Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 46>
Korisnik
Poruka
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 00:45
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Da, to je taj ljekoviti sok.I šteta što tako razmišljaš.
Kraj svog svježeg soka da kupuješ nešto što ne znaš ni gdje je raslo ni kako je prerađeno( konzervansi i sl. ) a što je najgore ne znaš koliko u tom kupovnom uopće ima aloje, obično samo u tragovima.
 
I ti svoj sok ili gel  od aloje možeš "preraditi", odnosno kamuflirati.Ja sam gel pila sa gustim sokom, malo je gorak ali ne smrdljiv.Komadići gela se mogu uvaliti u med, marmeladu....ili nešto drugo..malo mašte i postane on prihvatljiv.
Zatim se može napraviti sirup.Ima tu po net-u recepata kako.
Ma ne daj Bože da ti zaista bude trebalo jer aloja je moćan lijek.
 
A o kozmetici da i ne govorimo.Napravi masku od aloje, kremu, uvali je u šampon, losion za tijelo...ili se jednostavno maži po licu razrezanim listom aloje.Kad vidiš rezultat neće ti smetati ni njen miris ni gorčina.
 
btw. U ljekovite svrhe može se upotrebiti aloja koja je stara najmanje 1.5-2 god.Što starija to bolja.Smile
Znaci to je to naposlijetku. Nadala sam se da mozda s vremenom pocne mirisat kao ovi ostali sukulenti i kaktusi.
 
Ne, za sad, ne pada mi na pamet uopce vise ikad prckat po listovima ako se i ostete jer mi smrad te biljke fakat ne odgovara.
Lijepa je, fino napreduje al nek ostane na tome Wink kao sto rekoh, nisam ju nit kupila zbog ljekovitosti Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 23:09
Da, to je razlog zašto sam ja administratorici rekla da bi aloe vera trebala biti u temi ljekovitog i začinskog bilja.
Sada vidim da bi trebala biti i ovdje i tamo.Pa kud tko voli.
Za sebe sam sigurna da bi je čitala i komentirala i ovdje i tamo jer je ona za mene i lijepa i ljekovita biljka.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 23:13
...moja alojica za nekoliko dana ima foto-sešn!! :O))))) po vuku :O))) pa vam stavim sliku a znalci mi ju odmjere i kažu dal se stvarno oporavlja il mi se čini ...... kako je zahladilo nekako je ..stala...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 00:08
...kako zahladlo alojica nata se nekako malo...prehladila?... možda joj fali tolpine juga :O)))...ali uslikam ju ovih dana.....

...al se moram pohvaliti da sam ih dobila još 4!!!! šaljem velike pozdrave dudi na murter!!! :O))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:10
Evo imoje alojice skoro  je kupljena da li ova zdrava
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:15

Imam problema sa sljanjem ove slike neznam je izbrisatConfused.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:42
...ako radite preko photobucleta ondak kod dizanja slike na njega stavite opciju 640x480 ...ili nešto sl onda će biti one klasićne veličine koja se najčešće objavljuje tu na forumu...

...a za izbrisati ju u poruci uđite u poruku-dolje desno ima botunić "edit" i tamo ju pobrišite.....
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 09:18
Zahvaljujem Duda-Lave, paketić je sretno stigao, jako me obradovao. Aloice su preslatke, nadam se da će preživjeti kod mene. Stavila sam ih na stubiše, jer se bojim da im je preko noći već prehladno vani. Tongue
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 13:14
pa bija ima ova tvoja naznaka da je  kao moja..neznam...trebala bi biti..malkice je po boji drukčija ali je to vjerovatno zbog uslova držanja(to je moje skromno mišljenje)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 15:31
... evo i mojih krasotica..... novopridošle dalmatinke se super drže, izrazito tvdih nabreklih listova....ali nata me još uvijek malo brine...tjedan dana puta od zadra do rijeke ostavilo je traga... babica koja je došla sa njom je uvenula ... ona je živa al...još je na bolovanju.... :)))

alojalište :)))))


kiko i koko


zlatokosa i matilda


matilda i nata


nata solo


nata makro...ima puno slabašnije listiće od ovih drugih...mekane i tanke... bolna je....

