Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sabljica - sansevierija
    Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 18:42
Ovu biljku naprosto obožavam, ne znam što mi je draže, njen izgled ili to što uspjeva tamo gdje druge biljke nisu. imam ih u nekoliko saksija, ali mi u zadnje vrijeme nisu uspravne, nego mi se listovi povijaju prema dolje, a nisu uopće tako visoki. nema nikakvih vanjskih znakovi da su bolesne ili tako nešto.a ne bih ih htjela vezati, jer mi tako nisu ni upola lijepe
zna li netko u čemu je caka?
možda ubacim slike ako skužim kako to ide
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 19:14
možda prevelika vlaga?
 
Sanseverija -  link...
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 19:46
ma ne mislim, u stanu je centralno grijanje i sve druge biljke mi osjećaju posljedice suhog zraka
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:09
sabljica je cvjet koji raste u bastama i ima ljubicaste cvjetove sliku stavim poslije
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 17:12
ovo je sabljica ali nazalost jos uvjek bez cvjeta



Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 18:43
Mislim da je to list od perunike i baš sam ga danas slikala na Murteru.
Dina jeli se to kod vas zove sabljica???



Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 19:20
upravo to Donata samo kod nas jos nije procvjetala
a mi to zovemo Sabljica
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 20:47
I kod nas je to perunika ili iris,to na Dininoj slici,a sabljica  je sobna biljka...hmmm idem ju uslikati da vidišWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 20:58
 
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:02
U nekim krajevima (Međimurje, a moguće i još negdje )  gladiolu zovu sabljica.

Nina jesu li se ispravili listovi tvojim sansiverijama?

U mojoj knjizi piše da je to znak prevelike vlage i hladnih nogu. Kao da im bude prehladna zemlja npr. ako su na prozorskoj dasci da zna dolaziti do mješanja toplog i hladnog zraka, vlažna zemlja, malo hladnije nego što im paše i onda da one omlohave. No kako ti kažeš da je kod tebe toplo, onda to neće biti to.  A ima li kakvih ljepljivh tragova po listovima?
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:05
ma iste su još uvijek i evo upravo gledam kako su ove shashine ovako uspravne, uslikam sutra svoje pa ćete vidjeti kako izgledaju, a sad odoh kupati bebača, pa se čujemo sutra
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 22:10
E nina i moje neke su poklopljene,no njih nisam slikalaLOL.
Da Flora,i kod nas zovu gladiole  sabljicama, ali skužila sam jaLamp da to nije to o čemu se pričaBig%20smile
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 21:45
E Shasha, pametna si ti Cool
Nina možda se i isprave sad kad dođe toplije vrijeme
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 22:06
Cool
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 15:24
to je to o čemu sam se žalila. fotografije nisu baš nešto, ali dok se ja malo "uštelim" i u tu umjetnost, bit će bolje. moj muž odlično fotografira, ali miga se neda moriti, ionako mu uvijek nešto o cvijeću pričam
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 20:48
Nina, pa i nisu ti baš nešto jako povijene.  Baš sam malo prošvrljala netom i gledajući slike raznih sansevieria, vidjela sam da ih ima sasvim ravnih, ali ima i dosta ovako malo povijenih. Izgleda da to zavisi i od vrste ili možda koliko je tijesno u vazi? Wacko
No ako one rastu i lijepo napredeju mislim da nemaš razloga za zabrinutost  Smile

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 21:17
I ja mislim da njima nije ništa samo su se "veselo razmahale "po tegli,što znači da su sretneLOL.
Meni su tako ljepše nego onako uspravne,onda mi izgledaju da me nekako sa visoka gledajuCool
ok,danas su mi čudni komentari,dalje šutim i čitamWacko
(sunce me "spržilo" izgleda)
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 23:12
ma ja nekako volim da su skroz uspravne, a i bile su takve, zato me brine njihov sadašnji izgled
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 23:20
A ne znam,ja se zezam malo(a dosadno mi je).Ne vjerujem da trebaju veću teglu,one imaju malo korjenje,možda ih samo prihraniti trebašErmm.Probat ću se raspitati šta njima treba
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 13:05
Listovi su joj uspravni, ne povijaju se. Voli tijesnu posudu zato sam je s manjom posudom stavila u ovaj veliki ukrasni ćup. Sve nešto razmišljam da okolo stavim male patuljaste.Mislim da ne bi bilo lošeWink
Što se njege tiče ništa posebno, jedino se ne smije previše zalijevati, bolje podnese manjak vode, od previše vode trune.


Ažurirao lana2 - 18 Rujan 2007 u 13:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.