Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 23:15
Glikica znao sam ja da češ ti i meni ostaviti nekuLOL
 
Monna jeste i napokon da je imam,a i ta kod tebe je superThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 08:45
ma skoknula bih ja po jos koju....ali plodine daleko, a auto na popravkuWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 23:06
a i ja sam mislio da su mi daleko plodine a kad trebam otiči da vidim šta imaju od cvjeća onda me eto tamo,a vidio sam i jednu ljepu klivijuThumbs%20Up
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 13:14
Pozdrav svima. Moji su roditelji imali onu sabljicu sa žutim rubom, ali je bila na kiši i dobivala previše vode, pa je cijela istrunula. U jednom sam trenu uzela sirotu biljku, skinula sve istrunule dijelove i ostala sa doslovno jednim listićem koji sam odnijela doma, sklonila od kiše i zalijevala kako treba. Brzo se ukorijenila, a nakon nekog vremena izašla je i nova biljka, koja je zdrava i lijepo napreduje, ali nema žuti rub, samo je zelena prošarana. Zašto, hoće li se rub kasnije pojaviti?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 21:27
jedna od mojih


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2013 u 19:16
bok :)

ja bih na tvojem mjestu biljku stavio na što sunčanije mjesto pa će se s vremenom žuti rub vratiti. javi nam kako napreduje
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2013 u 20:19
Originalno poslano od člana jaizelenilo jaizelenilo napisao:

bok :)

ja bih na tvojem mjestu biljku stavio na što sunčanije mjesto pa će se s vremenom žuti rub vratiti. javi nam kako napreduje
samo bih rekla nesto iz svog iskustva....sansaverija NE smije na sunce....
samo oprezno zalijevaj, nikada u sredinu biljke i nadoci ce ona....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 19:22
nikako na sunce,ali na svjetlo mjesto i s malo vode.inače ona je biljka za ''lijene žene'' tj.ne voli baš uznemiravanje.ja ih imam godinama i često zaboravim da ih imam.samo neka im nije hladno.drugo ne traže
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2014 u 18:42
evo i mojih,dvije vrste zajedno,imaju 3 bebe ali još ne znam koja je čijaWink
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 16:47
ne znam da li je takva vrsta(bez šara) ili joj je falilo sunca
kad sam ju kupila,teglica se skoro raspukla,koliko joj je bilo tijesno
ove mlade su svijetlozelene,samo im je rub lista tamniji
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 21:09
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

Originalno poslano od člana jaizelenilo jaizelenilo napisao:

bok :)

ja bih na tvojem mjestu biljku stavio na što sunčanije mjesto pa će se s vremenom žuti rub vratiti. javi nam kako napreduje
samo bih rekla nesto iz svog iskustva....sansaverija NE smije na sunce....
samo oprezno zalijevaj, nikada u sredinu biljke i nadoci ce ona....


ja pak, iz svog iskustva mogu reći kako ne raste tako bujno u sjenovitim uvjetima. Listovi su viši i od 1,2m, više ju ne mogu ni micat koliko je teška, samo ju guram :) bum stavio fotke
Na vrh
jaizelenilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaizelenilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2014 u 12:17
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/sanseveria/73404.aspx][/URL]

to je ta koju guram :) bila na prozoru na južnoj strani u uredu godinama :)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 14:15
smile227Predivna je!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 08:08
Lijepe bujne sabljice  smile55
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2015 u 17:06
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 09:07
Prvi puta imam ovu biljku. Preko ljeta mislim ju držati na balkonu. Da li mora biti u potpunom hladu ili ju smije "dohvatiti" jutarnje sunce ? Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 11:28
Smije jutarnje Smile
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 11:53
Odlično, baš mi to odgovara. Hvala puno. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 23:29
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.