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 22:19
Nemoj se brinuti za njih, griva.Bit će one dobro.Treba im malo vremena a naročito topline da krenu.
Što si ih umotala?Je li to da se ne prehlade?
Ma znaju se one brinuti same za sebe i , vjeruj mi, dobro bi im došlo da ih malo zaboraviš.
Ono što im može naškoditi je previše vode i preniska temperatura (ispod +5 ).smile162
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 14:14
griva nemoj se zanjeti jer su malo pa kao treba im vode..oprez..dala si im finu zemlju i to im je ko u raju..al ovo sa imenima..ja volim biljčice al ti si baš otkvačena(mislim na pozitivno smile78) baš mi je drago da su ti biljčice ok
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 00:47
:O))))))) da, umotal ih da im ne bude hladno :)))).... jednoć inpulzivno na nekoj rasprodaji kupila starinske rebraste tapete kojima sam napokon našla namjenu....:O))) to i za zamatalje poklona :O))

..a to sa vodom...eeeee da, tu se bojim da ne kiksam jer znam pretjjerati.... al imam na umu... aloje- ne voda:)))...zemlju pomješala humus sa pjeskom...mislih...pa meni bi bilo drago da sam biljka da imam humus... :)))

..a imena... već davno isprobano zaključila da mi biljke u pitarićima bilje žive ako imaju imena... nekako je osobnije..a kontam da one to kuže:))))))))))))))))
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 20:32
griva mislim da će se nata sasvim dobro oporaviti od puta, a ipak je ona još uvijek rekonvalescent pa je malo tanašna...

što se tiče zalijevanja sve znaš - manje je bolje

meni je nekako najpraktičnije povremeno im vodu dodati preko podloška - nije baš dubok pa ga nalijem da je "same povuku"

inače baš mi se sviđaju ovi kaputići koje si im napravila
a ideja s imenima mi je ful slatka Heart
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 21:41
:)))..... nemam djece pa pokušavam biti brižna biljkomajka:))))
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 17:48
Imam pitanje, za znalce.
Danas kupila A. arborescens, na putu do kuce slomio joj se list.
 
I ono sto me zacudilo gel/sok iz lista kod ove aloe ne smrdi nit je zut (kao kod moje aloje vere).
 
Jel njen gel nesmrdljiv (za razliku od barbadiensis) ili je samo kvaka u tome da moja biljka jos nije dovoljno stara (ima kakvih 30ak cm) pa joj je sok jos oke mirisa?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 20:25
Moja Aloa arborescens je stara i ne smrdi joj sok iz listova. Imam i Alou barbadensis, ali ni ona ne smrdi. Jedina razlika koju sam primjetila u soku ovih biljaka je ta da je kod arborescens sok jako gorak dok kod barbadensis nije.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 22:36
...kako eto napravila iznimku zbog aloje i prigrlila i biljku koja nije iz našeg podneblja.... čituckala da se educiram o njima malčice... pa negdje pročitala da sam gel nije žut i nema onaj "miris" već to potječe pod podkožastog tkiva tik ispod lista koje ako se i ono prereže ispušta... to nešto.....
.... no, to čitala u nekom ačspisu.... pa tko zna ...vajda je istina.... a ožda i nije... :))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 23:46
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Moja Aloa arborescens je stara i ne smrdi joj sok iz listova. Imam i Alou barbadensis, ali ni ona ne smrdi. Jedina razlika koju sam primjetila u soku ovih biljaka je ta da je kod arborescens sok jako gorak dok kod barbadensis nije.


Kika, provjeri ti tu svoju barbadensis:
1.Možda ti ne smrdi jer ti je draga,
2.Sok od aloe barbadensis je zaista gorak
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 23:49
Griva, sve je moguće. Kod moje Aloe vere (A. barbadensis) je gel proziran.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.