Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativci,molim pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativci,molim pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kreativci,molim pomoć
    Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 20:16
Ajmo kreativci,pomognite svojim idejama kak

Uploaded with ImageShack.uso srediti jednu poprilično ružnu gredicu. Dužina 30 m  širina3,60. Trenutno je zasađeno: 8 ruža,3 tritome,2grčka oleandra, bila i plava budlea,1 mali lovor,2krumpirka,1agava,1 juka,4 lovorvišnje,2 cealespinije,duž zida ružmarini i 4 lonicere.Sve osim ružmarina može se pretumbavati.
Raspolažem sa: 40 lavanda,20 santolina,10 kadulja,10 ruža,1mahonija,10 smilja,3 vrtna hibija  --- amoglo bi se još ponešto nadožuntat.
 Tila bi ukombinirati postojeće i raspoloživo u neki recimo mediteranski štih samo da ne bode u oči kao sada!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 22:09
jel ti trebaš pomoć da rasporediš biljke koje imaš dolje nabrojane ili ...
je li ova gredica uz među?
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 22:18
da gredica je uz među,  sad bi nekako tribala posložiti da ima nekog smisla s tim da se i zasađeno može pomicati i kombinirati sa onim na "lageru"
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 22:23
Zato ti mene prizivaš!!! Svejedno, ajde da se mijenjamo...

Tu bi bila krasna kombinacija ruža i lavandi!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 23:02
Da dopišem....
Negdje sam vidjela (dok sam tržila ideje za svoju gredicu) posađen cijeli špalir ruža između kojih su bili grmovi lavande. Izgledalo je fantastično!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 08:35
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Da dopišem....
Negdje sam vidjela (dok sam tržila ideje za svoju gredicu) posađen cijeli špalir ruža eizmeđu kojih su bili grmovi lavande. Izgledalo je fantastično!

 to imam na ulaznoj strni
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 14:29
Dakle, ipak je bila dobra ideja
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 20:04
koja je visina onog zidica? i jesu li ti lonicere uz taj zidic,izgleda mi nisko,hoces li ga ostavit takvog kakav jest ili ?

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 20:29
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

koja je visina onog zidica? i jesu li ti lonicere uz taj zidic,izgleda mi nisko,hoces li ga ostavit takvog kakav jest ili ?


Pola metra od zemlje,lonicere su uza zid ana zid ide ograda, šutni ideju...ajde ide to tebi!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 14:04
s obzirom kolko je to velika povrsina ja bih zveknula i koji cempres ( onaj sto ide u sirinu, ne znam kak se zove, niski)....jer treba ti nesto sto ce uvijek biti zeleno, posebno dolje kod vas, kad sve pozuti....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 15:38
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

s obzirom kolko je to velika povrsina ja bih zveknula i koji cempres ( onaj sto ide u sirinu, ne znam kak se zove, niski)....jer treba ti nesto sto ce uvijek biti zeleno, posebno dolje kod vas, kad sve pozuti....


Nisam baš nešto zagrizla za crnogorice-možda jedna tisa-možda, Pa uz zid će bit živica od ružmarina a i lavanbe,kadulja,santoline,agave,lovorvišnje i smilje sve je to zeleno a imam ih dovoljno(mislim).
Tila bi od svega navedenog u prvom postu složit nešto da ima smisla a ideje ni za lik!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 16:49
a ti bi sad tila...eeee dok san doli bila meni su rekli da je najlipsi cvit kumpirov brate smile79smile79smile79......oprosti na sali....Embarrassed
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 17:07
Papir i olovku u ruke! Rasporedi po papiru to što imaš.
Ja tu gredicu zamišljam kao mediteransku gredicu, pogotovo što imaš i lavandu i ružmarin i kadulju i smilje. Ove manje biljke grupiraj  u skupine, ove veće rasporedi po gredici. Biljaka imaš puno, kad sve to rasporediš, vidjet ćeš da li je potrebno još nešto dodati.
Zamisli koja će to ljepota biti kad zaplavi lavanda i ružmarin i zažuti smilje i santolina!

Naišla sam negdje na sliku baš jedne takve gredice, ali sada je ne mogu naći.

A i ovo  mi je zgodno. Znam da je tvoja gredica drugačija, ali možda posluži kao ideja.



Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 17:18
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

s obzirom kolko je to velika povrsina ja bih zveknula i koji cempres ( onaj sto ide u sirinu, ne znam kak se zove, niski)....jer treba ti nesto sto ce uvijek biti zeleno, posebno dolje kod vas, kad sve pozuti....


