Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 43444546>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 15:26
Postoje 4 vrste ljekovitih aloa. To su Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox. Progooglajte da bi vidjeli kako izgledaju. Ja imam Arborescens i malu sadnicu Barbadensisa. Što se tiće Feroxa i Chinensis aloa, njih ne raspoznajem jer ih nikad nisam vidjela uživo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 23:28
Cure sad sam se i ja (sestra) uplašila da ove moje nisu ljekovite .... kako znati točno kada ima toliko vrsta a samo par je pravih???? Nuspojava zasada nije bilo no tko zna možda je inkubacija duža pa pozelenim za koju godinu.... šmrc!!!smile41
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 22:15
Ima i nekakav napitak ljekoviti s medom ako se nevaram....
probat ću doći do recepta....smile186
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:01
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ako  to radi  sestra koju smo vidjeli onda  su ljekovite(barem ja nisam nuspojave vidjelaLOLLOL)

Uzela si mi riječ iz... smile96

E, sad još da stvarno saznamo istinu čije su sestrine ili tvoje???
Učinak na seki je smile203, tako da... Clap za uzgajivača i majstora za kremice!!! Wink


Ažurirao andrea01 - 17 Prosinac 2007 u 23:02
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 21:15
Ako  to radi  sestra koju smo vidjeli onda  su ljekovite(barem ja nisam nuspojave vidjelaLOLLOL)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 20:35
Trebale bi biti, jer sestra mi ih malo malo pa skasapi sa nožem i pravi kojekakve kreme za lice i sl. cijele biljke je izrezala, izgledaju kao da su upravo izasle iz drugog svijetskog rata, i da su na izasku još prošle kroz minsko polje
 
Nema im spasa kada dodje sestra s nožemsmile100
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 17:56
 Jesu i ove ljekovite?  administratorove
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 17:34
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 13:21
Evo još par slika iz kucne kolekcije Aloe vere
 
 
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 19:26
smile93 imam i ja negdje , samo prvo ju moram naći gdje sam ju zazimila, a onda ju mogu slikati smile89
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 17:49
shasha prelijepe su
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 17:09
Imam ih nekoliko ovakvih
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 18:13
admine nema jos ni godinu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 17:35
Pa i nije tako mala
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 17:14
evo i moje bebice

Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 21:04
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Evo pošto nema sličica - stavljam svoju višegodišnju....sa terace je preseljena u vikendicu.... raste vani ,zanimljiv žuti cvijet...smile186




Kad tad susrest ćemo se na Murteru!!! Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 20:35
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 20:05
Evo pošto nema sličica - stavljam svoju višegodišnju....sa terace je preseljena u vikendicu.... raste vani ,zanimljiv žuti cvijet...smile186


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 17:39
Uskoro stavljamo teks o aloe veri, na naslovnicu sa svim objašnjenjima!!!
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 16:24
Ja bih ipak rekla da više vole hladnije krajeve za vrijeme mirovanja ( otprilike 5-10 stupnjeva).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 43444546>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.