Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Asimina triloba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Asimina triloba

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 22:02
Hvala,ma još su premale za bilo kakav način kalemljenja,nadam se da će do jeseni odebljati,a možda i pričekam do proljeća.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 13:41
kako ide sada ovo sa vrucim danima,dali treba zaljevat sadnice,još nisu isklijale ni ništa pa me zanima dali ih treba zaljevat i dali i te treba skrivat od sunca
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 23:38
Više nitko ne piše o ovoj biljci... Ima li kakvih novosti?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
praky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje praky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 08:42
Pozdrav svim ljubiteljima Asimine iz Osijeka.
Baš se i ja pitam gdje su svi nestali,vjerojatno po drugim forumima ili nema ništa novo u vezi Asimine.
Zanima me kako napreduju sadnice,dali je bilo voća. Kakva je situacija u vezi ove biljke u Slavoniji i Baranji dali ih ima tu.
 lp-Praky
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 09:17
Moje su bolno spore,još nisu dosegle pola metra,našao sam da im treba kiselo tlo,kod mene je vapneno,možda i malo lužnato.Pokušat ću dodati kiselog treseta,stare piljevine,lišća,nadam se da će dogodine ubrzati rast.Nisu visoke,ali su dovoljno debele da ih na proljeće probam nakalemiti,pa za jedno par godina nadam se i prvim plodovima.
Na vrh
praky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje praky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 15:47
Malo si na nezgodnom mjestu za Asimine ali valjda ćeš uspijeti.Napraviš oko njih jenu vrstu komposišta,pokušaj imitirati prirodno stanište tj.šumu dodajući suhog lišća.grančica,suhe trave.Kako se to bude raspadalo imat ce i hranu.Ja oko svojih imam tako napravljeno,čak im dodajem isjeckane kore od banane,jer banana je bogata kalijem što je dobro za njih.
lp Praky
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:31
Pa bile su već pognojene ovčijim stajnjakom,ali im je slabo pomoglo,stavio sam danas treset,a nabacaću još materijala pa će valjda krenuti.Još ako dobiju dovoljno vode...
Na vrh
praky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje praky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 10:24
Pozdrav.
Dali netko ima Asiminu Overleese , Mango ili NC 1-trebaju mi reznice za kalemljenje-plaćanje po dogovoru.
lp-Praky
Na vrh
markone View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Svibanj 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje markone Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 07:53
Lijep pozdrav svim forumašima iz Osijeka!
Jesenas sam kupio dvije samooplodne kalemljene sorte Sunflower i Prima, te godinu prije još jednu kojoj neznam ime.
Imam problem, jer biljke slabo napreduju imaju lagano žućkaste i sitne listove.
Pretpostavljam da je zato jel se preporuča da su u početku biljke zasjenjene, a kod mene na cjelodnevnom suncu (a nemaju još dovoljno velik korijen)
Drugi mogući problem je što mi je ph zemlje 8.1, a koliko vidim vole blago zakiseljeno tlo.
Jel sam u pravu?
Molim kolegu Praky-a da se javi da prokomentiramo.
Na vrh
zoran1947 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2014
Lokacija: Šenkovec
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zoran1947 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 11:27
Vidi Facebook KSU Pawpaw
Na vrh
oaaavaaz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oaaavaaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 13:02
Evo nas još iz OS. Pozdrav svima!

Prije 6-7 godina sam u zagrebačkom MBM vrtnom centru kupio sadnicu ASIMINE TRILOBE (bila je visine 20-tak cm, necijepljena) koju sam posadio u svom dvorištu. Sada je to drvo visine cca 3,5 m i krošnja je širine oko 1-1,5 m. Prošle godine je bilo 3 cvijeta koji su oplođeni ali su uskoro otpali (mislio sam zbog jake kiše i vjetra). Ove godine je bilo preko 100 cvjetova i više od pola njih je oplođeno. Kad su otpale latice i prašnici vidjele su se male "bananice" i to od 2 do čak 6 u skupini. Na žalost, u roku 2-3 tjedna svi plodovi su otpali. Posušila se veza peteljke s granom, nakon čega su se "bananice" od 7 do 10 mm duljine smežurale i otpale skupa s peteljkom. Što je tome uzrok i kako mogu spriječiti otpadanje zametnutih plodova u sljedećim godinama? Hvala i lp.

Na vrh
praky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje praky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2014 u 15:56
Pozdrav svima

Drago mi je da nas ima sve više iz Slavonije koji imaju Asimine.
Markone prijatelju mislim da si već i sam sebi dao odgovor,Asimine u početku jako sporo rastu dok se dobro ne ukorijene onda se rast ubrzava,malo zakiseli tlo dodajući treseta,i naravno zasjeni sadnice.
Što se tiče otpadanja plodova tu je situacija nejasna.Malo sam se informiro po susjednim forumima i nitko nezna što je uzrok,da ti bude lakše to se ne dešava samo tebi oaaavaaz nego je situacija slična i u susjednim državama,vjerojatno je krivac klimatske promjene.
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 20:45
Novosti vezane za moje asimine, kod mene je ove godine cvetala jedna 5 godina (+1 god koliko je bila stara kad sam je kupio) stara asimina koja nije kalemljena a druge dve koje su isto toliko stare ove godine nemaju cvetove ali nadam se sledece godine da ce i one cvetati.

Ukoliko bi sledece godine cvetala bar jos jedna asimina onda bi cetkicom oprasio njih medjusobno, sad sam probao da oprasim ovu sto je cvetala ali nisam siguran dal sam pogodio pravi trenutak.


Asimina triloba prvo cvetanje:



Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 20:37
Posto u mom gornjem postu ne radi link od videa a ne mogu edit post evo ponovo da pokusam da dodam link od videa Embarrassed.

Asimina triloba prvo cvetanje:

Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 15:32
Evo i slike ploda od ovog drvceta sa videa Smile, ove godine samo jedan plod a sledece godine se nadam vise plodova ukoliko uspem bolje da ga oprasim Tongue.





Na vrh
oaaavaaz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oaaavaaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 14:24
Poštovani!
Konačno sam lani saznao o čemu se radi u svezi otpadanja sitnih plodova asimine. Naime, oni nisu pravilno oplođeni pa zato otpadaju. Stoga sam lani od g-dina Ante Pranjića iz Osijeka kupio još jednu i to samooplodnu asiminu. Jako je mala pa će trebati par godina da naraste i počne cvjetati. Zato bih imao jednu molbicu. Naime, ukoliko Vi imate asiminu koja cvjeta, bih li mogao dobiti grančicu s par cvjetova pa da probam kistom prenijeti pelud s njih na "moje" cvjetove da bih imao prvi rod. Hvala unaprijed na odgovoru i svako dobro!
dzemljakos@gmail.com
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 15:58
Ja sam iz srbije, da si blize nebi bilo problema dao bi ti polen al posto si ti iz hr probaj naci nekog ko ti je tu blize da ti posalje polen.


Na vrh
oaaavaaz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oaaavaaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2016 u 08:56
Molio bih nekoga iz Osijeka ili okolice, tko bi mi bio voljan dati par cvjetova asimine, da mi se javi ovdje ili na dzemljakos@gmail.com
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2016 u 09:59
Evo jedan video na kome mozete da vidite kako da zastitite vase mlade asimine od sunca na jednostavan nacin.


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 20:09
Evo jedan svez video od danas, lepo vreme a asimina cveta uveliko Tongue.




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.