Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:02
Hoćemo slikice, hoćemo slikice!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 09:17
Drage moje, da, ispada da se samo hvalim a od slika ništa, negdje sam po kući zagubila punjač za fotić, čim uspijem naći bit će slika.
 
U pravilu žurim da što više toga napravim u vrtu, sve sam konačno poštihala, i više nego što sam planirala, napravila sam mjesto za još crvenog luka, imam višak lučica pa da ne propadnu. U subotu sam bila crvena kao zrela rajčica, naravno izgorila sam na suncu, nije mi se činilo baš nešto prevruće a navečer sam bila sva "izgorena".
 
Naravno tu je i cvijetnjak koji treba malo održavati, a imam i dvije prekrasne male unučice od 19 mj. i malu, malu samo od jednog mjeseca pa mi one oduzimaju jako puuuno vremena.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 13:30
evo sam ti uslikala moju čičoku

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 07:30
Samil vrednice, uvjerena sam da će tvoj vrt biti bujan i raskošan, sa punooooo plodova Wink
Lipik
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 07:53

ljiljus, hvala ti što si bila u posjeti mom vrtu, i ja se nadam plodovima, kada nešto sadiš uvijek i nešto izraste, dodouše ove godine ću morati malo zapostaviti svoj vrt zbog unučica ,  bojim da mi trava ne poguši povrće.

Nona, draga ja sam svoje čičoke posadila u subotu u povrtnjak pa kako nam bude.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:12
a konačno evo malo sličica koje sam već obećala, našla sam punjač za bateriju i sve slikala. Da se samo vidi koliku površinu imam za kositi.


U plasteniku sada dominira luk koji je posađen prošle godine u 9. mj. i sada već ima dosta velike glavice, i još je gust, beremo ga svaki dan.


ovako izgleda iz blizine. 


Paprika u plasteniku je prilično velika, još malo pa ću morati trgati zaperke.


Presadnice koromača, ima ih jako malo od cijele kesice niknulo desetak flanaca.


Pelin sam prošle godine sijala sjeme i sada je već veliki grm, on je trajnice i štiti plastenik od letećih napasnika.


Pored salate je zimski luk sijan prošle jeseni. navodno da se kasnije razvije u grm koji traje sedam godina, koristi  se kao mladi luk, nema lukovice, razmnožava se sjemenom, primijetila sam na jednom da će biti sjeme.


I još malo luka, ovo je srebrenac.


Prošle jeseni sam porezala u cvijetnjaku lavandu jer je bila već dosta stara i zapiknula reznice u plastenik, oko 30 komada, od toga je uspjelo dvadesetak komada, koje sam u subotu presadila u cvijetnjak.


Paradajz inače ne sadim u plasteniku jer mi ne uspije, samo raste u visinu, stavila sam samo četiri komada, ima velike zaperke, nisam još stigla ali sutra ću ih staviti u vodu na zakorjenjavanje pa ću ih posaditi na vanjskim gredicama.

Ovaj peršin sam sijala u ranu jesen već početkom devetog mjeseca pa već za Božić imam list peršina, prije par dana sam ga ošišala i evo opet je potjerao nove listove koji će opet biti cijelo ljeto za upotrebu.

U samom kutu sam stavila i nešto vlasca, interesantno na vlasac uopće ne ide lukova muha.


Ova smokva prezimi u plasteniku u tegli pa ju na proljeće izbacim van, prošle zime mi je promrzla pa nisam imala plodova, ali ove godine se nadam da će biti smokvica, kraj smokve je maslina, od kada je imam jedno tri-četiri godine, nije imala plodova.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:17
Au draga moja, imaš zavidan prostor!
A tek plastenik (moj veeeeeliki san), pa krcat svime....
Blago rečeno - divota!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:41
Hvala dadinice na posjeti mom plasteniku, doista sam jako zadovoljna sa plastečem, cijelu godinu luka i salate, i flanci u njemu super uspijevaju.Smile
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:51
Evo malo vanjskih gredica, jučer je toliko kiša padala da nisam mogla ići u vrt da iz bliže slikam.


