Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje orhideja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje orhideja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sijanje orhideja
    Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 21:48
Uskoro ce mi sazrijeti plod orhideje. Zeljela bih da probam uzgojiti orhideju iz sjemena i citala sam da su potrebni odredjeni uslovi, odredjena podloga, sterilnost, ali niti jednu informaciju ne znam konkretno kako i sta. Ako mi moze neko ko ima iskustva pomoci. Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 14:46
treba sterilizacija sjemena te onda uzgoj u posebnoj "zemlji" nešto kao gel.... i traje nekih 4-5 godina uzgoj dok se ne dobije velika biljka
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 16:20
@purple phalsmile73
Kako sam već tipkala na temi orhideje, imam instrukcije za sijanje koje sam obečala, samo što su na talijanskom jeziku i kao takve (bez prijevoda) nisu za postanje ovdje.
Potrudi se malo ovdje predstaviti i sakupiti određeni broj bodova da stekneš pravo na privatne poruke, tad ćemo razmijeniti mail adrese i dobit ćeš sve što trebaš.
 
Naoružaj se strpljenjemHug
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 12:00
Kako cu znati je li mi plod orhideje dovoljno zreo da ga uberem i posadim sjeme.

Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 12:17
najcesce se sjeme sije u agar-agar.
ipak sam nasla na jednoj str kak mozes posijat i bez agar-agara ako se radi o Phalaenopsisu.
 
pokusajte ovako, mozda upali.
 
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 12:23
Originalno poslano od člana purple phal purple phal napisao:

Kako cu znati je li mi plod orhideje dovoljno zreo da ga uberem i posadim sjeme.

 
pogledaj ovdje.
 
sve u svemu..cahura se mora otvorit i onda je sjeme spremno za sijanje..cak cahuru mozete zavezati u malu vrecicu da se sjeme ne raspe uokolo
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.