Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tenerife - otok vječnog proljeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tenerife - otok vječnog proljeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 12:27
Najljepsa hvala na  predivnim slikama I odlicnom opisu Hug, hvala kada si I nama dopustila da "putujemo " sa tobom -divno sve!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 13:31
Što se više bližimo odredištu primjećujemo da je sve zelenije i bujnije nego na južnoj strani otoka. Stižemo u predgrađe Puerto de la Cruz u neposrednuz blizinu Loro parka.


Ispred kuća je sve prepuno egzotičnih hibiskusa i neizostavne euforbie miili.




Evo nas pred ulazom u Loro park

























Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 13:53






Ovo drvo plumerie me naprosto očaralo. Nisam mislila da naraste tako veliko, a očaravajući nježan miris cvijeta oborio me s nogu.








Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 13:58




Raznobojne bugenvilie isprepliću se i padaju u slapovima











Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:02










Evo nas koliko smo udaljeni od kuće. Ovako na karti i ne izgleda tako dalekoWink


U zatvorenom dijelu tematski su podijeljeni akvariji s raznim podmorjima







Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:07
Slike u unutrašnjem dijelu su lošije kvalitete jer su svugdje upozorenja da se ne smije snimati s flešom.
















Ove su mi ribe s tim zlatnim točicama na prvi pogled baš bile simpatične sve do trenutka dok ispod nisam pročitala da se radi o piranamaConfused







Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:20

























Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:22
Postoji i dio s orhidejama
















Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:44


Na tri različite lokacije prema utvrđenoj satnici održava se show s orkama, delfinima i fokama pa evo nekoliko fotografija.








Snimali smo i mi ali već ima link pa si možete pogledati kako to izgleda.
http://youtube.com/watch?v=bQBTgqMMI6k

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 14:51










Ovdje se odvija show s delfinima i papigama












Evo i link showa http://youtube.com/watch?v=ipcjNVpKrqI
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 15:07


Treća lokacija na kojoj se odvija show s fokama. Naprosto je nevjerojatno što sve mogu napraviti. Najvažnije je od svega što uvijek dobiju pregršt ribe za nagradu.




Uspjeli smo stići na vrijeme i uhvatiti mjesto za sjedenje. Kad se popune tribine više se ne može ući.














Evo linka: http://youtube.com/watch?v=2utMlIgDC2Q


Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 15:11
neću te smetat...samo jedan uzdah.....ah, ovo je raj zemaljski, zavidim ti na tako divnom putovanju, to je baš po mom guštu. Park kaktusa je famozan...moj Pedro još 23 godine i ide u penziju Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 15:14












Umorni od šetanja i razgledanja, ali prepuni dojmova napuštamo ovaj nevjerojatan park i vraćamo se na jug otoka.













Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 15:16
Sljedeći dan posjetili smo Siam park koji je svega nekoliko kilometara udaljen od našeg hotela u Costa Adeje. Nastavak slijediWink
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 18:40
Napeto te pratim Tongue!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 18:52
Zaista ste uživali,čekamo nastavakTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:27
Siam park je smješten u Costa Adeje na 18,5 hektara površine. Mi smo bili smješteni svega par kilometara dalje od samog parka tako da nam nije bio problem otići do njega. Otvoren je prije samo pet godina (2008.) i jedan je od najvećih vodenih parkova u Evropi. Okružen je bujnim raslinjem tako da sam i ovdje bila zadivljena ljepotom prirode. Vratolomije smo prepustili mladima, a mi smo uživali u laganim vožnjama i plivanjem u ogromnom bazenu. Umorila sam se dok sam iz plićaka došla do dubine bazena, čini mi se da je u najdubljem dijelu oko 2,40 m. Povremeno prave ogromne valove u kojima jednako uživaju i mladi i stariji. Pored bazena je napravljena pješćana plaža na kojoj ima mnoštvo ležaljki koje su besplatne, ali tako je i na ostalim plažama. Barem onima na kojima smo mi bili.

Uspjeli smo pronaći parking i krećemo prema ulazu




Plan cijelog vodenog parka. Na ulazu smo dobili i svoj primjerak radi lakšeg snalaženja


Kud god pogledam rastu egzotični hibiskusi








Jezero s fokama









Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:36
Cikasice na svakom koraku. Svih veličina i vrsta, e pa morala sam ih barem na slici imati ovako puno.Tongue




Meni nepoznata biljka, ali cvijet prelijepo izgleda.






Dovoljno mi je bilo gledati odakle se spuštaju



Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:45










U svakom od nas čuči djete, pa ovo je dokaz.














Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:53










Plod ove palme bio mi je posebno zanimljiv.






Meni je i sam pogled na ovo bio zastrašujući, a drugi čekaju i po sat da dođu na red za spuštanje.


Ogroman bazen. Ovo je plići dio.


Raslinje pored bazena. Prekrasan kroton, a kad samo pomislim koliko nama truda treba da uzgojimo koju grančicu.


Ogromna duranta. Prvi put sam vidjela istovremeno i cvijet i sjeme




Ovu biljku sam prvi puta vidjela. Naraste visine manjeg drveta. Možda je  netko od vas prepozna?




Nešto i za ljubitelje čokolade




Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.