Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 51>
Korisnik
Poruka
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 12:39
Evo i moje prve ture s bijelim šećerom. Radio sam manje jer želim probat napravit turu s bijelim i turu sa smeđim pa da vidimo ima li razlike u učinkovitosti pripravka.. Vrelnjača zavarena plastikom iz pištolja na poklopac

Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 12:58
 
Medo, ovo ti super izgleda Clap ( samo ako će ti ovo biti dovoljnoLOL ) a što se tiče smeđeg šećera, ako je ovaj obični obojani kakav se najviše prodaje kod nas, onda si komotno mogao staviti i bijeli obični, osim ako nisi našao onaj od šećerne trske...Smile

  Reći ću samo ovo, ljudi ako kupujete taj obojani smeđi šećer, trebate znati da isti nema nikakvu veću vrijednost od običnog bijelog šećera, jer je i taj bijel,  osim što ćete ga samo dosta skuplje platiti....Ali ako je pravi smeđi šećer, od šećerne trske..eeee onda taj svakako prolazi.






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 12:59
 
 Moja jedna tura ima još samo ovaj mjesec do završetka procesa....jeeeeeee smile188baš sam happy!


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 13:12

A moja prva tura je danas 8. dan - lijep miris octa smile112

Druga tura je danas 6. dan u procesu - lijepo se pjeni, još prevladava miris agruma smile202

Otvorim svaki dan da izađu plinovi i to je to. Mislim da će uskoro i 3. tura... Kad zbrojim flance paradajza i ostatak povrtnog društva koje ću saditi, svo balkonsko i vrtno cvijeće, ispada da će trebati poprilično ovog enzimčića.

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 13:59

 To sam ja znala odmah od početka da ga treba puno više, samo eto isto dok sam počela eksperimentirati, morala sam se nejprije uvjeriti da li to stvarno funcionira pa sam isto napravila manje...kasnije mi je bilo žao što nisam odmah napravila više...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 10:39
monstera, jedno pitanje: da li si u enzim stavljala poriluk ili ljuske luka? Radila bih treću turu, imam nešto ostataka poriluka, ne znam bi li stavila, bojim se prejakog mirisa smile187
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 10:49
moji za dva dana gotovi prva tura,druga tura za 5 dana ko kad su ubrzo kiseljeni.od ove prve ture nisam mogla izdrzati i neki dan uzmme malo da cistim kupatilo i gle svo se uzmirisalo na agrume,a uopste nisam stavljala ili ako jesam sasvim malo otpada od narandze,vise oguljine od jabuka,mrkve itd.boja je mraaak!! 
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 10:53
  Bugice, poriluk još i može proći, lukove ljuske ne.Smile Ja nisam stavljala ni luk ni poriluk, također ni ljuske krumpira ( iako krumpir može proći, ali pošto je moj tu i tamo krastav, ne dolazi u obzir. )




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 11:10
Hvala, tako sam i mislila smile113
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 11:24

                 smile78smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:14
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

  Bugice, poriluk još i može proći, lukove ljuske ne.Smile Ja nisam stavljala ni luk ni poriluk, također ni ljuske krumpira ( iako krumpir može proći, ali pošto je moj tu i tamo krastav, ne dolazi u obzir. )

ajoj, a ja prva dva enzima napunila između ostalog i sa ljuskama od krumpira..sad je skoro mjesec dana, šta mi taj enzim neće biti dobar za gnojidbu?


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:18
 Zašto ne bi bile dobre ljuske krumpira, nije dobar samo ako je šugav, krastav....Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:22
ah, sad mi je lakše, naravno moj krumpir nije bio ni krastav ni šugav jer nije moj nego egipatski, grčki ili čiji li je već, "premazan svim mastima", he he..
al dočapat  ću se i ja moga ovu jesen...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:23

I ja sam stavila malo kore krumpira, jer su mi krumpusi u odličnom stanju još uvijek. Enzimčić ima odličan miris i boju i mislim da mu ne smeta.

I u treću rundu ću ga isto staviti, tim više što će ta biti samo povrtna 

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 14:46
 Evo samo da podnesem izvješće..Ipak ona gusta masa od bio enzima nije toliko kvalitetna ( u biti u tome je već sve iscrpljeno ) pa stoga nije ni toliko korisno za gnojivo....Ništa, to bude  onda dobro za baciti u kompost, tek toliko da znate pošto sam ja prva ekspreimentirala i s tim...

  Još se najbolje pokazala procijeđena  rijetka tekućina....SmileThumbs Up




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 12:23
moji bioenzimi gotovi oprana cijela kuca i mogu reci sve odnese kao vjetrom odneseno cisti,riba otkiseljava.zivio prevrat na bolje,kvalitetnije,jeftinije i zdravije sredstvo za kucanstvo.smile213danas jadna kanta opet nema odmora ide na novo punjenje,ovaj put sa mrkvom i cveklom i jabukama.ima da dobijem crveni enzimovaj puta-Big smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 12:43
 Jeeeeeeee Pustilka! smile188smile213
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 21:50
pokiseljena nova tura,crveni se od cvekle,mrkve,dodala pastrnjak i jabuke.nevjerovatno,kakomalo posla,a puna i potpuna dobit!!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 08:35
Prijavljujem da je moja treća tura ovog vrijednog bio enzima u bačvici smile176 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 09:39
smile55smile186smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.