Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 00:01
p.s. evo jedan predivan post o aloji za kozmetičke svrhe....uopće je nije potrebno stavljati u kreme, može gel i sam napraviti čuda Što učiniti s tom alojom?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 23:48
O, bok Fermina :) poslala sam ti por. u inbox, pa tu možemo nastaviti s trgovanjem :)
ponajviše me brine transport biljke...a onda i cijena...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 22:42
Imam ih ja svih veličina.
Ona je  ljekovita kad je barem 2 godine stara i malo je imati samo jednu pa će tvoj ten morati malo pričekati.
U međuvremenu možeš probati moju kremu sa gelom ove čudesne biljke.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:16
Želim kupiti Aloe Barbadensis Miller, zbog tena, ali ne znam gdje da ju potražim. Molim pomoć!
Iz Osijeka sam!
Hvala unaprijed!!!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 15:35
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Draga Fermi,
aloe su ti prekrasne,a ako praviš ljek,jednom mi pošalji pp recept.
unaprijed ti hvala.

Recepti su na temi  Ljekovito i začinsko bilje

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3039&PN=2

Lijek za rak se pravi od aloe arborescens.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 15:29
Previše se ovdje mudruje oko uzgoja aloje.
To je jednostavna biljka za uzgajati.Ima nekoliko pravila za nju:
1.Substrat mora biti propusan (1/3 pijeska )
2.Ne držati podložak, odnosno u njemu ne smije ležati voda.Aloju ubija puno vode
3.položaj sunčan do malo sjenovit ( sunce je malo potamni samo u početku kad se iznese vani.Nakon nekog vremena vrati joj se lijepa zeleno-siva boja
4.ne podnosi temperaturu ispod +5°C, pa i ja , koja živim na jugu i na moru, moram svoje zimi unijeti u kuću.
5.Ljeti se mogu zalijevati svaki 2. dan ali ako su na suncu i nemaju podložak.Preko zime ja moje zalijem samo 2-3 puta s malo vode.A ništa im ne bi bilo ako ih ne bi zalila nikako.Ako su u grijanom prostoru, onda se zaliju 1x tjedno, pomalo.
6.Ja moje ne prihranjujem jer mi služe za ljekovite svrhe.

Dakle, ono što ubija aloje to je previše brige, previše vode, previše prihrane i eventualno hladnoća.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 14:23
Draga Fermi,
aloe su ti prekrasne,a ako praviš ljek,jednom mi pošalji pp recept.
unaprijed ti hvala.
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 13:40
Predivne aloe..ljubomorna sam... moje su manje. Jel ih često zalijevaš i prehranjuješ?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:11
Aloe barbadensis, tj. Aloe vera ima pjegice ispočetka.Gubi ih kad je stara 1.5-2 godine i tek tada je ljekovita.

Tkogod vodi imalo računa o svom tenu treba imati ovu aloju pri ruci.
O opekotinama, ranama, udarcima da ne govorim.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:04
A ovo je Aloe arborescens, od koje se pravi poznati lijek za rak prema receptu patera Zaga.Od ove je napravljeno 6 doza lijeka pa je priličito operušana:




Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 10:58
Evo slika mojih aloja.
Prvo Aloe barbadensis,Mill, tj. Aloe vera.Ova je najstarija, ima 6-7 godina i od nje su potekle sve ostale.Puno listova s nje skinuto je radi lijeka ili u kozmetičke svrhe:



densis.jpg[/IMG]

Skup Aloe vera:



Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 22:33
NE
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 12:28
Zar to nije aloe vera ? . . .
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 10:44
Mnoge imaju pjegice.

Aloe barbadensis,Mill. gubi pjegice nakon 1.5-2 god. starosti.

Uslikat ću obadvije ljekovite i okačit sliku iako ima slika na ljekovitom i začinskom bilju.

Evo jedan jako dobar link o alojama:

http://www.desert-tropicals.com/Plants/Asphodelaceae/Aloe.html
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 08:35
Ja sam mislila da je barbadensis zbog pjegica i dugačkih listova i bodlja na listovima... možda ima neka sličnija njoj...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 23:33
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

Evo moje aloe u plastičnoj vazi na balkonu, malo je spustim u hlad kad uprži sunce.
Sad je stvarno moram presaditi, jer više nema kud.



Sretno sa aloama i ako nekome treba neka se javi.  smile127



nije ni a.arborescens ni a.barbadensis.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:45
ja mislim da je to Hawortia,imam nešto takvo !?
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:43
..daj nam savijete kako uzgojiti takvu aloju?
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:38
Sa sigurnošću tvrdim da je barbadensis, imam i ja takvu ali puuuno manju... Ne mogu vjerovati da tolika a tako mlada!!!! Jer aloe barbadensis nakon druge godine gubi pjegice i tada je ljekovita. Ne preporuča ju se koristiti prije druge godine...

Jel to sve jedna aloa ili više njih u jednom kaliću? Još se ne mogu načuditi kolika je...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:10
E, sad više ni ja nisam sigurna koja je???
smile187Više mi liči na Alou Barbadensis, ali sa pjegicama na listovima.
Aloa Arborescens ima uže listove, e sad sam zbunjena total. smile181


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.