Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 165166167168169 282>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 12:58
citat SlavujVK
No, nikada ne pobjeđuju oni koji odustaju!
A odustat se može u bilo kojoj fazi, a najteže će biti na početku-prvih pet do deset godina:-)

Sve ovo sto pises zaista je surova realnost,i stvarno ali stvarno ti se divim,treba imati volje zelje i maste,cuj maste,ma osecanja da se ovako pise,steta ako ovo jednog dana ne pretocis u pisano delo koje ce biti dostupno sirem krugu citalaca,ovakvo osecanje koje ti opisujes iz tvoga srca je neprocenjivo za svakoga ko iole ima ljubavi prema prirodi,jer ja dok citam zamisljam mene devojcicu bosonogu koja trckara tu negde po prelepim zelenim livadama posutim sitnim poljskim cvecem u daljini cvrkut ptica ,zov zrikavaca ,rosa kao prosuti biseri na odsjaju jutarnjrg sunca....koja lepota odrastanja ...valjda zato i volim sve ovo,hvala ti Slavice sto na momenat vratim tako srecne i bezbrizne dane....ah sta bih sad dala za to...
PS.oprosti malo sam se zanela ali ti si za to krivaLOLsmile79
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 10:23

Jako lijepo napisano !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 10:20



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 10:17
Ovaj tekst sam pronašla na "kalendar radova rustica.hr.
Ne znam tko je autor, ali je jako dobro napisano.


...jer vrta nema da je nastao preko noći...
Obično to ide ovako...

Javi se želja potaknuta sličicama iz bogato ilustriranih knjiga i časopisa...
Ono: starinski stolić od kovanog željeza obasjan suncem na terasi popločenoj zagasito crvenom keramikom...
na stoliću boca vina, kava, kolači-sve okruženo bujnim zelenilom.
Ali kada kreneš, postane ti jasno da te bole mišići i kosti, da komarci bodu, a sunce prži, da do ostvarenja romantične vizije put vodi kroz bodljikavu šikaru, da gredice zarastaju u korov brzinom svjetlosti, da biljke venu i kržljaju ako je suša, postaju pljesnive i bolesne kiši li previše, a iste nisu prilagođene našoj klimi..
prava katastrofa...
pa se stvari počinju komplicirati.
Mnogi odustaju.

No, nikada ne pobjeđuju oni koji odustaju!
A odustat se može u bilo kojoj fazi, a najteže će biti na početku-prvih pet do deset godina:-)

Nije lako u turbo vremena brzih rezultata i sumnjive zarade, posvetiti se nećem što će nam jednom u budučnostipružiti možda samo neki neopipljiv duhovni užitak, pa možda i nema smisla da se toga posla baš svatko laća.

Samo onima profinjene svijesti, pustolovnijeg duha i jače volje, svaki će se napor višestruko isplatiti.


Sve je ovako bilo i kod stvaranja mog vrta, osim uvoda.
Mene nije vodila želja za stvarima koje su opisane na početku nego velika ljubav prema biljkama i prirodi.
Ovako je izgledao moj početak:



...a onda sam shvatila da mi je vrt lijep samo u proljeće,
stizale su nove biljke, svake jeseni i proljeća sam premještala, nasipavala,
zbog svatova sam morala maknuti jedan otočić,
drvene stepenice i panjevi su istrunuli...
i tako je moj početak trajao deset godina.
danas ima puno manje posla, više uživanja,
klupicu od starih drvenih dasaka nije zamjenio stol od kovanog željeza, nikada nisam kupila odraslu i skupu biljku, niti vrtne ukrase.
Najveći ukras u mom vrtu je priroda!

Danas, kada više nisam na početku, pogled kroz razapetu žičanu ogradu izgleda ovako...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 22:06
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Slavujčica ovo je prepreljeposmile79



Iako se sve zabijelilo ostaju mi sjećanje na tvoje prekrasne cvijeće,prekrasan vrt i dok listam tvoje slike uz pjev slavija veselim se ponovnom susretu sa tvojim velikim uspjehom,srvoriti ćeš ti opet vatromet boja i mirisa.

