Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 21:24
Salim se Mons znas da je sala nas zastitni znak:)
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 10:42
Draka Pustolovka, drago mi je da se družimo sa našim vrtovima, niti ja nemam veliki vrt, to mi služi za hobi i razbibrigu, ali naravno da dobro dođe kada se ne mora sve  kupiti, a znaš da je sve svježe kada sama ubereš.
 
Jučer nisam ništa radila u vrtu ali sam zato kosila travu, oko kuće i u vrtu, voćnjaku, ima je baš puno za kositi.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 11:10
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Salim se Mons znas da je sala nas zastitni znak:)


Kako da ne bi znala! Ajde probaj da se ne nasmiješ!



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 11:11
No ipak, ovdje šalu na stranu i smjeh ostaviti za povrtlarski kafić...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 12:24
Naravno pisat cemo mi ovdje korisne stvari ne brigaj Mons.Smail kako da ne dodje dobro tvoje vlastito povrce i svjeze,a ne sa polica uvenulo stoji tu danima.Jaimam proslogodisnju blitvu koja je prezimila dva reda sa po dva metra i ne mogu je stici potrositi,gdje se nece isplatiti imati svoj vrt.Mons jedem spinat od tebe sto sam ga zimus sijala,trebam info kako se to usjemeni ostavila sam dio koji necu jesti.nikla mi dva spinata drugacija od ostalih sa dugim izim listovima koji idu prema gore iskrala ti se te dvije sjemenke pa dosle kod mene.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 21:58
Pustilka možda to nije špinat te dvije biljke, ne znam što bi moglo biti, ali ja nisam imala dvije vrste špinata...A to što kažeš kako ga osjemeniti, pa ostavi ga , ne diraj ništa i brzo će ti pobjeći u sjeme koje obično na vrhovima biljke raste odmah na stabljici....Vidjet ćeš ima ko neke kuglice po stabljici, to je sjeme, kad dozreli pobereš, još malo posušiš i spremiš..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:29
Super i hocu.Morat cu bolje pogledati sta mi je to niklo,mozda nije spinat,a lici mi na njega.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:41
Možda ti je niknuo koji matovila , taj mi je svugdje niknuo, vjetar se svuda raznio sjeme i svugdje ga ima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 10:07
Subota 27.04. ujutro posadila menju gredicu krumpira, kupila sam 3 kg. sjemenskog bijelog krumpira, pa da se nađe za potrošnju dok je još mlad. Presadila sam iz plastenika nešto salate ljetne kristalke, i naravno štihala dok me popodne nije kiša potjerala u kuću. Bit će još dva dana za naštihavanje, a onda samo flanci. Paradajz mi je u teglicama još u plasteniku, a papriku ću morati kupiti. U teglicama mi je nknuo krastavac, tikvice i kadifice, komoraču treba malo duže dok nikne, a lan neznam da li će uopće niknuti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 10:16
vidim i ti si bila vrijedna , a dobila si i kišu i kod mene bi dobro došla iako u zemlji ima još dosta vlage odozgo je zapeklo i suho tako da moramo zaljevat
smile113
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 09:23
Draga nona, kiša mi upravilu opće nije trebala, rado bi je darovala tebi da ne moraš zalijevati.
Jučer sam završila konačno sa štihanjem, presadila flance paradajza, američki krupni i nekakav novosadski, prodavačica je rekla da je salatni, posadila nešto flanaca kelja, i dobila sam tri sadnice lubenica od uzgajivača iz Slavonije, to su one što se kaleme na podlogu tikvi.  Posijala sam mahune i još mi je samo ostalo za subotu da kupim flance paprike, i posadim svoje krastavce i tikvice koji čekaju u teglicama, i onda samo preostaje zalijevanje flanaca i okopavanje, što je lakši posao od štihanja.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 20:52
Smail, sve lubenice su bolje ako se kaleme na tikve...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 08:45

Monstera meni to kalemljenje baš nebi išlo, to prepuštam stručnjacima da rade, ja sam prošle godine sadila direktno sjemenke u zemlju i bile su dobre lubenice.

Jučer sam kupila još 20 flanaca paprike i posadila na vanjskim gredicama, baš je super vrijeme za presadnju sada kada nije jako sunce pa ne treba puno zalijevati, dodala sam još desetak flanaca kelja koji mi je bio u plasteniku u teglici. Posijala još mrkve jer mi je ostalo sjemena od prvog sijanja. Prvu sam posijala 24.04. i već je niknula, kao i blitva i cikla. Dodala sam još i gredicu visokog graška Rondo, prvi puta ove godine sijem visoki grašak pa me baš interesira kakav će biti.
 
Čičoke sam dvije godine sadila u malo veče tegle, niti jedne godine nisam imala što za jesti od tih čičoka a strah me staviti u vrt da ne dođu voluharice. Jučer sam ih povadila van iz tegli, interesira me da li netko od vas ima iskustva sa čičokama na gredicama.
 
Imala sam đumbir od kojeg sam ove zime kuhala čaj, dva korjenčića su mi ostala  i pustila su pupove, pokušat ću ih posaditi u plastenik da vidim šta će od toga biti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 10:18
čičoke odmah posadi u vrt, slikat ću popodne moje da vidiš kako su već potjerale one se šire kao lude bit će i za voluharice i za tebe Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 11:32
Ja sam se htjela upustiti u tu pustolovinu s lubenicama, no bojim se da neću imati dovoljno mjesta, a također nisam ni tikve posijala, tako da od ovogodišnjeg mog experimenta neće biti ništa.....Lubenice su posijane, sad bi već trebale i niknuti, no tikve nisam sijala, jer nemam više mjesta u plasteniku....... Prema onome što opisuje, kako se radi to kalemljenje, meni to uopće nije komplicirano, samo ne znam kako bi i da li bi mi uspjele te kalemljene biljke....   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 12:36
Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 22:02
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?


Čičoka se vadi u jesen kada joj prođe cvijet.

Monstera ne bojim se da će mi voluharice pojesti sve čičoke nego da ću ih preko mjere navući u vrt sa njima, jer koliko sam čitala one su im baš poslastica.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 22:07
Ja onda ne znam što ih privlači u moj plastenik, ali redovito mi ruju tamo...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 15:00
Smail,evo i mene u tvoje povrtarsko carstvo Citam da si svasta nesto zasejala i posadila,al' nesto mi skrtaris sa slikama,vrednice...daj da malo i mi vidimo te lepote kojima se zanimas
Eto me uskoro ponovo u obilazak
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 19:58
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?


Čičoka se vadi u jesen kada joj prođe cvijet.

Monstera ne bojim se da će mi voluharice pojesti sve čičoke nego da ću ih preko mjere navući u vrt sa njima, jer koliko sam čitala one su im baš poslastica.
a super onda povadit cu da se ne prerazmnoze doce mi te bestijice od voluharica hehe.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.