Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
Korisnik
Poruka
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 22:54
Geko hvala ti na tvojim odgovorima!
 
Ja sam ti sada u strasnoj dilemi oko tih mojih Aloa Vera .... ja sam ih iskljućivo nabavila zbog njihove ljekovitosti i sada mi se čini da moje ne pristaju slici ljekovitih. Ako je to tako onda moram nabaviti druge, po mogućnosti tu Barbadensis koja je najbolja...
 
Hoces molim te pogledati jos jednom slike od Administratora na prvoj stranici ove teme pa mi reci sto mislis, jesu li ljekovite li ne!!!
 
Puno hvala!!!Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 23:33
E društvo samo da vam se pohvalim ja sam uspjela nabaviti pravu ljekovitu aloe veru i sad sam sretna! Misija uspjela!smile40
Uslikam ih čim se oporave od presađivanja!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:55
Super,Mišumali,no gle šta mi nije jasno.Koliko godina ti tu jednu vrstu koristiš za rezne pripravke?Ako je već koristiš znači  da je dobra,moguće da druge budu ljekovitije od te,no očito je da je i ova ,što si je do sad imala ljekovita.
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 21:16
" width=28>" width=28>" width=28>
Na vrh
srdalxMI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje srdalxMI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 12:07
Bok ljudi,

kupio sam ovu Alou na zadnjoj slici i zanima me kako se zove?!

Navodno joj ovaj cvijet traje koja 2-3 tjedna i raste jednom u isto doba godine.

Zahvalan sam za svaki info + ako imate neku web stranicu di bi mogao pročitati više o njoj (oko održavanja, svijetlosti, itd.)

Plus - da li smije biti blizu radijatora (pošto će biti u sobi smještena)

hvala puno na odgovorima.

P.S. - budem stavio sliku za koji dan jer mi je stvarno lijepa. Pozdrav
Na vrh
ana_ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 20:10
može  li mi netko reći gdje mogu kupiti tu biljku?
barbadensis miller,se zove...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 20:14
pa neznam odkud si ali zna je biti u bauhausu baumaxu cvjećarnama...
Per aspera ad astra.



Na vrh
ana_ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 21:05
ja sam iz slavonskog broda..hvala
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 21:12
U Pevecu sam je također vidjela. Ne znam ima li Pevec u Sl. brodu.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:01
Originalno poslano od člana srdalxMI srdalxMI napisao:



Zahvalan sam za svaki info + ako imate neku web stranicu di bi mogao pročitati više o njoj (oko održavanja, svijetlosti, itd.)

 
Nasao si stranicu i vec si na njoj
 
Pogledaj ovo ima detaljan opis o aloe veri!
 
 
Ako te jos stogod zanima slobodno pitaj.
 
Ps. nije jako zahtjevna bez brihe!!!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 22:51
Bok Ana, pogledaj u Obi-ju, Pevec-u ili u Getro-u...Presoflex je sad Merkator...možda ima i tamo
Na vrh
srdalxMI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje srdalxMI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 10:05
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Originalno poslano od člana srdalxMI srdalxMI napisao:



Zahvalan sam za svaki info + ako imate neku web stranicu di bi mogao pročitati više o njoj (oko održavanja, svijetlosti, itd.)

 
Nasao si stranicu i vec si na njoj
 
Pogledaj ovo ima detaljan opis o aloe veri!
 
 
Ako te jos stogod zanima slobodno pitaj.
 
Ps. nije jako zahtjevna bez brihe!!!


Hvala ti, ali ovo nije Aloe Vera, već koliko sam uspio prokopati - Aloe Arborecens, ali ona vrsta koji ima taj crveni cvijet (tuljac) koji mu naraste jednom godišnje.

Ali ne znam - da li je isti način održavanja za sve Aloe?!

thx. pozdrav
Na vrh
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 23:57
Originalno poslano od člana srdalxMI srdalxMI napisao:

Bok ljudi,

kupio sam ovu Alou na zadnjoj slici i zanima me kako se zove?!

Navodno joj ovaj cvijet traje koja 2-3 tjedna i raste jednom u isto doba godine.

Zahvalan sam za svaki info + ako imate neku web stranicu di bi mogao pročitati više o njoj (oko održavanja, svijetlosti, itd.)

Plus - da li smije biti blizu radijatora (pošto će biti u sobi smještena)

hvala puno na odgovorima.

P.S. - budem stavio sliku za koji dan jer mi je stvarno lijepa. Pozdrav
 
Imam nešto iskustva u uzgoju aloe vere i mislim da nisu jako osjetljive! Tako da bi vjerojatno preživjele blizu radijatora do kraja zime.
Štoviše i ja moram jednu staviti na prozor iznad radijatora pa ćemo uskoro saznati da li ta kombinacija funkcioniraEmbarrassed
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 11:33
Originalno poslano od člana agava agava napisao:

th=28>
 
Agava zahvaljujem na aloi ...čim bude slična ovom šaljem sličicu...smile79 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 15:03
Dugo nitko ništa o aloi, ali kako moja cvijet, valjda je zaslužila ovdje mjesto.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 18:10
Moram priznati da ti "baš nešto ne napreduje" ta aloica! Tvoje riječi prije nekog vremena. Ma ona je samo čekala da ti ostaneš sama pa da je u centru pažnje a ne da te dijeli sa ostalim ukućanima smile78
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 19:46
Triša, ova aloa ti je p r e k r a s n a!Thumbs%20Up
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 14:43
triiiišaaaaa aloica ti je prelepaaa aa oduzima dah....ClapClapClap
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 15:04
Ja nikako da se pohvalim s onom koju mi je poklonila Franjica. Embarrassed
 
Franjice, odmah sam je posadila i stavila u društvo ostali kaktusića. Da bi joj bilo lakše ostavila sam kraj nje onu školjkicu. Za sada se ne žali Big%20smile
Na vrh
aanemona View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aanemona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 02:19
Originalno poslano od člana Geko Geko napisao:

Ja ih imam previše. Drage su mi ali ih imam previše. Tako se brzo razmnoževaju da ih više nisam mogao stavit gdje doma nego sam ih uvalio frendu. On ima kuću. Imam SAMO oko 200 komada Aloe nobilis (kakvu vi svi imate po slikama) i oko 100 komada Aloe vere. Kućni korov.
Sisterka je prije nekih 7 godina dobila po jednu od te dvije vrste a donas ih imam oko 300 komada. smile107
 
AKO JE DOISTA Barbadensis najzdravija KUPUJEM ODMAH TU BILJKU ALI MORA BIT starija od 2 ili 3. god. HITNO MI JE POTREBNA ZA IZRADU PRIRODNOG DOMAĆEG  LIJEKA (baziranog na listovima aloe kaktusa) ZA POMOĆ MOJOJ MAJCI OBOLJELOJ OD TUMORA NA GUŠTERAČI.  e-pošta: aanemona@gmail.com 
HVALA NA ŽURNOSTI I EV. POMOĆI.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.