Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Divlji kesten (Aesculus hippocastanum)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Divlji kesten (Aesculus hippocastanum)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Divlji kesten (Aesculus hippocastanum)
    Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 06:59
Da li je kad pravio i na koji način kremu od divljeg kesten.
Mislim da je latinski naziv Aesculus hippocastanum.

Lijep pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 13:49
Nisam je pravila jer kod nas nema divljeg kestena ali da ima napravila bih je kao i sve druge kreme od ljekovitog bilja ( ima puno uputstava na ovom forumu ! ).
Usitnila bih kestene  i prelila maslinovim uljem dok ogreznu.Kuhala bih masu u banja-marija kupelji ( vodena kupelj) na temperaturi od najviše 70° C i t to 72 sata, procijedila kroz gustu gazu i stiskla pčelinjim voskom.
Ali ne bih ja bila Fermina-Daza kad u tu kremu ne bih dodala malo gela od aloe vere.
To bi morala biti dobra krema za vene.Smile.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 13:53
F-D

i sam sam pomislio baš na to al još uvijek gledam kako da izvedem to 72-satno grijanje.
Čak ni u komadima mi ne ide na ruku sa plinom to raditi.
Koliki smije biti razmak između 2 prekida?

Inače javim ako šta uspijem.
Jučer smo oko 2kg divljeg kestena nabrali sa djecom. :)
Sad im moram samo to još oteti. LOL
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 14:53
Mislim da nema veze koliko se napravi razmak između 2 prekida,više je važno da se nakupi tih 72 sata pa kako god.Uključiš plin i pratiš dok se voda dovoljno zagrije,te gasiš i pustiš sat vremena da se macerira u toploj vodi,tako po čitav dan koliko možeš izsržati,ali broj urađeno vrijeme.
Moja krema od Gaveza se privodi kraju,6 mučnih dana sam oko nje zauzeta dok sam nakupila 72 sata.Big smile
F.Daza jelde ja ne moram kremu od kestena i od Gaveza liječi vene i niz drugih bolesti.Wink
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 22:55
Tako je otprilike kako kaže Pustolovka.
Plin na najmanji stupanj, pratiti da se ne pregrije, gasiti i opet paliti...
Ide to.Uhodaš se.Meni stalno nešto kuha na štednjaku.
A niti mora biti u komadu , niti baš striktno 72  sata.

Za vene je najbolja krema od nevena ( latica ) i gaveza.
Ali, volila bih probati i ovu od kestena.
Možda bi je pomiješala sa mojom od nevena i gaveza.Sa dodatkom aloje bila bi to mrak- krema.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 09:47
Ove sedmice bi mogli početi praviti kremu od kestena pa ako uspije pohvalim se,
ako ne uspije neće biti pisanja, a vi već znate kako je prošlo. :)
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 14:22
.Krema od Gaveza i Nevenovih latica sa dodatkom Čuvarkuće.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 15:05
Koliko se te čuvarkuće stavi/iscijedi ili šta već?
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 20:19
Ja na 400 grama dobivena kreme stavila dvije kašike iscijeđenog soka čuvarkuće.Bolje bi bilo Aloe vere,al nemm iste pa u nedosttaku koristim čuvarkuču koja je iz porodice Aloe vere.Ako griješim tu je Fermina Daza da me popravi.Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.