Nisam baš nešto zagrizla za crnogorice-možda jedna tisa-možda, Pa uz zid će bit živica od ružmarina a i lavanbe,kadulja,santoline,agave,lovorvišnje i smilje sve je to zeleno a imam ih dovoljno(mislim).
Tila bi od svega navedenog u prvom postu složit nešto da ima smisla a ideje ni za lik!


hm neznam anđelka ,ali nemoj agavu stavit uza zid ,nesto se mislim,to sto si navela da ide uza zid je lijepo ali kolki je maximum toga kad naraste...ja bi radije uza zid nesto puno višlje ,a to bi u sredinu gredice pa onda nize i nize ..ja agavu nebi nikako u vrt ja godinama muku mucim sa mladim izbojima uvjek nanova nicu ,istina je da su lijepe al nisu bas toliko lijepe da mi okupiraju cijeli vrt ....
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 17:18
...vidiš kako smo svi različiti, svako ima svoju zamisao, osobno ne bih uopće na ovoj gredici imala ruže...uz nekoliko povećih i omanjih kamena i mnogo sitnog šljunka iskoristila bih lavande, santoline, kadulje i smilje u valovitim potezima, možda kakvu vijugavu stazicu od razlomljenih kamenih ploča, a svakako bih nadožuntala s nekom lijepom sivoplavom travom, npr.festucom i kojom povećom travom, npr.Elymus...i da, svakako bih popljevila svu travu...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 18:42
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

a ti bi sad tila...eeee dok san doli bila meni su rekli da je najlipsi cvit kpirov brate smile79smile79smile79......oprosti na sali....Embarrassed

 Da, pa zar nisi znala da je najlipši onako plavih cvitića-baš je šesan!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 18:57
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Papir i olovku u ruke! Rasporedi po papiru to što imaš.
Ja tu gredicu zamišljam kao mediteransku gredicu, pogotovo što imaš i lavandu i ružmarin i kadulju i smilje. Ove manje biljke grupiraj  u skupine, ove veće rasporedi po gredici. Biljaka imaš puno, kad sve to rasporediš, vidjet ćeš da li je potrebno još nešto dodati.
Zamisli koja će to ljepota biti kad zaplavi lavanda i ružmarin i zažuti smilje i santolina!

Naišla sam negdje na sliku baš jedne takve gredice, ali sada je ne mogu naći.

A i ovo  mi je zgodno. Znam da je tvoja gredica drugačija, ali možda posluži kao ideja.



Hvala Otok,svaka ideja je dobro došla.Ako naletiš na još neku ubaci nebi li se moje vijuge pomakle s mista!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 19:04
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

s obzirom kolko je to velika povrsina ja bih zveknula i koji cempres ( onaj sto ide u sirinu, ne znam kak se zove, niski)....jer treba ti nesto sto ce uvijek biti zeleno, posebno dolje kod vas, kad sve pozuti....


Nisam baš nešto zagrizla za crnogorice-možda jedna tisa-možda, Pa uz zid će bit živica od ružmarina a i lavanbe,kadulja,santoline,agave,lovorvišnje i smilje sve je to zeleno a imam ih dovoljno(mislim).
Tila bi od svega navedenog u prvom postu složit nešto da ima smisla a ideje ni za lik!


hm neznam anđelka ,ali nemoj agavu stavit uza zid ,nesto se mislim,to sto si navela da ide uza zid je lijepo ali kolki je maximum toga kad naraste...ja bi radije uza zid nesto puno višlje ,a to bi u sredinu gredice pa onda nize i nize ..ja agavu nebi nikako u vrt ja godinama muku mucim sa mladim izbojima uvjek nanova nicu ,istina je da su lijepe al nisu bas toliko lijepe da mi okupiraju cijeli vrt ....
Ime uza zid je samo ružmarin i 4 linicere koje idu na ogradu a to drugo rasporedit nekako po gredici  oću reći neće biti oskudno zelenilom.Samo neka bude mladunaca od agava-dilat će mo.Ti svoje bacaš? Cccccc.. ccccc
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 19:10
Meni se sviđa ova zamisao koju je navela Otok, a slična joj je i ideja RSare i da, svakako treba koja travica po menei To su ujedno i moji prijedlozi. Ako pronađem kakvu sličicu, postavit ću, jer najbolje se doživi kad se nešto i vidi.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 19:18
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...vidiš kako smo svi različiti, svako ima svoju zamisao, osobno ne bih uopće na ovoj gredici imala ruže...uz nekoliko povećih i omanjih kamena i mnogo sitnog šljunka iskoristila bih lavande, santoline, kadulje i smilje u valovitim potezima, možda kakvu vijugavu stazicu od razlomljenih kamenih ploča, a svakako bih nadožuntala s nekom lijepom sivoplavom travom, npr.festucom i kojom povećom travom, npr.Elymus...i da, svakako bih popljevila svu travu...

obro si rekla-kako nam se ukusi razlikuju a i sitila me da imam i poprilično festuca. Razlomljene ploče su OK ideja,kamena nema, od šljunka mi je muka.Zbog čega nebi ruže stavila tu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.