Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 46>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 15:47
Čini mi se da je na tvojoj slici Aloe aristata. Imam je i ja i poznata je po tome da stvara jako puno mladih biljčica kao i uostalom puno vrsta Aloa. Iz mog iskustva mislim da joj apsolutno ne smeta što ih je puno jedino zbog fizičkog izgleda. Konkretno, nakon dugo godina zajedničkog života, 2 najveće rozete su mi se iskrivile (rasle ukoso) pa sam ih samo zbog tog ove godine odvojila.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 22:11
...kako ono pjeva tbf... ja sam genije ( ok, nisam ) čudo prirode - to jesam!! :))) .... jesam li već negdje ljetos zaključila da kod mene aloje netragom gube pjege...male bebe aloje... zaista jedino mi je objašnjenje da su se prestrašile... ima li netko dugu ( kemijsko-svijetlosno-kisiko) ideju?Smile
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2008 u 10:11
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...nadam se kakvom dobrom oku...i ja mislim da je ljekoviata ( ili se nadam :))))))

..dkle istok kuće....hmmm...jel tamo što se tiče zemlje i sunčanih sati šta drugačije naspram zapada, juga i sjevera??..i da li s ih imala na sve 4 strane?.. možda zaista voli istok :)) ...
 
bok i eto, žao mi je što me nema, ali kućni komp je u hibernaciji, a na poslu se nema vremena Cry
 
u teglama su, znači nema veze sa zemljom, na sjeveru i jugu nema ništ. na zapadu su isto krasne, ali ove na istoku imaju deblje i tamnije listove, na zapadu su izduženi svjetliji listovi. morat ću to poslikati da vidite
 
 
[IMG]smileys/smiley8.gif" align="middle" />
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2008 u 22:22
..ma nema veze :))

...al te biljke su čuda pametne :))))...ista biljka, različite strane i vidiš kako glasno pričaju šta im paše a šta ne.. :)))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 22:07
Pa ja sam odavno primjetila da mnoge biljke najviše vole istočni prozor.Među njima i aloje, afričke ljubičice, begonije i mnoge druge.Naprosto luduju ako su u kući, na istočnom prozoru.smile154
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 23:03
Za nju sam saznala tek prije neki dan da je Aloa.. Hvala Kika..




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 01:22
Bok bok,

nasla sam prije neki dan za kupit aloe-icu.. pa ako znate koja je to? spada medu ljekovite?

Thx :)



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 21:15
Predivne su, nisi valjda sve kupila?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 21:28
Nisam :)) sretna sam s jednom.. za početak :)
to je barbadensis miller?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 22:01
Iz ove perspektive slikanja, malo je teže odrediti o kojoj se Aloi radi, ali ako polazim iz tog zaključka da se ovih dana pojavilo dosta A. barbadensisa u prodaji (Pevec) najvjerojatnije je da se radi o njoj.
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 02:51
ovo gore je slika iz bauhausa :/
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 08:04
Ja bih isto rekao da je barbadensisa, Jucer sam bas gledao u pevecu.
A koliko sam do sada vidio uglavnom u svim tim trgovinama nabavljaju istu robu. Tako da je vjerovatno ista
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 13:15
:))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 20:16
Uslikaj svoju, koju si tamo kupila, ali ne iz ptičje perspektive.

Ili nije barbadensis ili su predobre. ili je reklamna fotografija.
Po svoj prilici ipak je ona i ne baš mlada.Smile

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2008 u 16:30
Evo i moje aloe (A. barbadensis Mill.) na zimovanju, na tavanu ispod prozora:
( Kiesh,možeš usporediti sa svojom pa tako sama dođeš do zaključka)


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 16:15
...bez riječi.....  :)))))) ........diiiivneeee.... :))))

...imaju još pjegice ...jel oko 2 god ih gube....??...nadam se da će i moje biti tako velike i rodneee!! :)) vidim bebe uokolo.. :)) ..moje još miruju..imam velika očekvanja za njih sljedeće ljeto :))))))))))))))
Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 17:36
Woah.. Fermina, predobre su! Moja mi sad izgleda chelavo spram njih :)
Al poslikala sam ju malo pa evo..





Ne znam koliko je stara al nije zapravo uopce velika.. pjegica ima al manje nego sto vidim na tvojima. Zaljevanje nes sitno jednom mjesecno? Da promjenim zemlju u kojoj sam ju dobile? Il bolje ne jer je zima.. ?:/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 23:26
Da, to je aloe vera.Nemoj je sada presađivati, zimi ništa ne čini oko nje.Treba joj samo dosta svjetlosti i da temperatura nije ispod nule.Ja ih skoro uopće ne zalijevam zimi.Vrlo malo.
Pjegice će imati do 1.5-2 god.Ako ih ima malo, znači da baš i nije jako mlada.
Ove moje koje imaju puno pjegica su vrlo mlade.Neke, koje su veće i starije imaju vrlo malo ili nimalo pjegica,što se dobro vidi na slici.

Griva, aloja daje mlade ako cijelo proljeće, ljeto i jesen provede na otvorenom i to na suncu.

Na vrh
Kiesh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiesh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 00:18
Ja imam taj problem da zivim u stanu u Zg-u i nemam ju bas negdje vani staviti :/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 11:44
Onda je stavi barem iza prozorskog stakla.A kad zatopli što više iza otvorenog prozora po mogućnosti s južne strane.
Svjetlost i toplina su za nju bitne.Druge zahtjeve i nema.Nikakvo prihranjivanje ako je želite u ljekovite svrhe.Eventualno presađivanje u proljeće.Posuda može biti plitka, zemlja za sukulente i kaktuse a u tanjiriću ne smije ležati voda.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.