ja nisam nikad probao nepenthese razmnozavat vegetativno tako nemam iskustva sa tim. Skenirao sam dvije stranice iz jedne knjige o mesozderkamau kojima se spominje kako to pravilno napravit.
Budem probao na proljece sa svojim nepenthesima. Sad bas i nije najbolje vrijeme.

http://img339.imageshack.us/img339/9692/image0030uf6.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/8567/image0031rc0.jpg



Ažurirao Aleksandar - 09 Prosinac 2007 u 01:03
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 13:25
OK, reskiram uskoro pa javim rezultate!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 13:36
smile220il me nitko ne čita ili se moji rezultati ne uvažavaju.Ja sam je već rasadila mladicama-uspješno
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 22:06
Imate vise vrsta mesozderki U MBM Lucko i nisu pretjerano skupe. od nekih 25-30kn na vise, ovisi o vrsti
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 11:40
a dali su te mladice imale vec "vrceve " napravite ili su bile bez "vrceva" kada si ih presadila?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 11:56
Bez vrčeva su bile.Meni su se vrčevi osušili,neki su kod kupnje bili napola suhi. Mladi još nisu potjerali no vidi se na vrhu lista da se stvara vrč.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 12:05
i kod mene se stvarju vrcevi ali su stvarno mali. možda 2 mm velicine. sada me je "strah" razdvojiti biljku, jer neznam dali ce izdrzati i imati snage opstati dok se ti vrćevi ne razviju!!!
 
Danas ju slikam pa postavim na forum!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 13:57
 
 
i slika vrca koliki je:
 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 15:46
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 17:12
Krasan je,ma Admine,ja sam takve rasađivala. Moj je puno u visinu otošao,a tvoj je u grmiću. Samo vidim da se i tebi stariji vrčevi sušeErmm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 22:47
Mislim da je to normalno, da su vec prestari i odumiru, ali novi se prave, tako da mislim da nece biti problema. ali viditi cemo sta kaze aleksandar, on je strucnjak!!!
 
NEgo mislis da ce pprezivjeti iako su tako mali vrcevi?
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 22:54
Ako tko uspije razmnožiti javljam se za pelcer Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:10
Matko,moje su neke jadne,no ako ovaj pelcer bude ok, javim ti smile187
Ne znam kaj im je,vjerojatno im je prevruće i presuh zrak.Preko ljeta budu vani i ok su.Sad su neke kilave
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.