Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 46>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:39
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Hvala, pokusat cu onda moje prihraniti. Kod mene su bas nikakve. Je li tocno ono sto je netko napisao da otkidanje listova (pitam za barbadensis) potice stvaranje mladih?


Nisam baš u to uvjerena.Ako se vratiš na one slike u oglasima, vidjet ćeš da ona prva aloja, najstarija, i nije dala neki podmladak.A brala sam listove.A ona treća, zadnja, nisam joj uopće još skidala listove a dala je toliko podmlatka da se ona jedva vidi od njih.
Doduše, ne znači da skidanje listova može zakočiti podmladak.
Mislim da su tu druge stvari važne a to je:
-sunce, toplina, ljeti zalijevanje (ali bez podloška ), svake godine presadivanje i dodavanje nove zemlje i-strpljenje.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 08:07
Dragi forumaši opet imam problem...već sam o tome pisala i problem se opet javio. Suši mi se aloa. Jutros su svi mladi izdanci istruli tj. bili puni vode. Listovi velike aloe su požutili. Mislila sam da joj je pretoplo pa sam ju stavila na drugi kraj sobe ali ništa ne pomaže. U zadnja dva mjeseca sam ju zalila svega 3 puta. Mislim da će do proljeća svi listovi otpast....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 20:26
Negdje griješiš.Trebala bih imati više podataka.
Po tome što su mlade istrunile i da su bile pune vode reklo bi se da si ih previše zalijevala.A prema informaciji da si ih zalila samo 3 x u zadnja 2 mjeseca rekla bih da su uginule od nedostatka vode.
Naravno u igri može biti još štošta:
-U kakvu su zemlju posađene? ( trebalo bi biti najmanje 1/3 pijeska, na dnu lonca kamenčići... )
-Korijen ne smije ležati u vodi ( dakle, bez podloška ),
- Ne prihranjivati je umjetnom prihranom
- Svijetlo mjesto, temperatura ne smije biti ispod +5
Ali naravno, u pitanju mogu biti i kakvi nametnici.

PRVA POMOĆ:
Evo što bih ja učinila (tako sam jednom spasila jednu moju aloju ):
-izvadi je iz zemlje i pregledaj joj korijen.Ako trune, ima gnjileži, očisti sve to nožem i sve korijenje koje nije zdravo izreži
- Ostavi je vani, sa korijenom okrenutim prema suncu da se suši nekoliko dana
-Ponovo je posadi u novu, dobro dreniranu zemlju i škrto zalijevaj

btw. ovdje je problem sunce kojega sad nema ili nije dovoljno jako ali ja bih je ipak sušila makar u kući jer sva rezana mjesta se moraju posušiti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 08:13
Zimus su mi isto tako istrunile dvije aloe ali sam pogriješila što sam ih svaki tjedan zalijevala. Ove zime sam prestala još u 10 mjesecu zalijevati tj. onda kad sam ih stavila u stan budući da je vani zima. I listovi su počeli žutjeti...mislila sam da im fali vode pa sam ih zalila možda dva puta u zadnjih mjesec i pol. I sad su mi sve mladice, a bilo ih je jako puno, istrunile. Nemoguće da je od previše vode jer imam veliki kalić a jako malo sam ih zalila. Imam i male aloice u malim kalićima koje sam isto zalila 2-3 puta i nisu istrunile.
Ne znam šta da radim. Preko ljeta lijepo rastu a na zimu propadnu.
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 08:14
I da, zemlja je miješana sa pijeskom i šljunkom. Ne prehranjujem ih s ničim.
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 22:02
hvala te fermina Smile
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 22:48
Fermi,

puno ti hvala na ponovljenim savjetima.

Veliki pozdrav smile79
Na vrh
kinkola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kinkola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 20:09
Pozdrav ljudi,
molio bih poznavaoce Aloja da mi kažu koja bi ovo vrsta mogla biti? Sudeći po prethodnim postovima, mogla bi bit mlada aloja vera (barbadensis) zbog pjegica..
hvala


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:03
Mnoge aloje imaju pjegice posebno dok su mlade.
Listovi Aloe vera (barbadensis ) rastu uspravno, imaju pjege do 1.5-2 godine starosti.
Po meni bi ovo mogla biti Aloe ciliaris.

Ali, evo ti malo posla pa traži:
http://www.succulent-plant.com/families/aloaceae.html

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
celetnt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje celetnt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 16:01
kako presađivati alou arborescens budući da mladice rastu s "debla" pa kad ih otkineš nema nikakvog korijenja?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 22:22
Celetnt kad otkineš mladicu od debla ostavi je dva do tri dana da se mjesto preloma dobro zasuši i nakon toga je utakni u suhi supstrat. U supstrat je dobro pomješati nešto više pjeska da bude što propusniji. Nakon nekih desetak dana navlaži supstrat, kad se posuši navlaži ga ponovo. Na ovaj način ih ja ukorjenjujem i pokazalo mi se uspješno.
Na vrh
celetnt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje celetnt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 20:40



hvala
presađivanje aloja arborescens obavljeno uspješno
zanima jeli ovo 100% aloja barbadebsis miler jer po slikaqma na netu ispada da je ovo Aloe chinensis





mlada








Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 22:52
Na vrh
celetnt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje celetnt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 07:36
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

http://www.cactus-art.biz/schede/ALOE/Aloe_vera/Aloe_vera_chinensis/Aloe_vera_chinensis.htm  poviri na link, na kraju teksta su sinonimi




znači ipada da je aloja barbadensis i aloja chinesis jdna te ista aloja , al zašto se onda navode obje u skupini od 4 najljekovitije
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 17:42

Voljela bih znati ID ove moje nove ljubimice.
sutnja je zlato....
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:34
Drage moje,

Hitno, za lijek, mi je potrebni listovi Aloe Arborescens. Tako piše u receptu, a da li postoji još neka vrsta ljekovite aloe, ne znam. Uglavnom ja imam ovu biljku koju mi je prije pet godina poklonila prijateljica kao ljekovitu aloe veru.

Molim vas hitnu identifikaciju kako ne bih pogriješila i napravila recept bez ljekovite aloe.

Hvala




Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 18:33
Ako su ti potrebni listovi Aloe Arborescens za tvoj recept - pun pogodak. Tvoja Aloe je upravo to što tebi treba: Aloe Arborescens.
Na vrh
CRNKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CRNKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 11:01
pozzz svima....da li neko ima  koji listić aloe arborescens za mene??Embarrassed
Na vrh
CRNKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CRNKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 11:16
dzeni--- aloe variegata je to...
Na vrh
tompa85 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Kolovoz 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tompa85 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 14:22
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.