Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sunceeee treba pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sunceeee treba pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: sunceeee treba pomoć
    Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 10:54
Dragi moji virtualni prijatelji, trebala bih malu pomoč tj. savjet.

Konačno sam krenula u pretumbaciju gredica sa cvijećem pa sad muku mučim što gdje podsaditi.

Molila bih savjete koje vrste cvijeća posaditi a da cvate ljeti i u jesen, s tim da ne bi smjelo biti visoko.
U obzir dolaze niske ili poluvisoke ( do 40 cm ) trajnice, može i kombinacija cvatućih i necvatućih.
Gredice su dosta duge i široke, položaj sunčani.

Hvala unaprijed! LP svima
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 14:53
ajde nabaci koju fotku prostoraWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 16:19
ja bi da iman dugačke gredice stavila kamen i podilila po dužini gredicu tako da prvi dio bude dubok dva pedlja i po ciloj bi dužini pomišala škalju sa zemljom i tu badnula same sukulente...čuvar kuće i sl
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 22:59
Hvala vam na javljanju!
Već sam mislila da se nitko neće javiti, kao da me svi zaobilaze.
 
Ja sređujem sadašnje gredice na koje sam stihijski samo sadila, bez nekog reda,
a sad počinjem sve vaditi, štihati, gnojiti i ponovno saditi.
 
Htjela sam da mi napišete nazive biljaka koje cvatu po ljeti- tako da si ja pogledam što imam a što još moram nabaviti.
 
Nadam se da će se što više ljudi uključiti s imenima biljaka.
Hvala!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 23:11
Ko prvo, uzmi ti lijepo metlu i pometi sadnučić da poruke ne odu u nepovrat. Kaj se tiče gredica, jel baš moraju biti cvatuće biljke, ima toliko lijepog bilja koje ne cvate. Cijelo ljeto cvatu dalije, hemerokalisi i stolisnik. To mi je sada palo na pamet. Ako se još nećega sjetim što cvate cijelo ljeto na sunci, javim se.
A da razmisliš o tome da cijelu gredicu prenamjeniš pa posadiš razne trave?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 23:20
sunce,
u ljeto cvjeta od visokih trajnica: echinops, monarde, graničice, fizostegija, verbena bonariensis, mamuzica, gaura, razni stolisnici, plamenci

od nižih: djevojačko oko, gailardija, lobelija, stepska kadulja, ceratostigma, pljuskavica, žuti jarmen,niske graničice,mačja metvica,mačić.

pred kraj ljeta grimizna pupavica i rudbekija hirta.

od nižih grmova suručice
od viših budleje
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 23:49
Imam neki popis kad sam sebi nešto tražila. Tu ima i visokih i niskih, no kao podsjetnik može pomoći, pa evo ga sad za tebe:

Biljaka koje cvjetaju u proljeće:

Aquilegia alpina
Hepatica nobilis
Myosotis alpestris
Fritillaria imperialis
Arenaria purpurascens
Ribes sanguineum
Erica x darleyensis
Erysimum cheiri
Narcissus 'Thalia'
Sanguinaria canadensis
Cerastium tomentosum
Narcissus 'Pipit'
Asphodeline lutea
Cytisus x praecox 'Allgold'
Camellia japonica 'Mathotiana'
Euphorbia milii
Epacris impressa


Biljke koje cvjetaju u ljeto:

Alstroemeria aurea
Thunbergia alata
Hemerocallis fulva
Allium caeruleum
Neigella damascena
Eryngium bourgatii
Bougainvillea glabra
Fuchsia 'Leonora'
Astilbe 'Venus'
Lavatera trimestris 'Mont Blanc'
Trachelospermum jasminoides
Leucanthemum x superbum
Coreopsis lanceolata
Lysimachia punctata
Verbascum nigrum
Cosmos atrosanguineus
Knautia macedonica
Astilbe 'Montgomery'


Biljke koje cvjetaju u jesen:

Gentiana sino-ornata
Hebe 'Autumn Glory'
Campanula lactiflora
Schizostylis coccinea
Colchicum 'Waterlily'
Eupaatorium purpureum
Kniphofia rooperi
Nerine sarniensis
Helenium autumnale
Zephyranthus candida
Cyclamen hederifolium 'Album'
Anemone x hybrida 'Honorine Jobert'
Rudbeckia 'Herbstsonne'
Helianthus x multiflorlus
Aster linosyris
Schizostylis coccinea 'Major'
Bouvardia ternifolia
Crocosmia 'Bressingham blaze'


Biljke koje cvjetaju u zimu ili toku cijele godine:


Canarina canariensis
Leonotis leonurus
Nertera granadensis
Browallia speciosa
Petrea volubilis
Iris unguicularis
Helleborus x hybridus
Cyclamen coum
Helleborus x sternii
Jasminum polyanthum
Ranunculus calandrinioides
Galanthus nivalis
Eranthis hyemalis
Ruta graveolens 'Jackman's Blue'
Jasminum nudiflorum
Skimmia japonica 'Rubella'
Episcia cupreata
Correa pulchella
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 07:05
ako su ti gredice dosta duge i siroke ,zasto si naglasila da zelis da ne bude visoke biljke...zar nisu za takvu gredicu idealne visoke biljke ,bar par njih ubacit..ja bi tu budleje obavezno posadila ,bar 2-3 razlicite ...
jucer sam u jednom vrtu vidila slicnu gredicu,u toj gredici me odusevila kombinacija srebrene i zelene santoline
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 12:12
Jako ste me razveselili!
Opet ću ponoviti po neznam već koji puta- DA VAS NEMA TREBALO BI VAS IZMISLITI !  
 