evo opet, po tko zna koji puta, ove male i prelijepe biljke.
ove jeseni sam , od moje drage cvjetne prijateljice, dobila i u žutoj boji.
nadam se da će preživjeti zimu i jako joj se radujem.
draga moja Belina, hvala ti!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 22:05
Jesam,jesam!Vidio sam morčiće
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 22:02
Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Zimu volEm  hladnoću ne volEm smile65
Šteta što dolaze u isto vreme
Zato sam,u istom momentu,oduševljena i slikom alliuma okupanog suncem i snežniim prizorima tvog prelepog vrta Heart

malo ljeta da nas ugrije,
malo sivila da ne zaboravimo koje je godišnje doba,
malo idile dok ne nastane bljuzga...
...i opet će doći proljeće.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 21:56
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Jedino ovakvu zimu volim
mirnu,tihu, blještavo bijelu
kad se pod uličnim svjetlima svaka pahuljica sjaji ko kristal
miska, pogledaj još jednom ocvale cvjetove žute pupavice pod snijegom pa ćeš vidjeti da izgledaju kao mali morčići.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 21:53
Originalno poslano od člana Karli Karli napisao:

Nije samo moj vrt pod snijegom i tvoj spava zimski san. Bijeli ukrasni luk mi je čak lijepši nego ljubičasti. Veliki pozdrav i piši nam i dalje, jer tvoja objašnjenja su baš super. Korisno i zanimljivo. Netko je već napisao da prvo kad dođe na forum ide vidjeti ima li što novo napisano kod tebe, ima nas još takvih.  smile79
Karli
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 21:46
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:


Jučer sam napisala kako se na forumu malo piše o ukrasnom luku, a meni je baš zanimljiv! Thumbs Up 
uskoro ću pronaći slike od još dvije vrste ukrasnog luka koje nisam objavila.
jedan je visoki, ima zanimljiv oblik cvjetića ,
a drugi je niski, 30ak cm, bijelih cvjetova i drugačijih listova.
zanimljivo je da sam njegove lukovice dobila iz Njemačke, na slici je bio naslikan grimizni luk vis 120 cm.
posadila sam ga pokraj visokih biljaka a iznikao mi patuljak bijelih paučinastih cvjetova.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 21:35
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

koja zimska idila smile55
rado bih ju promjenila sa ljetnom,
ali dobro, već se polako privikavam i na ovakve jutarnje poglede kroz prozor.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 20:57
Slavujčica ovo je prepreljeposmile79


Iako se sve zabijelilo ostaju mi sjećanje na tvoje prekrasne cvijeće,prekrasan vrt i dok listam tvoje slike uz pjev slavija veselim se ponovnom susretu sa tvojim velikim uspjehom,srvoriti ćeš ti opet vatromet boja i mirisa.

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 20:50
Zimu volEm  hladnoću ne volEm smile65
Šteta što dolaze u isto vreme
Zato sam,u istom momentu,oduševljena i slikom alliuma okupanog suncem i snežniim prizorima tvog prelepog vrta Heart
The impossible is often the untried.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 20:32
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ni ja ne volim zimu, ipak su mi lijepe ove tvoje zimske slike.
u zadnje vrijeme mi se nije dalo tipkati po temama, ipak sam bila redoviti gost u tvojoj temi i puno naučila i nadivila se tvome lijepom vrtu!
hvala antonija!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 20:27
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Dođem svaki dan po komadić ljeta; ove ljetne slike mame osmijeh...
drago mi je Nisa,
što je vani hladnije, slike ljeta su mi sve ljepše.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 19:26
Jedino ovakvu zimu volim
mirnu,tihu, blještavo bijelu
kad se pod uličnim svjetlima svaka pahuljica sjaji ko kristal
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 16:40
Nije samo moj vrt pod snijegom i tvoj spava zimski san. Bijeli ukrasni luk mi je čak lijepši nego ljubičasti. Veliki pozdrav i piši nam i dalje, jer tvoja objašnjenja su baš super. Korisno i zanimljivo. Netko je već napisao da prvo kad dođe na forum ide vidjeti ima li što novo napisano kod tebe, ima nas još takvih.  smile79
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 14:00
Jučer sam napisala kako se na forumu malo piše o ukrasnom luku, a meni je baš zanimljiv! Thumbs Up 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 13:36
koja zimska idila smile55
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 12:28
Na drugoj slici su osušeni cvjetovi žute pupavice koja mi je u vrtu pod snijegom najljepša.
Njezine sjemenke su prava poslastica za ptičice koje pod snijegom teško nalaze hranu.
Stabljike pupavice su visoke pa ne budu zatrpane snijegom,
za ptičice prava bogata trpeza.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 165166167168169 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,395 sekundi.