Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bonsai od japanskoga javora acer p.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bonsai od japanskoga javora acer p.

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 13:39
ocke Glikica tako cu napraviti,,,joj daj kad bi negdje pronasla da imaju japanskih javora javi,,,,meni je taj  fora totalno...
ja samo znam za rasadnik strk da ima javora,,,,
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 23:05
kolika je cijena kod njih???
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 07:02
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

kolika je cijena kod njih???
 
 
ovako ja sam detaljno pitao i cjena je sljedeca,,,od 200kn javor krece to su pocetne mladice, pa na dalje, do nekih700 - 1000kn imaju vec sasvim lijepe primjerke da nekazem da se to malo moze cijenkati ipak je kriza.,,, ali kazem treba tamo otici i uzivo sve vidjeti tesko je ovako preko slika i online,,,to je oko bjelovara taj rasadnik ,,, kad bi nas se skupilo par pa da odemo bilo bi super,,,,,
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 16:21
Ja planiram otići u rasadnik Milić, to mi nije jako daleko. Na proljeće naravno, možda se nađe nešto zanimljivo za bonsai.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 16:54
Glikice...ja sam kupila u Bauh...jednog malca iz te vrtlarije koju spominješ. posađen mi je u vrtu, nie radim bonsai od njega, no htjela sam reći da nije bio skup. I sad ih ima za kupiti u Bauh..., baš sam neki dan vidjela, no kako me nissam baš zagledavala jer sam tražila nešto drugo. Imam sliku u temi Acer....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 15:52
Moon vidjela sam tvoj javor. Samo što će meni trebati u startu nešto veće, sa debljim stablom i razgranato na poseban način. Bude ih na proljeće i kod mene u prodaji na par mjesta, nadam se da će mi nešto zapeti za oko.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 19:45
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Nemoj još vaditi, rano ti je. To ćeš krajem veljače raditi. Drva se vade pred sam početak vegetacije. Sad uslikaj to šti si vidio pa pokaži na HBF, tako ja radim,onda mi oni kažu jel to dobro ili nije.
A možeš i ovdje staviti sliku.
Pokušat ću si i ja nabaviti japanski javor, naći će se valjda nešto u rasadnicima na proljeće. Čak i na tržnici kod nas mislim da bude.



evo priblizava se kraj 2 mjeseca sad je vrijeme ako se misli uskoro neki nebarij gdje naci u sumetini kakvoj,, javi pliz ako negdje nadjes japanski javor  
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:06
Dado, ja sam jučer našla 3 drva, idi na HBF pa vidi, jako sam zadovoljna.
A japanski javor ću tražiti negdje u rasadniku. Ako bude što zanimljivbo, javim ti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 21:24
Evo početak uzgoja jednog bonsaija japanskog javora:



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 13:46
smile182Uh,  ne beše ti žao?!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 20:01
Mimar, ni malo. Vidjet ćeš kad još malo poraste kako će to biti krasno drvce.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 12:06
Evo koliko je narastao ove sezone, na proljeće opet ide "pod nož", tj škare:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2015 u 11:51
Glikica...ovaj ti se  baš lijepo "ukrošnjio" !!  Vjerujem da je lani bio bar dva puta orezani i već se vidi napredak u remifikaciji !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.