Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 46>
Korisnik
Poruka
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 14:08
Dogovoricemo se Smile
 
Samo se sjeti, pa mi na proljece posalji peem da kad rasadujem jednu odvojim za tebe (senilna sam do bola Embarrassed).
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 19:31
Originalno poslano od člana dora dora napisao:

Dogovoricemo se Smile
 
Samo se sjeti, pa mi na proljece posalji peem da kad rasadujem jednu odvojim za tebe (senilna sam do bola Embarrassed).




...senilna sam do bola......   da nismo u rodu? smile122
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:11
smile96
Imacu jos jednu aloju za dat (rada hrpe mladica), pa ako hoces dam ti i jednu tu (iako ta nema veze s ljekovitoscu, al je zgodna).
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:29
...more, nikad se ne zna... možda netko već otkrije da je za nešto ljekovita.... mejbe za pamćenje... nikad se ne zna .... a slučajnosti po dfiniciji ne postoje smile121
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:36
Drago mi je za čuti da ovdje nalazim i na osobe koje vole ljekovite biljke. Aloa, dobro ju je imati pri ruci prilikom opekotina i posjekotina.
Mogu se naći kod nas na moru, vidio sam na Rabu da rastu samoniklo......možda sljedeće godine potražite. Dobro bi bilo i napraviti kremu od aloje.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 21:43
tu ti fermina maherica smile79ne znam gdje točno ali negdje ( mislim na odjeljku za ljekovito i začinsko bilje) pisala o svojoj keremi koju radi od mecerata ljekovitih biljaka za kožu + mislim vosak...mislim...+ svježi gel od aloje.... potraži.... mene ponkala isto da pokšam uzgojiti aloju... al eto nikako da se dokopam one prave...
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 22:19
Sve su aloe ljekovite....pa kraljica Egipta ju je koristila....kako se ono zvala.
Moj prijatelj Bačo zna o biljkama jako mnogo, to mu je valjda familijarno. Njegov stari se bavi biljkama već 40 godina ali kao trovač a Bačo koristi biljke za lječenje drugih biljaka.
Dobro je poznavati još nekoga....hvalaThumbs%20Up
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 13:29
griva pošalji mi adresu pa ću ti poslati 1 aloa bebu

pokušavam skinuti slike s mobitela, ali nešto mi ne štima s kabelom, ali mislim da je to ova ljekovita
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 00:32
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Meni treba neka koja ne naraste jako velika, jer nemam puno prostora.

Ona na slici od Brbe ne naraste velika.
Ali ja ti ipak savjetujem aloju veru jer će ti osim što je lijepa biti od koristi (za rane opekotine, za lijepi ten....)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 00:44
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

tu ti fermina maherica smile79ne znam gdje točno ali negdje ( mislim na odjeljku za ljekovito i začinsko bilje) pisala o svojoj keremi koju radi od mecerata ljekovitih biljaka za kožu + mislim vosak...mislim...+ svježi gel od aloje.... potraži.... mene ponkala isto da pokšam uzgojiti aloju... al eto nikako da se dokopam one prave...

Ja maherica?
Ma nevolja me natjerala da počnem kemijati najprije za vene.A onda sam promislila što je dobro za proširene vene mora biti dobro i za lice.I jest dobra.

Griva, ma naći ću ja za te jednu.Barem ćeš biti sigurna da imaš pravu.Neka se još malo ukorijene.
Ovdje oko sebe stalno dijelim pa se nadam da ja neću ostati bez.

Ipak nemoj baciti onu svoju.Još ja to moram vidjeti.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 00:50
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Sve su aloe ljekovite....pa kraljica Egipta ju je koristila....kako se ono zvala.
Moj prijatelj Bačo zna o biljkama jako mnogo, to mu je valjda familijarno. Njegov stari se bavi biljkama već 40 godina ali kao trovač a Bačo koristi biljke za lječenje drugih biljaka.
Dobro je poznavati još nekoga....hvalaThumbs%20Up

Nije baš da su sve jednako ljekovite.Četiri su vrlo ljekovite a aloe vera i aloe arborescens najljekovitije.
Kraljica Kleopatra, na nju misliš valjda, je upotrebljavala baš ovu aloe veru.

Uh, ako sve postanemo lijepe ko Kleopatra?!smile156
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 08:41
evo slike aloe od koje ti mogu poslati primjerak


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:29

Da, to je aloe vera.Oslobodi je ovih mladih da mama-aloja bolje napreduje.Presadi svaku u svoj pitar, upotrebi zemlju za sukulente i kaktuse a ako nemaš onda substratu koji imaš dodaj pijeska.( 1/4 barem )

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 15:11
natalija!! da, da!!!smile93oćuuuu!!!
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:08
evo i moje aloe,ja sam ju dobila od mog susjeda koji se je doselio iz Južneafrike.Tamošnje stanovništvo je puno koristi za sve moguće kožne rane i oboljenja.Zaista voli jako malo vode i puno sunca.Ako tko želi mladicu neka se javi ja sam ih uspijela dosta rasaditi a toliko mi zaista netreba pa ih okolo poklanjam.Dolazim krajem 9mj u Zagreb pa se na vrijeme javite
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:44
moje baš i ne vole sunce pa ih držim u hladu - na mjestu gdje sunca ima tek jedan dio dana  i to ujutro dok još nije zasjelo svom snagom ili u polusjeni

 na suncu vršci listova dobiju crvenu boju i ne izgledaju mi dobro pa ih sklonim
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 14:23
fermina, imam dvije aloe i nisu prevelike - imaš pravo za korist od njih, ali agave su mi jako lijepe, no imam vikendicu na moru, pa ću ih premjestiti onamo, ne moraju bilina mom terenu, vrlo važno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 22:56
Natalija,aloja malo promijeni boju kad se iz hlada stavi na sunce.To ne traje dugo.Za nekoliko dana se adaptira.Njeno prirodno okruženje je sunčano mjesto bez puno vode kao što i Duda-Lave kaže.U takvim uvjetima će bolje napredovati i biti ljekovitija.

Triša,gdje kod ih stavila sjetit ćeš se ti njih kad ti zatrebaju.Samo nemoj da ih odnese led.To im je jedini neprijatelj.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 23:00
Duda-Lave, drago mi je da si informaciju o ljekovitosti aloje dobila iz prve ruke.Naime, tamo ju je botaničar Miller otkrio kad je vidio kako lijepi njegovani ten imaju tamošnje žene.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 23:12
eto napokon mogu i ja dati koji pametan podatak smile126jer se inače osjećam ko u školi,ja jedina učenica a vi sve profesorice..užas..stalno nešto zapitkujem..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.