Bijeli luk u društvu sa mrkvom pelinom i perunikama.


Tu su i nekakvi irisi ili možda perunike, ne znam im ime a imam ih već dugo.


Šparoge su stare dvije godine sijala sam ih iz sjemena,i nije ih bilo baš nešto za ubrati, u pravilu bile su jako tanke, nadam se da će u trčoj godini biti znatno deblje.


Tikvice, lubenice i čičoke su na samom kraju vrta, čičoke mi još nisu niknule,  možda niti neće.


Ovako to radi moj mali pomagač, bez obzira što je jučer padala kiša, ona mora svaki dan zalijevati.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:53
smail krasan prostor.vidim da imaš mjesta za povrće i cvijeće.što će ti tolika trava.(ne mogu vjerovati da ovako razmišljam).prije cif-a sam bila sretna s travnatim dvorištem i uskim gredicama cvijeća.sad prekopavam travu i sadim cvijeće između toga blitva,komorač.kopar ,peršin i dr.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 21:00
Draga ajama, još uvijek radim, vrt obrađujem sama, sve sama štiham a nisam više 25 godina da sve stignem, eto ove godine imam i ovog malog pomagača i malu sekicu koja ima mjesec dana pa moram pomagati njihovoj mami, jer im tata radi uvijek poslije podne. Nekada dok sam bila mlađa sve je to bio vrt, sadila sam i kukuruz i krumpir i grah u kukuruzu i hrpetinu zelja ali eto vremena se mijenjaju.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 21:06
"čičoke mi još nisu niknule,  možda niti neće."
Za cicoke ne sumnjaj to je biljka od "gvozdza ta bi nikla i ispod kamena.LOL Dovoljno je oguljine od iste zakopati i eto ti cicoke.
Pomagacica ista moj sincic samo zalijeva hehe.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:25
Draga pustolov hvala na utjehi za čičoke bilo bi mi jako žao da ih više nemam, vjerovatno im treba duže vrijeme dok niknu, posadila sam ih hrpetinu.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:37
Ooooo svašta lijepoga kod tebe ima! smile94smile76
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:38
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Draga pustolov hvala na utjehi za čičoke bilo bi mi jako žao da ih više nemam, vjerovatno im treba duže vrijeme dok niknu, posadila sam ih hrpetinu.
Treba im isto kao i krompiru,mozda desetak dana posto su sada bile kise pa hladno.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:46
Draga Smail, nije mi jasno kako ti je uspio Pelin iz sjemena.....Vrag ga odnio , ja sam ga već nekoliko puta sijala, nikad mi nije niknuo....ConfusedAngry
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:49
Potrefilo joj se mozda,meni sito neke biljke iz sjemena nisu nikle.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:03
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Potrefilo joj se mozda,meni sito neke biljke iz sjemena nisu nikle.
Draga monstera i pustolov, kupila sam sjeme pelina i posijala u posudice u plasteniku prošle godine, niknuo je nevjerojatno puno, predasila sam četiri per komada , nešto podijelila a nešto sam morala baciti, to mi je bilo prvi puta da ga sijem pa neznam da li je slučajno ili bi uvijek tako niknuo.
 
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:50
Oooo, joooj šteta što si ga bacila  Cry ovdje se uvjek nađe netko tko bi ga udomio.... UnhappyOuch
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 00:28
Draga Smail, u tvom cvjetnjaku i povrtnjaku ipak je najljepši pupoljak, tvoja mala pomagačica. 

Kako uživam u cvijeću, tako me opušta i rad u vrtu. Mnogo toga još učim pa me i neke stvari iznenade. Naime,  nisam znala da se paprikama kidaju zaperci. Eto, još sam nešto novo naučila. Zato uživam u tvojim postovima i slikama, jer znam da će biti još korisnih iznenađenja. 

 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.