Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - HOBI
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


HOBI

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 20:10
ajme,prekrasan je,Trišasmile71
MM sakuplja stari i strani novac,zippo upaljače...i ne znam kaj još.
Ja sam davno već ispraznila tavane od susjeda i pokupila neke stare stvari,neke imam još od pradjeda.Nije da sakupljam nešto no ako naletim uzmem da ne propadne. Kad uredimo vikendicu onda ću to smjestiti tamo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 23:02
 moj dragi nema neki određeni hobi , osim što voli otići na lignje...
 Ja pomalo slikam, a prije par godina me uhvatilo da želim imati wiehler goblen pa sam počela raditi Mona Lisu, ali nije još gotova ( razlog - kao i kod većine- nedostatak vremena za sve što bismo htjeli) ..jedan mali ovalni sam izradila jednom kad sam bila 10 dana na bolovanju pa ionako nikud nisam izlazila, a još dva imam još zapakirana...ne znam hoću li ih počimati, hoće li čekati da idem u mirovinu ili ću ih prodati...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 14:45
Shasha kaže kad uredimo vikendicu- Da tako smo i mi počeli i sad imamo hrpu stvari i još uvijek nam susjedi i znanci nose.
Evo imamo ko dvadesetak lampi, ali ova mi je najljepša
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:37
Moj hobi je ukrašavanje kutija salvetnom tehnikom...na žalost, sve kutijice sam podijelila prije nego sam ih fotkala. Salvetnom tehnikom sam ukrasila i ove bijele keramičke pločice...





A ovako izgledaju na kuhinjskom zidu....



Ovog Božića sam izradila i poklonila jako puno figurica od gipsa,(najmanje 23 komada)...ni to nisam fotkala . Ovo je posljednja koja mi je ostala
   


Ako još netko koristi salvetnu tehniku, bilo bi lijepo da stavi slikice svojih radova...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:13
Ovo je prekrasno Dada. Nisam nikad čula za tu tehniku, ali izgleda na slikama prekrasno. Obavezno fotkaj kad nešto izradiš, baš je lijepo.smile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:19
 
Evo još nekoliko stvarčica starih, koje se više ne upotrebljavaju, ipak su dio povjesti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:26
Dada prekrasno. Naravno da  ja radim i tom tehnikom(ajme,kaj ja ne radim) no nikada ništa nisam poslikala. Većinom radim za poklone.
Triša,salvetna tehnika je idealna za takve ko ja koji nemaju talenta za crtanje i sl.  Kupiš salvete,one obične(kakve slike hoćeš),u hobi dućanima imaš ljepilo za salvetnu tehniku,kist, neki predmet koji ćeš oslikati,i dobra volja.
 Sa salvete izrežeš onaj dio koji ćeš ljepiti(možeš i cijelu salvetu),odvojiš samo prvi sloj salvete(troslojne su obično),malo premažeš ljepilom predmet  na koji stavljaš salvetu.Pritisneš lagano salvetu,pazi da je ne pokidaš ,poravnaš i prođeš kistom umočenim u ljepilo po njoj.Ostaviš da se osuši.I dobiš ovako nešto lijepo ko Dadino.
Ja sam prošle godine za Božić kupila neke obične bijele i prozirne tanjuriće,šalice,zdjelice... i ljepila anđeliće gore. Moja šogorica ih obožava tako da je dobila to za poklon.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:30
Ti možeš otvoriti antikvarijat...volim stare predmete, to me podsjeća na mog djeda, on je imao takve stvari...Prekrasno!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:30
Triša predivno jesmile79
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:32
Dada,ovo sa pločicama jesmile227smile211.Baš si mislim kakve bi pločice stavila u vikendicu.Stavit ću najobičnije i neke ovako oslikatismile186
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:35
kad budem imala više vremena i opet se primim svojih kutijica, napravit ću koju fotkicu...
Shasha, drago mi je da i ti voliš salvetnu tehniku, stavi pokoju sličicu kad nešto novo napraviš. Nemam pojma koliko sam kutija već poklonila, a sad mi je žao da se nisam sjetila fotografirati, ali eto, tko bi mislio da ću se jednog dana malo hvaliti svojim rukotvorinama
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:39

hehe,ni ja nikad ništa ne uslikam.Sad,od kad sam na forumu,samo slikam,čak i ono šta kuhamLOLLOL

Reci mi, čime si bušila rupe ne pločicama? Ja sam razmišljala da samo nekim jakim ljepilom otraga onu kukicu zaljepim,da mi ne pukne pločica kod bušenja.

Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 23:05
MM ih je probušio bušilicom pa smo stavili tiple i vijke...par pločica je puklo prilikom bušenja tako da je bolje prvo izbušiti rupe pa onda lijepiti salvete. Sigurna sam da može i drugačije, ali eto mi smo tako radili
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 23:06
Probat ću ljepiti,ako nebude dobro onda ću bušiti. Ma ja sam nespretna,meni će sve to popucatismile42
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 23:09
ne vjerujem da si baš toliko nespretna...pločice nisu teške, možda bi ih stvarno moglo držati neko jače ljepilo...javi kad probaš, baš me zanima
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 23:11
Budem,kad pločice nabavim(neće ni jedna otpasti,ko slučajno)Wink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 00:11
smile141 društvo, jeli za dadinu predivnu salvetnu tehnicu ili trišine starine!!! Stvarno je smile227
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 15:06
Dada ideja je savršena, baš za poklone i ne iziskuje puno love. Uvijek za Božić imam problem s darovim- sve tako puno košta. Ove sam godine  svima napravila fotografije u malim okvirima i bili su svi oduševljeni, a druge godine po tvorim instrukcijama - ma super mi se to dopalo.
 
Dalje, obzirom da vam se sviđaju moje starine, a imam ih gomilu, evo jo nekih - sad  slikano kad sam bila u vikencdici.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 15:09
Uh, otkad nisam vidjela rifljače (tako ih zove moja mama)!!!  
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 15:14
Kako moj dragi ima zaista više hobija, a i vremena (srećom ga comp ne zanima, pa sam ja tu glavna) svako malo nešto napravi,
Ovo proljeće je počeo raditi stolice za vrt od debla, pa je sada dvije ofarbao, pa vam ih pokazujem, jer su mene oduševile:
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.