Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 164165166167168 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 17:00

Prekrasno !  smile94
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 17:24
Draga moja
sad kad si sve počistila,počupala i sredila
možeš na verandiuživati
i odmarati.Sve to si ionako samo ti vidjelaSvaki cvjetni otočić
je savršen i trava koja ga okružuje
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 17:34
Potpisujem misku, mi taj tvoj nered nismo vidjeli, smile60ne, ne nismo, a sad  ljepo se sjedi na terasu  i digni noge na stolicu i odmaraj uz jednu finu kavu. (Ako nije prehladno za sjediti vani). Stvarno cvjetni otočići su ti savršeni.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 18:14
...nikad nije bilo ljepšeSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2014 u 11:59
evo ja ću samo dodat da je Sara 100% u pravu !!

Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2014 u 23:28
fantazija od vrta, smile94posebno panoramske slike. Ljetni jorgovan je dostigao svoj maksimum i predivan je . Kako postižeš da svi cvjetovi cvjetaju odjednom. Kod mene procvjeta par cvjetova i kad oni odcvjetaju ide par slijedečih i tako stalno nikako da mi grm bude sav u cvjetovima.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 00:15
Drage moje cvjetne, hvala vam na komentarima!
Vidim da se slažete da vrt nije bio nikada ljepši, ali ja ga predobro poznam i znam da je bio.

slika vrta od prošle godine u ovo vrijeme


i slika danas


Danas mi u vrtu nedostaje živosti, premda se ništa nije promjenilo, osim što sam ove godine malo duže "zaglavila", i što su to moje biljke osjetile.Dok me nije bilo, ponašale su se kao djeca koja neko vrijeme ostanu bez mameBig smile.
Neke su tugovale a neke su dobro iskoristile slobodu i počele maltretirati slabije i manje.


U vrtu radim koliko mogu, trudim se svakoj biljčici pomoći da preživi i odraste. Ostalo one odrade same, ili netko tko ih je i dao ovoj planeti...
...jer niti jedan trud nije uzalud, a ljubav se ljubavlju vrača.

Tokom godina sam mnogo biljaka poklonila,
od velike većine nema ni traga, mnoge su nestale zbog nebrige, uginule od suše, ugušene u đungli jačih biljaka.
I onda, kada me pitaju zašto moje biljke tako bujno rastu i cvjetaju...
Mislim da sam odgovorila.

Da ne bih opet previše bla, bla, evo nekoliko današnjih slika i novosti iz vrta.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 00:40
procvjetao prvi cvjetić streptocarpele


plavuljak nije biljka kojoj primjetim prvi cvijetić, ali je godinama tu, tiha, nenametljiva i tako prekrasno plava


lespedeza je puna cvjetnih pupova


a uskoro će i anđeli ponovo zasvirati u svoje trube


krompirko ima sve više cvjetova i toliko se raširio da se i cinija, koja je ove godine jedina opstala, čudi što mu je!


u cvjetovima ovog kaktusa kao da gori vatra


iz ovog samotnog pupoljka bi moglo procvjetati nešto lijepo i neobično

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 00:50
sedum matrona je oborio sve dugogodišnje rekorde u visini


clematis tangutica






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 00:54
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

fantazija od vrta, smile94posebno panoramske slike. Ljetni jorgovan je dostigao svoj maksimum i predivan je . Kako postižeš da svi cvjetovi cvjetaju odjednom. Kod mene procvjeta par cvjetova i kad oni odcvjetaju ide par slijedečih i tako stalno nikako da mi grm bude sav u cvjetovima.
hvala josipa,
bijela budleja je valjda takva vrsta, orezujem ju u isto vrijeme i na isti način kao i ostale, ali ona je jedina koja ima takav oblik i toliko cvjetova.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 10:12
...shvatila sam...dobro mi je poznato koliko sebe ulažeš u svoj vrt,  i preko najviše što možeš u određenom trenutku...ne bih ti htjela proturječiti, no, meni je vrt i dalje najbolji do sada, a ako nema živosti, kako kažeš, onda je to isključivo zbog vremena...a Matrona...no, ona je usitinu posebna, kao i Purple EmperorClapStar...
pozdrav dragaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 10:55

Na ovim slikama ja uopće ne primjećujem da tvom vrtu fali živosti - ja bi rekla da je itekako živ i prekrasan  Smile.
Sedumu vjerojatno ove godine fali sunca kao i svima nama  Unhappy.

           smile78
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 12:21
Nema dovoljno riječi kojima se može opisati ova ljepota i sklad.Setala sam tiho i polakoda ga ne narusim.lp
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 20:45
Prekrasan vrt ,kako  je krompirko posađen uzemlji ili u teglicaSmile
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:02
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...shvatila sam.

Sara, ovo mi je najbolji dio tvoje poruke, baš si me nasmijala.
A ja sam shvatila da je vrt lijep i ove godine, iako sam bila razočarana u kakvom stanju je bio...
...ili su to samo moje bubice

Jedna Matrona i Emperor rastu i u posudi!
smile79

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:13
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Na ovim slikama ja uopće ne primjećujem da tvom vrtu fali živosti - ja bi rekla da je itekako živ i prekrasan  Smile.
Sedumu vjerojatno ove godine fali sunca kao i svima nama  Unhappy.

           smile78
hvala ti Anastazija,
primjetila sam da ti više voliš vrt u kojem nema puno šarenila.
a ja volim šarenilo i puno cvjetova, kojih je ove godine puno manje zbog zime koja je bila blaga i zbunila mnoge biljke.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:53
Originalno poslano od člana catalpa catalpa napisao:

Nema dovoljno riječi kojima se može opisati ova ljepota i sklad.Setala sam tiho i polakoda ga ne narusim.lp
catalpa, dobro došla u moj vrt prepun različitih biljaka,
u vrt u kojem živi mir...
drago mi je kada taj mir i vječiti izvor života mogu slikom prenijeti.
 ljudi koji ga osjete, za mene su posebni!Heart



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:59
Originalno poslano od člana catalpa catalpa napisao:

Prekrasan vrt ,kako  je krompirko posađen uzemlji ili u teglicaSmile
catalpa,
krompirko je u zemlji.
svake jeseni ga vadim, stavim u posudu, na korjen mu nabacam obične vrtne zemlje i spremim u podrum.
korjen mu nije velik pa nije problem za iskopati.
mislim da u posudi nikada ne bi bio ovako velik.

ovako izgleda u jesen kada ga iskopam

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:07
Tvoj cvijetni vrt je uvijek bio lijep i raznolik ! Vec sam ti nekoliko puta htjela reci
da se kalikantus kod mene jako dobro osjeca i da je vec dosta porasao a ja sa
ceznjom cekam njegov prvi cvijet !
                                                                         
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:51
Hvala na informaciji o krompirku često sam posjećivala tvoj raj i prije registracije na forum,obogaćen mi je svaki taj trenutak smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 164165166167168 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.