Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zelena avantura by desert rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zelena avantura by desert rose

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 22>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 09:30
Cikla okrugla (koja mi je ljepše narasla) i cilindrična
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 09:35
Ljubljanska i dalmatinska ledenka. Majska kraljica nije niknula...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 09:37
Blitva.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 11:13
Draga deser rose, drago mi je da si se priključila sa svojim povrtnjakom, doborodošlica i od mene. Povrtnjak ti je super, premda se već dugo bavim povrćem tvoje povrće izgleda baš napredno i zdravo. Tikvice su predivne, blitva, tek cikla, uopće nema uši i kovrčave listove, mi ćemo sigurno puno toga moči  naučiti od tebe.smile211
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 13:32
Draga Smail, hvala ti što si došla u moj povrtnjak, to mi puno znači.Hug Hvala i na komplimentima za povrće.Embarrassed Ovdje kemije nema, samo prirodno gnojivo, kopriva za gnojidbu i borbu protiv ušiju te pripravci od češnjaka i mlijeka. To je ono što sam do sada koristila. Cikla je lijepa, već se pomalo zaokružuje, grašak berem a i tikvice su se začele. Malo me muče mravi, imam hrpu mravinjaka, naravno donose uši ali za sada je još sve pod kontrolom. Jedino vlage nedostaje, zalijevam tikvice, krastavce i rajčice redovito, ostalo samo povremeno. Krastavce sam jučer malčirala i danas gledam kako je tlo ispod sijena još uvijek vlažno. To mi se jako sviđa pa mislim da ću malčirati obavezno rajčice i tikvice a možda i još neko povrće.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 14:10
Borač, moram skupiti cvjetiće dok nisu ocvali. Inače, kao kontinentalka, prvi puta se susrećem s ovom ljekovitom biljkom.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 18:34
Evo me opet malo, samo da te pozdravim !  smile219   Salatice, tikvice, borač..... Hm? smile89  Ne znam što je ovdje ljepše, al stvarno, sve ti je jako lijepo !smile76smile71
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 19:01
Prelijepa basta puna svega,uredna i rodna.Clap
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 21:43
Monstera i Pustolovko, hvala vam na posjeti! smile73
 
Danas poslijepodne je konačno dva-tri sata padala kišica, da je padala duže bilo bi još bolje ali i ovako je dobro. Bilo je jako suho, zemlja u mome povrtnjaku je propusna i slabo zadržava vlagu.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 08:41
Draga desert rose, još jednom moje pohvale tvom povrtnjaku, interesira me u kojem kontinentalnom dijelu raste ovaj prekrasan vrt, i jedna molbica, ako može koji cvijetić borača ostati za sjeme, nisam nikada u svom vrtu imala borač djeluje interesantno, cvate prekrasno , sada sam malo guglalla o toj biljci, piše da se listovi mogu stavljati u salate, baš interesantno, inače je jednogodišnja biljka, znači treba ga sijati uvijek iznova.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 10:16
Dobro došla desert rose! Imaš jako lijepi vrt, sve ti lijepo napreduje.
smile73
Lipik
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 13:31
Smail, živim u Gorskom kotaru, nadmorska visina 500m. Što se borača tiće, navodno ima okus krastavca. Trenutno je na liječenju koprivom jer su ga napale uši pa nije u fazi za degustaciju a baš je i kiša krenula (neka je) pa moram odgoditi berbu. Izgleda da je ušima finiji borač od mahuna i cikle koji rastu blizu. Lijepo cvjeta i dalje pa ću ga valjda i probati, da mi ne bude samo ukras u povrtnjaku. Što se sjemenki tiče, ako dozori, misliti ću na tebe! Heart
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 13:34
Ljiljus dobrodošlica i tebi u moj povrtnjak!smile75
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 13:42
Jutros je kišilo kao iz kabla ali ja sam čvrsto odlučila što želim za ručak. (nemojte da vas slika zavara, košarica je malena...Tongue)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 13:47
Kopar
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 13:57
 Metvica presađena u proljeće, vrlo stara vrsta, takvu je imala moja baka. Za čaj je berem prije nego što procvjeta a ove godine sam napravila sirup od nje, jako je ukusan i osvježava.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 18:48
Blitva obična uzgojena u kućnim uvjetima pa je velika.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 18:52
Blitva crvenih peteljki također ranije uzgojena ali je brzo otišla u cvijet pa nisam uspjela puno pojesti. Ako ništa drugo biti će sjemena za izvoz...Smile
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 22:36
Jaooooo životna želja mi je živjeti u Gorskom kotaru...blago tebi.
Klima baš po mom guštu. Eto mene smile115
Lipik
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 19:41
Ljiljana, život ovdje ima svojih prednosti i mana kao i svagdje drugdje. Zime su teške, dugo traju, ima puno snijega i zna biti jakooooo hladno. Ljeta su kratka ali ugodna, more je relativno blizu, kupamo se i u Kupi. Ali koliko divnih biljaka nudi šuma i polje, e to je velika vrijednost. Počevši od običnih smrekovih izdanaka, preko šumskih jagoda, raznovrsnih gljiva pa do savršenih borovnica... A tek u polju raznog blaga... majčina dušica, stolisnik, gospina trava, trputac, šipak... Ja sam se raspisala i mogla bi još pisati ali nije mjesto za to... Samo ti dođi, u "zelenom srcu Hrvatske" za dobronamjernike uvijek ima mjesta! Heart
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.