Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:50
I ja sam isto nečija učenica iako sam okružena učenicima.smile138
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 14:08
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

evo i moje aloe,ja sam ju dobila od mog susjeda koji se je doselio iz Južneafrike.Tamošnje stanovništvo je puno koristi za sve moguće kožne rane i oboljenja.Zaista voli jako malo vode i puno sunca.Ako tko želi mladicu neka se javi ja sam ih uspijela dosta rasaditi a toliko mi zaista netreba pa ih okolo poklanjam.Dolazim krajem 9mj u Zagreb pa se na vrijeme javite



..... ja ću dobiti od natalije...li ako nitko neće i nije prepohlepno i od tebe bih jednu :O)))))))))))))))))))))))))))  .... al kažeš da si krajem 9 u zgarebu, a gdje si prije toga?...ja u rijeci...pa ako si u ovom kraju, more, ako ne,... :O(((... nek se neki zagrepčan razveseli.... je čekam svoju ...i držim na oku poštara :O))))


natalija smile79



Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 03:52

Da li normalno da aloa ima mekane listove presadila sam je prije 2 sedmice.

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 08:33
bija,ovu koju ja imam na slici ima mekane listove u usporedbi sa drugim aloama.Listovi su joj puni želatine.U tvom slučaju i prema mom iskustvu peviše ju zalijevaš ,rađe ju zaboravi zaliti  jer će ti strunuti a ovo klonuće je prvi korak do toga.Usput budi pozdravljena i dobrodošla smile99
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 10:19
Dobrodošla, bija.smile75
Duda-Lave ti je sve dobro rekla.
Dodala bi samo da je u početku držiš na polusjenovitom mjestu dok se dobro ukorijeni a onda s njom - na sunce.Ne prihranjivaj je dok je mala i naravno, ne zalijevaj previše.Ne drži podmetač ili ga drži ali bez vode.
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 13:41
HVALA VAM.I BUDITE POZDRAVJENI.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:42
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

evo slike aloe od koje ti mogu poslati primjerak





..evo da se pohvalim da i ja imam pravu aloju :O)))) i zahvalim nataliji koja mi je poslala ovu krasoticu alojusmile79nažalost moj poštar je valjda sjedio( dugotrajno) na njoj pa je još na intenzivnoj njezi ali kad očvrkne i dođe sebi uslika ju da i ja  za promjenu stavim pravu aloju na net :O))))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:16

Griva, usporedi je sa onom što je već imaš i provjeri da nije možda i ona prava.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 15:02
.. ma jok.... sasvim su drugačije...
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:20
Pozdrav svima!
Čitajući sve ovo sad vidim da sam ja imala Aloe arborescens i sad mi je još više žao što sam je uništila, naravno s vodom. Da sam bar tada znala za ovaj forum.
Duda Lave, bilježim se za jedan pelcerčić, ako ih već toliko imaš i dijeliš okolo, a naročito mi imponira što su direktno iz J.Afrike stigle. 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:30
Šteta za aloe arborescens ali mi ovdje zapravo govorimo o aloe vera.
Imaš sliku aloe arborescens na 6. strani ove teme u mom postu.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:51

Na tvom postu sam to i vidjela, a znam da je ovo kod Duda Lave Aloe vera, i one su mi krasne.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 10:06
I vrlo ljekovite, posebno za kozmetičke pripravke.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 13:43
Imam pitanje.
Naime prije par dana ostetila sam list aloje i iz lista je poceo curit zuti smrdljivi sok.
Jel taj sok s vremenom postane nesmrdljiv ili je to ono sto je ljekovito?
 
Misim ako je - svaka cast ljekovitosti, al meni alojica i njezini mladi u tom slucaju ostaju samo i jedino ukrasni sukulent, a aloju jedem/pijem/mazem samo preradenu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 09:28
Da, to je taj ljekoviti sok.I šteta što tako razmišljaš.
Kraj svog svježeg soka da kupuješ nešto što ne znaš ni gdje je raslo ni kako je prerađeno( konzervansi i sl. ) a što je najgore ne znaš koliko u tom kupovnom uopće ima aloje, obično samo u tragovima.
 
I ti svoj sok ili gel  od aloje možeš "preraditi", odnosno kamuflirati.Ja sam gel pila sa gustim sokom, malo je gorak ali ne smrdljiv.Komadići gela se mogu uvaliti u med, marmeladu....ili nešto drugo..malo mašte i postane on prihvatljiv.
Zatim se može napraviti sirup.Ima tu po net-u recepata kako.
Ma ne daj Bože da ti zaista bude trebalo jer aloja je moćan lijek.
 
A o kozmetici da i ne govorimo.Napravi masku od aloje, kremu, uvali je u šampon, losion za tijelo...ili se jednostavno maži po licu razrezanim listom aloje.Kad vidiš rezultat neće ti smetati ni njen miris ni gorčina.
 
btw. U ljekovite svrhe može se upotrebiti aloja koja je stara najmanje 1.5-2 god.Što starija to bolja.Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:27
... meni ona alojica nata koju sam dobila od natalije sve je jača...i oporavlja se od puta...ali mislim da joj je hladno u tom negrijanom predsoblju.....do koliko stupnjeva podnosi? podmetnila sam pod nju debeli karton da ju mramor toliko ne hladi ali je 1 red do stakla prozora ( je pvc ali se bojim da ju svjedno jako hladi.... a ako ju stvaim u 2 red neće imati dosta svjetla ...bojim se....a redovi su natrpani pitari sa biljem....) ....ima tko kakav savjet? šta baš sigruno da ju ne unosim u kuću? :o)


p.s. za ferminu..... za nas koji nismo navilkli na njen miris...aloja ipak ima neki blagi, tupi ali ipak vonj.... :o))))  naviknut ćemo se znam al sad je tako  :o)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:14
I ja imam veru...iz Zadra....smile198...
Stavila sam je isto u ulaz - predsoblje.....mislim da je to za sada dobro....pa mora ojačati i odma se naviknuti na male vremenske neprilikesmile66 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:26
Sve do +5 ona je vani sigurna i tamo joj je najbolje.
Moje su još sve vani.Imam ih gdje staviti, cijeli kat u potkrovlju ali ne pada mi napamet još.
Činjenica jest da što bude hladnije sve će sporije rasti.Ali listovi će joj se početi smrzavati tek kad temperatura bude nula i niže.
Prema tome, još je itekako sigurna vani.Kad ju se unese u kuću, onda bi joj dobro došao sunčani topli prozor.
Griva, i meni ima miris a naročito gorčinusmile196.Nisam se ja navikla ali njene blagodati su puno jače.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 18:00
:o)...more, ondak ću mjeriti temperaturu pa ju unjeti na toplije kad bude hladnije.... čuvam ju jer ako ju "upropastim" tko će mi opet darovati njen primjerak...a pročuje se :O))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 22:41
Ne brini.Ako ti propadne, ja ću ti poslati.
Osim toga nije ona tako osjetljiva, do zime možeš zaboraviti na nju.Kadikad malo vode, sunca i topline.I to je sve.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.