Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 12:50
ja bih rekao da je ova jedna od one 4 vrste....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 14:06
...nadam se kakvom dobrom oku...i ja mislim da je ljekoviata ( ili se nadam :))))))

..dkle istok kuće....hmmm...jel tamo što se tiče zemlje i sunčanih sati šta drugačije naspram zapada, juga i sjevera??..i da li s ih imala na sve 4 strane?.. možda zaista voli istok :)) ...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 14:16
Ljekovita ti je sigurno,  jer je imam i ja, a  osoba koja mi je poklonila kaže da je ona upotrebljava u razno razne svrhe i da pomaže. Nisam isprobala ali njoj je pak na osunčanom mjestu cjeli dan i vani po zimi do -5 , bez problema. Cvjeta prekrasnim žutim cvjetovima, valjda je to ta ista aloa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:11
Triša je stvarno ta?! :))))))) ... tanji kožasti listovi..... ja bih rado ako budete imala vremena jedan dan vam donjela jednu manju u teglici koja mi sad čeka ožiljavanje pa da mi ju pogledate....

...zapravo ...pitam se odakle ta fama da su samo 4 ljekovite/najljekovitije... ( ja čula da su sve al zavisno od omjera tvari u pojedinoj vrsti)...mislim odakle tih stalno svagdje po literaturi spominjanih 4 ...možda se samo na tih 4 radilo neko istraživanje...
..ona moja prva aloja...kojoj još ne znam ime al valjda ću saznati kada poraste... mi je dala jedna stara baka travarka koja je od nje radila preparate za oralnu uporebu....i njoj osobno isto jako pomogli.... u svakom slučaju placebo ili ne ve su na neki načih prave .)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:16
sve su ljekovite ali ove vejrovatno imaju vise svojstava ili se korise najvise za to....  sestra mi je koristila ovu "neljekovitu" i isto dobro djeluje... kaze da joj je pomagala...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:32
...superička :)))..budem ju i ja recnula ali potiho..da me ne čuje.. :)))

,...suharak... sad stala i pročitala...letieći mi ne de baš uvijek :))... tvoja prijateljica zasadila na istoku i tamo su ljepe debele .)).... biš ju pitala o zemlji i suncu, okolnom bilju i učestalosti zaljevanja... nešto od toga sigurno djeluje....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:33
Griva, ajd vidi da li je možda tvoja Aloa Aloe striatula.
 
Malo mi oko identifikacije pomogla Triša s time što je napisala da cvate žutim cvjetovima.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 19:51
hhmmmmmm..... čini mi se da je to!!!! :)))))))))))))))))) bar po slici!!! :))))

hvala!!!!! :)))))))))))))))))))))))))


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 20:03
Pronašla sam još jednu fotku i sada sam uvjerena da je A. striatula.
Ako usporediš tvoju zadnju sliku sa ovom i ti ćeš biti sigurna. Obrati pažnju na bodljice na listovima i prugice na stabljici. http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/150538/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 20:22
kika genijalna si!! :))))

to je to!! :))))) hvala velika!!! :)))))))smile120
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 10:09
Da, to je ta.Imam je u mom vrtu.
 
Ne spada baš u one 4 najljekovitije ali sam je isprobala u kremi za lice prije nego sam imala aloe veru i svidio mi se učinak.
Listovi nemaju baš puno gela ali da se nešto izvući.
Stalno mi je vani.Bila je i na temperaturi od -5 i sve izdržala.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 22:50
super!! na proljeće sljedi čerupanje :)))
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:01
Bok ljudi,
dosla sam vam jer sam dobila malu aloe-icu i pokusavam saznati sto vise o njoj kako bi ju mogla pravilno "odgojiti".

Vidim da ste se vec dosta raspisali ali evo par slikica, pa ako bi netko mogao podjeliti koji savjet (koja je to vrsta, kako ju treba odrzavati..) bila bi puno zahvalna    






Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:35

Jako je lijepa...!!

ClapClap

Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 19:22
Ma prekrasna je. Ne znam joj ime, ali ću pokušati pronaći.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 20:10
Pronašla sam! Smile Moram te jedino razočarati u tome da ovo nije Aloa već Haworthia attenuata radula. Moraš pripaziti na zalijevanje ili još bolje  ne zalijevanje tokom zimskog mirovanja. Haworthije su malo osjetljivije na vlagu u toku mirovanja.
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 02:58
Bwaa..ja sam ju neki dan zalila ali malo :(

U svakom slucaju, puno hvala na informaciji.. Sad idem u potragu za aloe-om.


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 12:26
 
 
Da li je onda i ovo haworthia?
Ovu biljčicu imam više od godinu dana, imala je možda 5 cm, ali se nije puno pomakla, danas ima oko 10 cm, primjetila sam da je tako mala bacila 2 mlade.
Da li ostane mala ili naraste?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 13:30
Da, to je također Haworthia attenuata. Ja je imam tek 1 godinu pa nisam sigurna koliko naraste. Pronašla sam podatak da naraste do 15-tak cm, ali ne mogu sa sigurnošću potvrditi da je taj podatak točan. Istina je da raste sporo. Već sam ju jednom imala, ali mi je propala u zimskom mirovanju. Ova će sada prvi puta zimovati i nadam se da neću ponoviti istu grešku, i da će mi prezimiti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:11
 
Ovo je moja biljčica, vidi se na slici da je bacila puno mladih. Zanima me da li ih treba odvojiti od velike biljke ili ne, da li ove male naokolo smetaju velikoj.
Imam već više primjeraka, pa ih ne bi odvajala ako velika radi toga ne pati  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.