Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 22:48
Pažljivo gledam i čitam što si stavila na zakorjenjivanje. Ma sve se prima! To je tako kad se spoje ljubav, znanje i "zeleni prsti".
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 20:22
Originalno poslano od člana moon moon napisao:


Draga SlavujVka, svako mjesto u tvom vrtu je lijepo i uopće ne sumnjam da će vajgela uživati u tvom vrtu u društvu s ostalim krasnim biljkama. Sigurna sam da će te već iduće godine obradovati svojim nježnim cvjetićima Heart


Hvala moon!
Tvoj sijanac, lagestremija, je postala pravo malo drvce, ali ću je ipak još ovu zimu spremiti na zaštičeno mjesto.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 20:33
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

sad sam guglala vajgelu pa to je prekrasan grmic...jel to isto kao waigela?nju sam dobila...
jeste draga moja, to je isto.
Vajgela je jedan od najljepših cvatućih grmova, i nije baš grmić, dosta je velika i ako ju pustiš da slobodno raste, zauzet će puno mjesta.
Bijele i šarenolisne su malo manje.


Jednom si me pitala što ćeš raditi preko zime kada ne bude posla u vrtu,
evo, zapiši si imena biljaka koje si dobila i probaj o svakoj saznati sve što je bitno, tako da možeš planirati što ćeš na proljeće premještati i kombinirati.Heart
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 20:47
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Pažljivo gledam i čitam što si stavila na zakorjenjivanje. Ma sve se prima! To je tako kad se spoje ljubav, znanje i "zeleni prsti".
Puno grmova stavljam u jesen na zakorjenjivanje, i nije baš da se sve prima.Confused
Od desetak grančica fratarskog papra i mladenkinog grma- samo jedna grančica pomalo "životari"Big smile
 

nekada se grančice, kojima sam zabilježila gdje sam posadila lukovice, zakorijene sve do jedne i to bez ikakvog pokrivanja i svakodnevnog "zurenja"Thumbs Up


ove godine sam eksperimentirala, pa reznica ima i na prozoru dnevne sobe

Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 20:56
Predivan vrt. <3 Kad god sam na forumu uvijek škicnem i divim se ovim ljepotama, zaista je potrebno jako puno truda, znanja i ljubavi uložiti u ovako nešto. Svaki cvijet je poseban i predivan. Još jedan od vrtova kakvog bih poželjela imati doma. 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 21:01
Nikada u vrtu nije bilo vode kao ove godine i nikada se Slavonija nije bojala poplava od kiše koja pada 2-3 dana.
Prije su pred kućama i njivama bili čisti i prohodni kanali koji su skupljali viškove vode i rasli su ogromni hrastovi koji su pili i do 120 litara vode dnevno.
Danas...kanali zapušteni, hrastovi posječeni a Slavonija pliva.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 21:05
Oluja je pokidala cvjetove brugmansije...


...ali ona se ne predaje


plameni jezici red baruna

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 23:00
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Nikada u vrtu nije bilo vode kao ove godine i nikada se Slavonija nije bojala poplava od kiše koja pada 2-3 dana.
Prije su pred kućama i njivama bili čisti i prohodni kanali koji su skupljali viškove vode i rasli su ogromni hrastovi koji su pili i do 120 litara vode dnevno.
Danas...kanali zapušteni, hrastovi posječeni a Slavonija pliva.


ima nešta u tomeTongueCry
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 23:33
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

sad sam guglala vajgelu pa to je prekrasan grmic...jel to isto kao waigela?nju sam dobila...
jeste draga moja, to je isto.
Vajgela je jedan od najljepših cvatućih grmova, i nije baš grmić, dosta je velika i ako ju pustiš da slobodno raste, zauzet će puno mjesta.
Bijele i šarenolisne su malo manje.


Jednom si me pitala što ćeš raditi preko zime kada ne bude posla u vrtu,
evo, zapiši si imena biljaka koje si dobila i probaj o svakoj saznati sve što je bitno, tako da možeš planirati što ćeš na proljeće premještati i kombinirati.Heart
naravno ..samo moram novu biljeznicu kupiti i drugacije pisati...zbunjuje me jer sam ju okretala...bas mi je drago na vajgeli znas da volim grmove...pusica mojoj slavujki....smile80
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 09:29
...hej koka...tvoj travnjak pod vodom...moj balkon pod vodom...neka, sve je to dio prirodnog životnog ciklusaWink...

