Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:18
Danas, najavili jake vručine pa sam podranila u vrt, budući da je subota pa sam doma. i svašta pomalo radila i već u osam sati zagrijalo. Malo sam i slikala pa evo da podijelim sa vama moju radost ali i malo Cry.

U plasteniku sam svašta nešto posijala u teglice.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:25
Niknule su mi goji bobice, posijane prošle subote, evo dobro da napišem datum za moje praćenje biljčica.


I pennisetum villosum



u plasteniku paprike sada baš nema baš puno jer stalno berem, ali i tu se još nešto nađe, cvate ona, to će biti za kraj ljeta i jesen.


oni paradajzići pelate što sam kasno flance udomila već imaju plodove 



a razrasli se kao šuma


krastavci u plasteniku niču stalno sami pa ih ostavim, ne mogu dugo biti dobri ali dok traje, traje






Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:28
Na vanjskih gredicama ima svašta, prvo sam slikala kupine koje već polako zore, imam ih puno i neznam šta ću od njih


prvi patliđan za ubrati, drugi su jako mali








Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:29
Paprika je niska ali je zato krcata


Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:38
Kod tebe svega a najbolje je kad možeš ubrati  u svome vrtu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:40
Čak jedna ljubenica je uspjela izrasti, a pored nje tikvice ubila peronospora ili već nešto




mahune koje sam ostavila da se osjemene, imam nešto i visokih, ubja ih suša



ali naša Mons mi je poslala sjemenke ovih zikvica one su za sada zdrave, i prvi plod



paradajza još nema za kuhati, zato za papati ima dosta


a i gredica je prilično velika



spominjala sam ja i suze pa evo zašto, voluharice mi proždiru mrkvu a ja sam nemoćna, što da radim, i ogromne rupetine ispod mrkve


ovako to izgleda kada sam izvadila, prošle subote još nije bilo niti traga od njih


imala sam i berbu krumpira, hvala bogu dobar je, prvi puta sam izvadila cijelu kućicu, do sada sam žlicom vadila samo krupne a sitnije sam ostavljala, ovo je jedna kućica.


još nisam ništa papala , ispekla sam papriku pa vas zovem na doručak, i kavu



smile142


Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:42
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Kod tebe svega a najbolje je kad možeš ubrati  u svome vrtu.....

Draga Milice, pozdravljam te, da lijepo je imati svoj vrt, nadam se da si se ti već dobro oporavila.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 10:55
 Oooo kad god svratim ovdje uvjek nekih lijepih iznenađenja....smile71smile89   Vidim da si i ti sijala Goji ......Imam ih i ja , sad samo Molim Boga da prežive ovo vruće razdoblje i zimu, pa će na godinu ići van....Sad ih već polako šišam, jer želim dobiti lijepe grmove.....Znaš sad sam pomalo i Angry  zato jer ovi to sjemenje prodaju na kapaljku....Lijepo je pisalo da u paketiću ima oko 50 sjemenki, a ja ne znam da sam ih nabrojala nekih 10-tak ili malo više.....Nema veze možda ću još danas nagovoriti MM da mi kupi, ima  pakiranih suhih plodova u Kauflandu...   Vidim da si se već bacila u sjetvu, mislim da ću i ja danas još nešto posijati, zapravo dvoumim se , jako je vruće, već  sam htjela odustati od sjetve dok malo ne zahladi.....No bojim se da će onda možda biti već prekasno....Ipak ću ići nešto posijati, pa staviti u hlad, valjda će biti nešto od toga...ErmmQuestion  Tako sam i lani radila i dosta toga mi je propalo, ali zato ponešto je i ostalo...SmileSmile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 11:37
Smail, volim ovako šeteti po vrtovima i gledati lijepe biljke ali kod mene u vrtu nema ništa novo posađeno. Ove godine nisam sadila povrće zbog zdrav. stanja, samo polako održavam koliko mogu ove biljke koje već imam. Oporavak ide polako i ako nešto ne pođe naopako vjerujem da ću na proljeće krenuti ispočetka.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 12:36
draga moja,sline mi cure od ovog tvojeg ručka.obožavam pečene paprike.moja paprika je dosta visoka i rodna,ali sada počinje trava.neka je bar će i praviti hlad
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 13:05
Draga Smail jest fino viditi plodove truda svoga,uzivaj u svojim mirisnim plodovima.I d akazem i ja volim przene paprike neg se pecenja najesti,jos ja odozgo malo stavim kajmaka mljac mmm.Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 15:25
Draga moja pa sve ti je divno, opet najviše gledam što je u plasteniku, stvarno je iznimno koristan, tako se sezona uzgoja znatno produžuje; sigurna sam da imaš u njemu posla cijele godine!Big smile
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 08:37
Mons, prsti me svrbili pa sam morala malo krenuti u sjetvu, u plasteniku sam sa mrežom napravila hlad zalijevam svaki dan pa šta bude, eto polako niče, ako bude dobro, ako ne opet dobro, još uvijek stignem kupiti gotove sadnice, nisam mogla čekati, jer kako i sama kažeš moglo bi biti prekasno. Ja sam goji sjemenke kupila tako kako su napisali 50 kom u paketiću ali mi se čini da ih je bilo i više, zadovoljna sam.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 08:46
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Smail, volim ovako šeteti po vrtovima i gledati lijepe biljke ali kod mene u vrtu nema ništa novo posađeno. Ove godine nisam sadila povrće zbog zdrav. stanja, samo polako održavam koliko mogu ove biljke koje već imam. Oporavak ide polako i ako nešto ne pođe naopako vjerujem da ću na proljeće krenuti ispočetka.....
Draga Milice drago mi je kada ostaviš svoj komentar, i kada pregledavaš i moj vrt, samo ti čuvaj ove godine  da ojačaš svega će biti ako imaš zdravlje.smile78
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 08:50
Ajama, najviše se radujem paprikama u vrtu, kod mene ne raste trava pa sam ih morala malčirati, a to radim sa svim što porežem u vrtu i u cvijetnjaku, svake mi godine bude dobra, ne zalijevam jer ne stignem, trava u ovo vrijeme papriki dobro dođe da ju zašttiti.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 08:53
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Draga Smail jest fino viditi plodove truda svoga,uzivaj u svojim mirisnim plodovima.I d akazem i ja volim przene paprike neg se pecenja najesti,jos ja odozgo malo stavim kajmaka mljac mmm.Thumbs Up
 
