Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 46>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 15:11
Ne bih htjela baš previše pametovati, ali meni ova Džombina biljka više sliči na malu Agavicu nego na Alou veru. Možda nisam u pravu jer fotka zna zavarati, ali bih htjela čuti i mišljenja drugih koji imaju Alou barbadensis.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 15:56
Ne pametujes Kika Tongue,naprotiv zahvaljujem ti..Znam da je rijec o Aloe Vera jer sam joj vidjela "mamu"..Dobila sam je od prijateljice Giulie koja ima tu Aloe V. vec godinama..kad budem imala priliku,slikat cu odraslu Aloe V. i ubacit cu sliku,tako cemo znati o kojoj tacno je rijec!
Hvala ti!!Smile
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:57
Danas sam kupila jos jednu Aloe Veru..za koju nisam znala da se zove tako,ali zahvaljujuci Tropiu,otkrila sam da je rijec o Aloe Striata.. Hvala Tropi!!
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 23:23
..alojice alojeice, ljepotice ...a tako ih je puno vrsta :)))

...imam pitanje za znalce - do koje temperature mogu male alojice preživjeti u negrijanom zatvorenom prostoru, marmor na sve strane pa hladi.... stavila termometar pa ću sutra znati kakva je temperatura... sad je + 7 pa sam sva u strahu.... da li da ih unesem u kuću?? u neku prostoriju gdje nije jako grijanje? al tada ne bi mogle biti direktno na prozoru....
... ista stvar me brine za reznice ruže koje su potjerale pupove i listove....
Confused
...spašavjate, savjetujte...
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 19:49
eto griva došlo hladno i zima na vrata...
aloice mislim da izdrže bez problema na +5 a za u stanu eto držim ih na toplo u dnevnom boravku di se normalno grije i eto žive su i zdrave...
a šta se tiče ružica ... eto moje 7 mini ruže ostaju sa sempervivumima vani na balkonu da se smrzavaju... vode jako jako malo... jedino kad je sunčan dan onda ih zalim da mi ne osuše bez vode...
za sada su dobro i žive...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:05
bok ljudi evo i mene na ovoj temi. Trebam vašu pomoć- ne mogu kod nas naći nigdje A. vera miller-najljekovitiju, probala sam i na placu i po centrima - po centrima ih uopće nema a na placu mi bakice oće prodat svašta pod milericu. Trebam za lijek tati-nažalost, ili ako netko ima barem malu pa da sa njome idem u potragu.... hvala puno unaprijed
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:13
Hana, ta Aloa koju spominješ je A. barbadensis. Ja je često vidim u Pevecu. Doduše, zadnji puta kad sam bila nisu je imali, ali svako proljeće ih dobiju u malo većem broju. Vjerojatno ih povremeno ima u prodaji i u Baumaxu.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:19
prošla sam sve centre prošli tjedan i ništa a do zg mi je sad nemoguće ići
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:43
Hana,ja sam daleko od tebe..inace bi ti je kupila ovdje..jest da je zeznuto s postom ali mozda bi uspjele..!
Mozda neko od forumasa ima jednu viska..ipak ti treba za tvog tatu!! Embarrassed
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:47
da i ja se nadam
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 21:39
Hana, malo prije sam se vratila iz Peveca u Kc i vidjela da su dobili novu pošiljku s Aloa verama. Primjerci su lijepi, nisu skroz malecke i cijena im je 29 kn.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 23:54
...eeee brbe, lako tebi ostaviti ružice vani kada imaš zelene ruke i znaš da će ti normalno preživjeti...kod mene sve ide naopako...one zabodene ruže tjeraju grane i listaju a ja u panici....sve u krivo vrijeme.... eno je bilo neku noć + 5  ali će biti i manje kako je krenulo.... a alojice valjda povodljive pa i one u zadnjih tjedan dana počele bacati iz sredine  nove listiće....... ja paničarim, čupam kosu, vrištim...al nitko ne šljivi histeričnu babu.... :)))...  puna pitarića sa zapelcanim mladicama i bebicama a ništa ne miruje, tako mi mlijeka u prahu.... ma ipak ću alojice prebaciti u kuću...a možda i ruže.... bojim se da bi ih neka majušna sitnica mogla pokositi... a dotura nema ... :)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 15:47
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Hana, malo prije sam se vratila iz Peveca u Kc i vidjela da su dobili novu pošiljku s Aloa verama. Primjerci su lijepi, nisu skroz malecke i cijena im je 29 kn.
 