Hvala vam do neba i natrag!
Kad uhvatim malo vremena ( a to je jako teško- ali ću i to uspjeti ) pogledat ću sve biljke koje ste mi predložili.
 
Ne bi htjela visoke biljke zbog toga što su gredice na ulazu u dvorište- neće pasati.
Mogu biti i ne cvatuće biljke.         Hug     smile79    
Sandučić ispražnjen!  Embarrassed
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 12:24
Evo par slika gredica.
Moram naglasiti da sam iz Hrvatskog zagorja- znači zime su jako hladne.

- izvadila sam van klematise, gailardije, perunike, ostale su samo ruže penjačice
- na toj gredici mogu biti malo višlje biljčice ali ne pretjerano da mi ne zaguši klematise i penjačice.
- gredica je prijepodne u hladu
- snijeg mi je svu konstrukciju strgao pa sam odlučila sve ponovno jer je tako, kao i sve gredice sa cvijećem, sve bilo na brzinu posađeno samo da ne ostanem bez biljaka ( to je bilo prije 2 g kad smo renovirali kuću )


Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 12:37
Ulaz u dvorište- tu isto mislim sve povaditi i posaditi kako spada.

Tu ne bi smjele biti biljke višlje od listova perunika jer neće pasati u cjelokupnom izgledu. 


Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 13:32
uh koja lijepa gredica,aliiiiii....sve je stvar ukusa ..evo ja cu lupit nesto a ti se nemoj ljutit na mene...zar ces vrt formirat prema perunikama,ja ih puno cak i bacim jer ima puno vrednijeih biljki od perunike ..ali evo dat cu ti savjet,idi u vrt od nasega ante ,slicne su grdeice ,jako slicnog oblika ,pogledaj njegov vrt pa onda odluci ,nemoj se zaletiti ,jer ta je gredica predivna..vrt mozes sredit i sa nama ,ne moras imat biljke u njemu,mi cemo ti poslat ,ako ti se nesto svidi kod mene slobodno mi javi poslat cu ti drage volje a vjerujem da ce i ostali pomoci ti i savjetom i biljkom...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 21:23
Hvala ti kamenjar!
Perunike sam samo stavila zbog visine- i ja ću ih morati malo smanjiti- šire se ko lude.

Što se tiče forumaša- već sam se uvjerila da svi imaju toplo i dobro srce ( čast izuzecima ).

Idem odmah škicnuti antov vrt!    smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 23:33
Draga, mislim da ti je moon lijepo napisala sve biljke pa ti proučavaj. Moon sve pohvale za trudThumbs%20Up
Ma svi su ti savjeti već puno i već možeš napuniti gredice.
Slavuj, Ruža (1111), anabistrica, kamenjar pa vi ste genijalne Thumbs%20Up
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 14:25
meni je pala jedna biljka na pamet -  mjehurica, physalis, lampioni narančaste boje su jako dekorativni, poslije možeš s njima u vazu, kao suho cvijeće
dosta se širi, jedino ne znam kako podnosi kontinentalnu zimu


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 22:03
Physalis jako dobro podnosi niske zagorske temperature. Jedini problem je s njim taj što se jako širi korijenjem pa zaguši drugo cvijeće. Baš sam danas gledala kak tjera mlade izbojke oko svog cvijeća u gredici. Opet imam neplaniranog posla. A ti Sunce, ako misliš bacati perunike, baci ih k meni Wink
Sad sam se sjetila jedne zgodne biljke za tebe, a to je kniphofia. Pogledaj kakva je pa ako ti se sviđa, mogu ti poslati. Ustvari, možeš si doći po nju pa se možda i još nekaj drugog nađe.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 10:03




Hvala vam na posjeti ovoj mojoj neplaniranoj temi.
Puno hvala na savjetima i imenima biljčica.
 
anabistrica, ne brini za perunike.
 
LP svima.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:05
Nova pretumbacija!
SlavujVk, to je ta gredica.  I ostale molim savjet i prijedloge. Unaprijed svima velika hvala!
Tamo gdje su klematisi, iza će doći drvarnica, tj. zid....
Ovako; močvarni hibiskus sam izvadila ( čak 3 kom. ) jer mi je promakla njihova visina i širina.
Glicinija je jedina koja je tu bez pretumbacije.
Mislila sam staviti par visokih pakujaca uz zid ili monarde, ili oboje ( ako im ne bi smetalo sunce koje je do poslijepodnevnih sati ).
Gledano od zida, u 2. redu sam posadila rozi stolisnik, biskupovu kapicu, djevojačko oko, te par srednje visokih ( niskih ) pakujaca.
Ima tu još narcisa, drijemovaca, jaglaca, zumbula, salvia nemerosa, te uz samo kamenje u male "vrtiće" smjestila sam 2 boje čuvarkuća.
 
Da li je bar nešto u redu, da li će pakujci i monarde uspjeti opstati na toj sunčanoj gredici ( cijelo vrijeme zalijevam ) ???
LP svima!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:07
Grdica za koju sam napisala prijašnji post.
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:09
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.