Eh, draga moja i ja bi stavila kajmak na paprike ali to moji kilogrami nebi podneli pa se zadovoljim samo paprikama, ti kada nemaš puno kila uživaj za mene i sebe.LOL
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 08:58
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Draga moja pa sve ti je divno, opet najviše gledam što je u plasteniku, stvarno je iznimno koristan, tako se sezona uzgoja znatno produžuje; sigurna sam da imaš u njemu posla cijele godine!Big smile
 
Rose, ima posla ali eto ima i koristi, najviše me veseli što za božić imam salatu i mladi luk, a paprike bude i kada prvi mrazevi već počnu, a da ti ne pričam o proljeću kada u plasteniku svega bude dok se vani još niti ne može ništa raditi.Shocked
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 10:25
daj mi reci, plastenik ste kupili gotovi ili ste sami radili?
Kad posadis u plastenik sve to da kroz zimu i rano proljece u njemu ima svega?
Raspitujem se jer bi i sama htjela tplastenik pa zato...
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 22:13
Draga bucka, plastenik sam kupila gotov, sa montažom i svim što uz to ide od proizvođača plastenika, platila sam 4.000,00 kn. Kupila sam ga u jesen 2010. godine. Do tada nisam kod nikoga sretala uzgoj povrća u plasteniku, pa sam nagovorila i svoju sestru da i ona kupi plastenik, i tako smo ti zajedno krenule u eksperimentiranje. Prve godine sam nadobudno posijala svašta: mrkva mi se nije pokazala dobra u plasteniku, pastrnjak nije bio dobar dok kod sestre je, peršin je bio dobar, komorač dobar. Za špinat je plastenik jako dobar,lučice sadim malo ranije tako da za Božić imam mladi luk, salatu zimsku nansen i posavku, rotkvica izvrsna. Cvijeće koje je jednogodišnje u našim kontinentalnim krajevima kao osteospermum prenesem u plastenik i na proljeće prenesem na gredice. Sve u svemu isplati se.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 09:16
Subota 10.08.2013. Budući da je noć prije malo zahladilo u subotu sam dobro zalila gredicu gdje sam izvadila krumpir i nasaaadila mahuna, žute prstiće, doduše nadala sam se da će malo zahladiti kako su i prognozeri najavili ali za sada ništa, ako jesen bude dobra kao što je i prošle godine bila moglo bi biti mahuna, ako ne barem sam pokušala. Posijala sam i salatu nansen, zimsku putericu za flance koje ću prenijeti u plastenik, samo da padne nešto kiše jer ne vrijedi zalijevati kada se tokom dana sve to zasuši i stvori kora na vrhu.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.