Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike vrtnog cvijeća i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike vrtnog cvijeća i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 17:51
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 17:53
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 17:55
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 17:57
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 22:53

euforbija
Uploaded with ImageShack.us
ako
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 00:04
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 00:36
Hyssopus officinalis

Mirisan dekorativni polugrm visine do 60 cm. Stabljike su u donjem dijelu drvenaste, a u gornjem zeljaste.
Ako mu položaj odgovara,što znači puno sunca i relativno suho tlo, cvjetat će od srpnja do studenog.

Ljekovita biljka kojom su nekada liječili kronični bronhitis i astmu. Sadrži eterično ulje koje se kao antiseptik koristi u farmaciji, a zbog mirisa može se naći i u kozmetičkim proizvodima.

Narodna imena: miloduh, izop, blagovanj, veljenduh, vusak, glagoran, ižop, išop, osipant, pravi vrisak, sipan, hisop, crkvinjak, šatrajka, šipamt.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 01:14
Tanacetum parthenium - povratić

Višegodišnja mirisna i lijepa biljka, k tome još ljekovita. Pomaže u liječenju migrene, koristi se i za ublažavanje klimakterijskih tegoba, ali i mnogih drugih bolesti i poremećaja. U većim dozama može izazvati neželjene posljedice. Sadi se na mjesto gdje ne želimo da nam se vrzmaju kukci (tjera leteće kukce svojim snažnim, ali ugodnim mirisom), dakle ako je posadite blizu vrata i prozora, djelomično ćete se riješiti komaraca. Biljka voli sunce i toplinu, odlično podnosi sušu, sama se zasijava.

Mlada biljka na početku cvjetanja ...


... i krajem prosinca.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 12:02
Tratinčica (Bellis perennis, por. Asteraceae)



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 15:15

Pohvaljujem sve koji vrijedno sudjeluju u popunjavanju nove teme svojim slikama, opisima, no ponekad nedostaju linkovi koji vode do teme....

podsjećam kako je zamišljena tema.
"......Poruka neka bude:
Ime vrtne bilje
neke od glavnih osobina (ako znate ; visina,smještaj,temperatura i sl što biljci odgovra)
Link - adresa od teme (Ako ima tema o biljci na forumu ako nema slobodno otvorite novu)
i na kraju slika!!!......"

Molim vas da nastavimo kako je zamišljeno i ako ste voljni dodati u svoje postove ono što nedostaje, recimo link, ako netko ne zna ili ne može pronaći neka se obrati moderatorima...

......ovo nije tema za chat, ovaj post je privremen i bit će uklonjen nakon nekog vremena.....

Hvala svima na suradnji.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 20:50
Lavatera trimestris - stola, jednogodišnji sljez

Jednogodišnja biljka, razmnožava se sjemenom. Voli sunčani položaj, hranjivo tlo i dosta vlage. U tim će uvjetima narasti i do 1m.





Na slici su lavatere moje mame. Ona ih sije u travnju direktno u vrt i to tako da u rupu dubine do 5 cm i širine desetak cm stavi cijelu šaku sjemenja koje je u glavicama (ne odvaja sjemenke) te lagano pokrije zemljom i dobro zalije. Kaže da, tako gusto posijane, kad narastu, biljke pridržavaju jedna drugu pa neće polijegati od težine cvjetova. Ja sam ih ove godine posijala dublje i pustila da se tlo osuši nakon sijanja pa mi je niknula samo jedna i uopće nije za pokazivanje.

Iako se na netu može pročitati da lavateri nije potrebno posebno hranjivo tlo, moram napomenuti da mamine lavatere najbolje uspijevaju u blizini kompostne hrpe.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.