Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 381>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:29
Ja tako oduvijek. I to sam naučila od bake.

Kad se samo sjetim koliko me je nerviralo to njeno "pametovanje"... a sada mi tako dobro dođe sve naučeno!
Ona je bila ljuti protivnik kemije i kemikalija na onome što jedemo. Staračka nepovjerljivost.
A ja sada izbjegavam kemiju kad i gdje god mogu, zbog alergija.

Zaboga! Pretvaram se u svoju baku
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:30
Da monstera mislim to da klija ali ne tako brzo jer je u dosta hladnoj prostoriji,a osim toga vidio sam samo jednu glavicu koja je potjeralaLOL
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:33
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ja tako oduvijek. I to sam naučila od bake.

Kad se samo sjetim koliko me je nerviralo to njeno "pametovanje"... a sada mi tako dobro dođe sve naučeno!
Ona je bila ljuti protivnik kemije i kemikalija na onome što jedemo. Staračka nepovjerljivost.
A ja sada izbjegavam kemiju kad i gdje god mogu, zbog alergija.

Zaboga! Pretvaram se u svoju baku


Ma ne pretvaraš se u svoju baku!     Ti samo čuvaš bakinu tradiciju!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:35
Dmirce onda ju lijepo baci kokoškama nek je pojedu... Ako nemaš svoje ti baci susjedinim kokoškama...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:41
Pošaljite mojim puranim!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:43
Pa nemam sad ču ga posaditi umjesto amarilisasmile96
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:43
Pa što ne rečeš,ja danas bacila jednu kantu luka i ima još za baciti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:49
Ih smile187tako znači
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:50
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:





Pa nemam sad ču ga posaditi umjesto amarilisa


Umjesto amarilisa? I onda ti luk procvate u prozoru?      
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:58
Dobar vecer svima. evo i mene malo u kaficu. Vidim da kasnim, nabrbljali se vi od jucer (5 str.), najeli kolaca, a ima i po koji koristan savjet.
Ja nemam svoj povrtnjak, usko suradjujem sa Anabistricom.
Imam svoj zacinski vrt i muku mucim sa voluharicama. Nisam htjela trpati otrove u rupe, pa smo sestra i ja stavile "kolacic" za napasti na poklopac, i iznad toga slemenjak (crijep za krov).
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:03
Ufffff draga Carol ja već dosta dugo muku mučim s voluharicama, miševima, krticama, izluđuju me više i ne znam što da radim i kako da ih otjeram.. Za krtice sam imala posađenu i onu krtičinu, mlječiku,no izgleda da su postale imune i na to!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:08
Drage moje curke!! A najbolji lijek protiv voluharica imamo skoro svi. Prekrasan cvijetak... carska kockavica!
Od njenog mirisa voluharice bježe na kilometar!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:09
Dadinice ja je nemam..tek sam ih posijala...Ali što nije da i njih hoće pojesti voluharice?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:13
Ja kupila lukovicu i posadila nakon što sam pročitala neki članak o tome. napisao ga neki stručnjak sa kilometarskom titulom... pa, ja vjerujem stručnjacima!
Iskreno, i meni je došla muka od mirisa te lukovice...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:16
Ako je tako preostaje mi samo čekati male bebače carske kockavice.... Nadam se da će se onda valjda razbježati te beštije i iz mog dvorišta!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:18
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Drage moje curke!! A najbolji lijek protiv voluharica imamo skoro svi. Prekrasan cvijetak... carska kockavica!
Od njenog mirisa voluharice bježe na kilometar!
 
 
 
Je, Dadinica, je, znam ja za kockavicu, prekrasna je. Kad dodjes u ducan blizu vrecica sa lukovicama, odma osjetis dal imaju i kockavicu. Ja sam je posadila, ali mi je brzo istrunula u teskoj glinenoj zemlji, makar sam je ja popravila sa pijeskom i kompostom.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:23
Curke sad ste me bacile u bed..... To onda definitivno znači da će i kod mene biti kao kod tebe Carol..Imam isto dosta ilovaste i glinene zemlje...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:25
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Curke sad ste me bacile u bed..... [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> To onda definitivno znači da će i kod mene biti kao kod tebe Carol..Imam isto dosta ilovaste i glinene zemlje... [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley18.gif" align="middle" />
Glinenu zemlju,pomiješaj sa kompostom i pijeskom i uravnotežit će se   tlo!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:29
Carol, ako budeš ponovo pokušavala posaditi kockavicu, umjesto pijeska u zemlju umiješaj sitni šljunak i to na dubinu jednog ašova, može i dublje...prvo stavi samo šljunak, zatim mješavinu šljunka, komposta i vrtne zemlje.
I to je savjet onog dr.mr.xxxx
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:30
Oooohhhhoo,hoooooo,hoooo, Fiki,znaš li koliko bi meni trebalo komposta i pijeska! Morala bi definitivno izmjeniti svu zemlju oko kuće i u dvorištu...Vrt je moglo bi se reći u nekim granicama normale,ali ostalo je koma!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.