Hvala Kika,budem išla sutra do Peveca sad sam na poslu. I sad na kraju sam u nedoumici koja mi ustvari treba?  Da li Aloa vera ona što raste u krug i ima točkice po sebi kad je mlada ili ona plavo-zelenkasta koja raste ko stabalce? Može pomoć? Koja mi treba za tatu? A koja je za kozmetiku,povrede,ubode itd? Ili sam sve pobrkala?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 17:50
Ne možeš pogrešiti ni s jednom od nabrojenih, ali najljekovitija je A. barbadensis, a to ti je"ona što raste u krug i ima točkice po sebi kad je mlada".
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 18:31
HVALA Kika idem sutra u akciju
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 22:19
Hana, imam još jednu infomaciju za tebe u vezi Aloe. Čak mislim da će ti ovo više odgovarati jer se prodaju sadnice različitih veličina i starosti. Naletjela sam na ovaj oglas na Aukcijama. Prodavač je iz tvog kraja pa bi mogla proći i bez troškova slanja. Imaš još oko 4 dana fore za licitaciju.  http://www.aukcije.hr/item.php?id=426822
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 22:47
Aloe Vera,u svijetu znana kao Aloe Vera Barbadensis Miller,je biljka od davnina poznata kao eliksir mladosti..
Pripada porodici "Ljiljana" a ne kaktusa kako se obicno misli!!!
U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih SAMO 4 imaju Ljekovita svojstva:
-Barbadensis;
-Arborescens;
-Chinensis;
-Ferox..
 
 
Ovo sam napisala JER je bilo pitanje Da li je Aloe vera kaktus ili tropska biljka?...ali sad je to pitanje nestalo..LOLLOL
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 15:22
[QUOTE=kika]Hana, imam još jednu infomaciju za tebe u vezi Aloe. Čak mislim da će ti ovo više odgovarati jer se prodaju sadnice različitih veličina i starosti. Naletjela sam na ovaj oglas na Aukcijama. Prodavač je iz tvog kraja pa bi mogla proći i bez troškova slanja. Imaš još oko 4 dana fore za licitaciju.  http://www.aukcije.hr/item.php?id=426822[/QUOTE]
 
hvala Kika idem odmah tamo Hug
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 16:08
..fendica mi donjela aloju ( bar mislim da je :))..preko m dugačku...rasla u očajnim uvjetima u šaki zemlje njih 10-tak...tako da je sva jadna tanašna....
...al svejdno molim znalce za detekciju :)..jell ljekovita?? :))

















Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 12:34
eehej! eto sam se i ja konačno opet umrežila!
griva, ja imam takvu, samo nije tak ogromna. ima i zemlje i svega kaj treba, ali svejedno je tak tanašna
dobila sam ju od prijateljice koja ih je rasadila. samo one koje je stavila na istočnu stranu kuće su fine, debele, tamno zelene. sve ostale su iste ko i ta bebica koju je meni dala: žive, zdrave, vesele, ali tankih listova
jel netko primjetio slično nešto?
i, da, jel ljekovita?
ja sam čula da su zapravo sve ljekovite, ali puno manje nego ove 4 spomenute vrste
ps meni malo liči na fotke s portala Embarrassed
[IMG]smileys/smiley8.gif" align="middle" />
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.