Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moja povrtna razbibriga
    Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 14:29
Budući da tek počima proljeće a sa njim i povrtni radovi, mislim da je najbolje vrijeme da se otvori ova tema. Malo se kasni sa radovima u povrtnjaku zbog produžene zime koja se ove godine nije baš dala otjerati.
 
Budući da nemam pre-veliki vrt sve radove obavljam ručno, tj. prvi radovi u proljeće su štihanje. Još uvijek je premokro, u subotu tj. 20. travnja sam obavila prvo štihanje i posijala niski grašak. Danas planiram ići u kupovinu nekog sjemenja kao što je visoki grašak, cikla, tikvice. mrkva, krastavci, komorač i od cvijeća obavezno u povrće idu kadifice pa ću i njih kupiti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 20:38

Cijelo poslije podne sam provela u plasteniku dok je vani kišilo i bilo nemoguće bilo što raditi. Prije mjesec i pol sam u plasteniku posijala salatu ljetnu kristalku, taman je dospijela za presađivanje pa sam ju danas presadila, nešto na gredice u plasteniku a nešto u one ploče, to će biti za vanjske gredice, naravno kada budem mogla štihati. U subotu sam kupila flance paprike i to sam posadila u plasteniku gdje će i ostati tokom ljeta, naravno i do kasne jeseni jer prvi mrazevi ne smetauje papriki u plasteniku pogotovo ako ih pokrijem lutrasilom.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 21:36
Zaboravila sam napisti da sam u plasteniku u teglama danas posadila krastavce i i tikvice, pa kada prođe opasnost od mrazeva stavit ću ih van.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:02
Evo malo sam došetala do tebe Smail!     I dobro da sam virnula, sad bih se trebala
Podsjetila si me ovim postom da moram posijati još bundeve , turkinje kako god...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:11
E da bundeve jedno sijeme mi stoji u kuhinji, a za drugo,,, muz voza u autu. I ja to jos moram rijesiti ali cu njih direktno van u zemlju. dobro da ste me podsjetile...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:15
Ja ću moje najprije u teglice pa onda van..... Joooooj pa onda još probati posijati lubenice i dinje ....Oooo Bože ima li tom popisu kraja!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:21
Lela, imaš pravo stigneš i direktno na gredice, ja sam eto prošle godine u tegle pa onda na gredice pa su bile puno brže za papati.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:24
Vidiš, vidiš kako razgovor razbistri glavu, dinje obožavam a nisam kupila sjeme, moram odmah na papir staviti u prioritet za kupnju. Danas sam tražila sjeme komorača ali u mom malom mjestu niko ne nabavlja sjeme kažu to je nešto egzotično pa nemaju.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:24
Da u pravu si Smail!
Moja mama ih unazad nekoliko godina tako sije i isto kaže kako dođu prije, zato ću ih i ja probati tako u teglice pa onda van...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:28
Kod nas je znalo biti komorača, ja sam ga jedne godine sijala, pa mi nije baš bio nešto, jer je bila suša...ostao mi jedan paketić , pa sam ga sad posijala, ali vidim samo par biljčica, bit će zato što je već starije sjeme ili zato što mi je bila poplava u plasteniku....     
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 08:41
Šteta što ti je u plasteniku bila poplava jer voda uspori i uništi sve što je u njemu. Prve godine kada sam kupila plastenik i kod mene je bilo puno vode jer je to proljeće stalno padala kiša. Kod profi uzgajivača baš u podvodnom području sam vidjela da su oni oko plastenika iskopali kanal pa sam i ja tako napravila i riješila sam se vode i vlage u plasteniku.
 
