Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 21:29
 
  Ovdje svratiti znači samo ovo smile70smile71  Nema čega nema...Embarrassedsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 23:37
..monsi...kaj si lipsala od rada u mom vrtu il od vručine s ljubavlju...haaaaLOL
viš, tak ti je meni kad se primim posla..a i od obilaska..hahahahaa
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 23:41
  Lipsala od ovih tvojih raznih voćnih i povrtnih delicija, hahhaa  smile96 A kad se primimo posla i obilaska, iste smo...ima nas posvuda.....smile156smile42  Teleporting je uključen......smile197








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 23:50
..ma kaj uključen...on mi je drugo ime...ahahaha...priraslica duševnasmile104
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 23:55
      smile96smile156smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 23:57
Shocked..se smiješ mojoj priraslici...pa ni tvoja nije odvojena...ahahaha, moj vrtek vazda u mom srcu...čvrsto prirasao..ni amputacija ne pomaže...LOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 00:09

  smile181 Bit će da sam otišla u krive vode, nisam mislila na vrtek.....tu smo iste da, ni amputacija ne bi pomogla....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:31
izgleda draga moja..ja do sad ne vidjeh tvoj post..iiihhhsmile42, no usput da pitam jel znaš ti ili netko drugi...najednostavniji način cjepljenja vočki..trebam saznanja..upuštm se u to..Smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:32
  ovo mi se ćini za sad najjednostavnije..možda griješim...
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 10:14
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

izgleda draga moja..ja do sad ne vidjeh tvoj post..iiihhhsmile42, no usput da pitam jel znaš ti ili netko drugi...najednostavniji način cjepljenja vočki..trebam saznanja..upuštm se u to..Smile

Ma i ja sam tek probala nešto petljati s tim, no nije bilo uspjeha....tako da ja i cijepljenje voćki još uvjek si nismo na " ti" , a uostalom znaš da bih ti već sve rekla da znam....Embarrassedsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 10:23
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

  ovo mi se ćini za sad najjednostavnije..možda griješim...

 Možda nisam baš ni ja neki stručnjak, zapravo tu sam totalna neznalica, ali mislim da bi možda bilo bolje da si podlogu ravno odrezala i  napravila " V " rez ili ako baš hoćeš da si ju malo raskolila, a plemku ili cijep skinula malo s jedne i druge strane tj. "  malo kao  zašiljila". I svakako bi ti i podloga i cijep trebali biti neke iste ili približne debljine.





 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 12:24
Draga wiz , ako za nekoga vrijedi Sokratova izreka onda to vrijedi za mene !   
Kad vidim tebe i monsti i vase znanje , onda shvatim da sam tabula rasa !     
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 18:31
Ja sam prije godinu i pol okulirala smoniklu breskvu tj. krajem osmog mjeseca kalemi se na tzv. spavajući pup. Dvadesetak cm od tla na kori se zareže oblik slova T, kora se malo odlupi i ugura se odrezani pup( pup se koso odreže s grančice od koje cjepiš) te čvrsto omota gumenom trakicom tako da pup viri. U proljeći iz njega potjera grana ako se primio. "Staru" granu odrežeš malo iznad nove. Meni je uspjelo, a kako će dalje ići "bumo videli - rekli su slepci".
Poznavajući tebe Wiz, ne sumnjam u tvoj uspjeh! Poz
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 18:30
Došla sam malo posjetiti našu kraljicu paradajza no nje već dugo nema...smile60... nadam se da će dolaskom ljepših dana i tema oživjeti! Često te se sjetim, kada pružim ruku na policu u smočnici i posegnem za teglicom sočnog domaćeg paradajza kojeg sam spremila po tvome receptu. Čisto savršenstvo! Kao da su taj tren ubrani, a sigurno imaju osim ukusa i vrijednost kada su samo pasterizirani, a ne satima kuhani... Svaka čast majstorice , osim što ih znaš uzgojiti, znaš i kako spremiti to naše veselje! LOL Clap   smile78
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 18:59
Kaj to čujem, ovdje se o paradajzu, kuhanom, domaćem, priča? Ne može to proći bez menesmile60, u potrazi sam za savršenim receptom.  Wiz, često ću te posjetiti, vrt ti je za peticu! Heart
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 14:45

Mora bit da naša vrijedna Wiz ordinira oko flanci pa nema vremena ispunjavati naše željice. Ali ona to uvijek nadoknadi savjetima, sjemenjem, divnim slikama svoga vrtasmile76.

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 22:40
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Došla sam malo posjetiti našu kraljicu paradajza


To si dobro rekla, Wiz je stvarno kraljica paradajza
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 13:47
..pozdrafćek od srca svima..morat ću vas ražalostiti..još nisam posijala rajčice..samo par sorti tek da smirim nemirni duh...prava sjetva kreće krajem ovog i početak 4 mjeseca..poućena iskustvom od lani..neću se žuriti i izgubiti silne sorte kao prije...vrt je skoro sav posijan..ostaje samo ono što ide kad je toplije..krastavci, tikvice, mahune i dr.Nemam odveć vremena da se družim s vama..dupla sam baka i imam obilje obaveza..nadam se da će se situacija popraviti i da ću doći ćešće..sve vas pozdravljam i volim...:) i da..ne znači da ne mislim na vas...evo uradak.....ostala jedna cijela dužina gredice za posijati još..

[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

[IMG]http://[/IMG]
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 09:46
Draga wizardica, ja sam još uvijek smatram vrtlaricom početnicom iako vrt radim već četiri godine, stalno učim i učim, a ono fantastično što sam naučila na ovom forumu je spremanje paradajza i jabuka po Vašem receptu..dakle, iako ni ja nisam u cvijetu mladosti i puno godina kuham paradajz, na Vaš način skuhani paradajzek je nešto posebno. 
E, pa sada sam se ja malo obezobrazila pa žicam još nešto...naime, imam uvijek dosta mahuna, ne volim smrznute mahune, a i one koje spremam za zimu"na salatu" u octenoj otopini mi se ne sviđaju. Htjela bi ih pospremiti u slanoj otopini, a da mi isto tako izdrže kao i paradajz, imate kakav naputak? 

Lp
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 22:42
I meni su paradajzići No1 u vrtu. Zapravo, to je moja želja a stvarnost je drukčija. Prošle godine su mi plodovi dolje pocrnili, kažu fali kalcija. E ove godine imaju ljuske od jaja pa da vidimo...Kak mi uvijek fali kolaca probati ću sa ovim načinom sa stupićima i špagom, hvala na ideji. I špricanje mlijekom. Valjda na 100 flanaca bude kila paradajzića Wink
Sve pohvale vrtu, dok nisam došla u tvoj vrt nisam ni znala koliko ima vrsta dajzeka, svaka čast smile141
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.