...nego Slavice, daj mi pomozi, molim te... tražim na tvojim fotkama žuti Erysimum što smo pričale o njemu da ga ne možeš nikako razmnožiti, ne mogu ga naći, a htjela bih ga vidjeti da pokušamo odgonetnuti o kojem se kultivaru radiEmbarrassed...

...kišna pusa iz metropoleSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 18:45
Sara, ovako je erysimum izgledao kada sam ga kupila


ove godine je imao malo cvjetova


ovako sada izgleda


ovako izgledaju sadnice koje sam posadila ove jeseni


pokušala sam odrezati dio dugačkog korijena i zajedno sa arabisom staviti u posudice


ovo je muhlenbergia stavio link da pokušam odgonetnuti koji je erysimum
[QUOTE=muhlenbergia]Možda Vam malo pomogne u identifikaciji

My Link


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 19:50
Originalno poslano od člana Golden Leo Golden Leo napisao:

Predivan vrt. <3 Kad god sam na forumu uvijek škicnem i divim se ovim ljepotama, zaista je potrebno jako puno truda, znanja i ljubavi uložiti u ovako nešto. Svaki cvijet je poseban i predivan. Još jedan od vrtova kakvog bih poželjela imati doma. 
Dobro došla draga Golden Leo. Nadam se da ćemo se jednom upoznati a Vinkovci nisu daleko pa možeš doći vidjeti vrt i uživo.
Hvala ti!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 19:52


i ovog diva čeka selidba




opuncija polako ide na spavanje

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 23:02
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:


Draga SlavujVka, svako mjesto u tvom vrtu je lijepo i uopće ne sumnjam da će vajgela uživati u tvom vrtu u društvu s ostalim krasnim biljkama. Sigurna sam da će te već iduće godine obradovati svojim nježnim cvjetićima Heart


Hvala moon!
Tvoj sijanac, lagestremija, je postala pravo malo drvce, ali ću je ipak još ovu zimu spremiti na zaštičeno mjesto.

SuperrrClap, drago mi je da se lijepo razvija. Moji su u vrtu i polako rastu.



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 00:02
Red baron je baš krasan kao pravi barun. Clap Pitam se gdje zimi uguraš svo cvijeće koje ti je na tersi.
život je more
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 08:27
zlatne moje ruke i veliko srce...pusa do vidjenja ...jedva cekam da te zagrlim....smile81
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 09:08
Bravo, našla si, sjećam se prve fotke, a sjećam se i i ovog muhlenberinog linka, ali mislim da nijedan nije sličan...budem malo poguglala...inače, odlično si ovo sve posadila!! pusaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 09:31
Dok sam pretraživala svugdje sam pročitala da se osim sjemenom razmnožavaju zeljastim matičnim reznicama...ne znam jesi probala?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 23:22
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana Golden Leo Golden Leo napisao:

Predivan vrt. <3 Kad god sam na forumu uvijek škicnem i divim se ovim ljepotama, zaista je potrebno jako puno truda, znanja i ljubavi uložiti u ovako nešto. Svaki cvijet je poseban i predivan. Još jedan od vrtova kakvog bih poželjela imati doma. 
Dobro došla draga Golden Leo. Nadam se da ćemo se jednom upoznati a Vinkovci nisu daleko pa možeš doći vidjeti vrt i uživo.
Hvala ti!
Hvala na lijepo dobrodošlici! I puuuno hvala na pozivu Hug Bila bi mi čast i veliko zadovoljstvo vidjeti tako divan vrt i upoznati vas. Zaista, Vinkovci nisu daleko, dogovorit ćemo se smile78Samo da budu malo ljepši dani, ovo vrijeme je užas :( Do tada ću makar virtualno uživati u ovim ljepotama
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 08:16
U živala sam u jutarnjoj šetnji po rosnoj travi
oko cvjetnih otočićay
na terasi uz divovsku šefleru sa pogledom na usnule astere,
ukrasne trave i grmove.
Slike su savršene!pismo






Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 187188189190191 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.