Komorač sam imala predprošle godine u plasteniku i bio je stvarno super, i meni je od cijele kesice ostalo sam par komorača i bio je super a prošle godine i ove nisam uspjela kupiti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 09:39


Evo ovako izgleda kanal oko plastenika, ništa preduboko ali ipak niže od razine zemlje u plateniku i to mi je stvarno pomoglo da se nikada u plasteniku ne zadržava voda.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 10:04
Ovo ti je super, ne znam kakva je zemlja kod tebe, ali kod mene je voda došla ispod zemlje, jednostavno raskvasi zemlju koja je ionako ilovasta, pa kad padne malo više kiše, raskvasi sve..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 10:53
I kod mene ti je jako mokro ali ovo mi riješava sve.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 10:16
Jučer sam bila u vrtu, preštihala malu gredicu i posijala mrkvu kraj češnjaka koji sam posadila u jesen. Pokušavam se držati sjetvenog kalendara Marie Thun, jučer je bio dan za korijen, ne uspijeva mi baš uvijek, već dugo nema dana za list pa sam na jednoj gredici posijala srebrno lisnu blitvu, i to vjerojatno kao i svake godine pregusto. Uvjek se bojim da mi neće niknuti i na kraju ispadne pregusto a kada naraste budemi žao čupati pa imam male blitvice.
Uspjela sam nabaviti sjeme komorača, a danas je dan za plod pa ću ga posijati prvo u teglicu pa kada nikne presaditi vani na gredici. Inače mi je komorač baš super.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 10:57
Smail čitam ovaj tvoj post i zaineteresiralo me ovo s blitvom....Tako ti ja isto uvjek pregusto posijem ciklu, a kad ju treba raščupati onda mi bude žao baciti....jer jasna stvar je kad kupuješ sjeme, žao ti je i da jedna sjemenka ili biljka propadne...Nažalost nekad mi to nije bilo važno, pa sam uvjek redovito bacala flance svega i svačega....Danas gledam malo drukčije na cijelu situaciju s povrćem koje je već malo pomalo postalo već dosta skupo kad pogledamo po tim svim našim supermarketima, uz to još kud je skupo, užasno je loše kvalitete, pa stoga ja baš ni nemam običaj ni potrebu kupovati nešto takvo....No sad sam ga rastegla! Bolje da se vratim cikli, to sam htjela reći, jučer sam je lijepo kontrolirano posijala u multiploču od stiropora i kad niknu i ojačaju, lijepo ću ih probati presaditi uredno van....Ovo mi je prvi puta da tako ciklu sijem, pa sad, živi bili pa vidjeli kako će se dalje razvijati situacija s ciklom!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 09:05
Jučer sam opet štihala jednu gredicu i posijala ciklu, i jaaako pazila da ne bude pregusta, zato mi je ispala malo veča gredica interesira me  kakva će to cikla biti na ovakav način, jer naravno i cikla mi je uvijek bila gusta.
Mislila sam da će ova tema sa povrćem biti malo aktivnija, vidim da samo monstera i ja pišemo o svom povrću. Volila bi da smo svi povrtlari malo aktivniji.
Da ne ispadne da se bavim samo povrćem, premda mi je to prioritet volim ja i cvijeće o kojem pišem u temi moja cvjetna razbibriga, istina nisam bila baš najaktivnija, ali evo opet malo obnavljam i ovu temu.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 09:31
Moram priznati da sam se upustila u nepoznatu pustolovinu s ciklom, naravno pratit ću razvoj situacije i stavljati izvješća u svojem povrtnjaku....A o ovome što se tiče cvijeća, ja uz povrće uvjek sijem podosta i raznog cvijeća...Razmišljam isto kao i ti, volim cvijeće, ali ipak povrće mi je malčice ispred svega..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 18:05
Smail da vam se i ja pridruzim,nadam se da me necete izbaciti iz grupe Kod mene je manji vrt svega po malo,a najvise za paradajza ostavljeno to mi je omiljeno povrce.Mrkva,celer,persun,pastrnjak,cikla,lukovi,magi zacin sve niklo sad samo cekam kise da se to mogne prijeviti.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 21:21
Jooooj, vidi nje! Pustilka, Pustilka, tko će te izbaciti?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.