Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bordeaux, Francuska
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bordeaux, Francuska

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 00:44
Zaboravila sam reći, kad smo išli u Lacanau, išli smo uz rijeku Garonu na kojoj je Bordeaux i koja utiče u Atlantik. Žuta je od pijeska pa izgleda ko neka južnoamerička rijeka
 
duž obale su ribarske kućice
 
Ljudi kojima se neda redovno kositi livade posiju cvijeće pa kažu da im je to radi pčela. I tako je s jedne strane ceste rijeka, a s druge cvjetne livade
 
 
A na jednom mjestu bara ali voda je čista i bistra, a uokolo sve puno žutog cvijeća
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 00:52
Zadnji smo dan posjetili Phare de Cordouan, svjetionik u oceanu, u dnu estuarija Garone
 
do njega smo došli brodićem
 
popeli se gore, pogledali more, slikali se ...
 
opet pogledali dolje, ups, a kud je nestalo more? Izronio je put po kojem smo odšetali do sprudova pa do čamca
 
 
 
To je bio dobar doživljaj
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 01:03
Naš boravak u Bordeaux-u je došao kraju, ali nismo išli doma, nego smo se zaputili u Marais Poitevin kod Niorta, grada oko 180 km sjevernije od Bordeaux-a. To je predio močvara, odnosno kanala koji su iskopani da bi se isušilo tlo i omogućila njegova obrada. Sada je to sve namijenjeno turizmu.
 
 
 
Stablo paulovnije je usahlo ali ima nove izdanke s preogromnim listovima. List je piroki kolko je dugačka moja ruka. Evo dokaza
 
ovo je cvijeće u starom čamcu
 
ovaj mi se bordo penisetum jako dopal pa sam si malo sjemena uzela. Možda se primi
 
a kućni brojevi, ne znam koji mi je bio ljepši
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 01:11
Navečer smo otišli spavati u Niort, obližnji grad. Još smo i prošetali prije spavanja
 
sviđalo nam se pa smo prošetali i po danu
 
 
ovo je kula tvrđava Donjon (Donžon)
 
a ovo je pogled s nje
 
i tu je sve u cvijeću. Ovo je ograda uz rijeku
 
 
 
ovu sam probala iščupati ali se nije dala. Šteta
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 01:18
Iz Niorta otišli smo do Poitiera, isto lijepog grada ali se nismo zadržali u njemu, nego smo samo potražili turistički ured
 
da bi došli u Futuroscope, tematski zabavni park.
 
naravno, i tu ima cvijeća
 
a ovaj je ogromni pano tu samo radi Retriver Sare. Zakaj? Skoro cijeli je od tradescantia, paavih živih
 
malo paprati
 
i heuchera
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 01:21
Iduće smo jutro krenuli na put domeka. I opet kružni rokovi sa cvijećem
 
ovom nisam mogla odoljeti. Sreća da je parking uz cestu
 
I to je kraj. Na povratku smo iza Liona uletjeli u jaki pljusak, a onda noć ...
 
Laku noć svima
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 07:23
...baš su munjeni ti Francuzi, postave pano u moju čast, a ne obavijeste me...sva sreća da si navratila onuda, koka mojaLOL...

Dobro, sada ozbiljno...već dugo nisam tako pozorno pregledavala fotke...učinila si krasnu stvar i dočarala nam ljepotu i bogatsvo Francuske kroz manje i ne toliko poznate destinacije kako bi shvatili da Francuska nije samo Pariz...veliko je to bogatstvo i raskoš jedne kulture koje seže daleko u povijest kojom su vladali Kraljevi Sunca pa kako i ne bi bilo sve tako moćno...drago mi je vidjeti da ne zaostajemo u trendovima što se tiče cvijeća jer je okoliš uređen gotovo identičnim biljnim vrstama kao i kod nas...

Svaka čast na reportaži, čista petica s pohvalnicomClap.

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 08:42
Hvala na prekrasnom putovanju!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 10:46
Draga Ana ovo je bilo prekrasno, u svakoj slikici sam uživala. Ovo s kućnim brojevima je predobro smile227 Ti si pošteno napunila svoje baterije, a i ideje sigurna sam u to. Još jednom hvala na lijepim slikama a sigurna sam da ih imaš još.  Htjela sam ponoviti koju slikicu ali nisam se mogla odlučiti koja mi je ljepša zalazak sunca, voda, cvijeće sve je prekrasno smile84
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 22:28
Predivna reportaža. S užitkom sam pratila tvoje slike (zalazak je predobra fotografija) i komentare, sve si uspjela uhvatiti u objektiv i zorno nam dočarati ljepote Francuske. Bravo Clap
život je more
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 00:14
Slažem se sa svima koji su dali pohvale!  I ja hvalim i hvalim ovu tvoju reportažu! Divno si, i riječju i slikom podjelila svoje doživljaje sa krasnog putovanja sa nama i hvala ti na tome, draga anabistrica!
smile78
Rijeka

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 23:25
A Boze , jesam ti ja jedna ! Covijek bi pomislio da sam puz a ne ljudski stvor ! Pricala si ti meni , pricala o prekrasnoj Francuskoj , da bi ja tek sad naletila na slikice !

Reportaza ti je za 5+  !           
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 12:10
Evo i ja proputovala Francuskom, nakon točno godinu dana ali bilo je jako lijepo Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 23:58
Gute, kaj nije naš Zabok ko Francuska? Napravljeni su kružni tokovi i ukrašeni cvijećem. Baš lijepo.
 
Korijenko, sreća da takvo nešto nema rok trajanja LOL Sada sam ponovo pogledala slikice i brzinski prošla taj daleki put. S odmakom od godinu dana sve su uspomene još žive.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 00:14
Draga Ana , jesu , napravili su oni ne jedan , nego nekoliko kruznih tokova , sad bi samo na njima trebal stajati policajac i objasnjavati pojedincima o pravilima voznje u krugu !   Wink    Prometni znakovi su postavljeni samo za "pismene" !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.