Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 51>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 12:21
 Andina smile78smile84Hvala draga !  A ja zapravo ne vidim razloga što ne bih procvali, zapravo  rekla bih da oni u tome uživaju ko praščići u blatu.. Vidim da ih neki pretjerano tretiraju s ovim, s onim..a kako je već netko bio spomenuo kako Tajlanđani njih baš puno ni ne cimaju svime i  svačime, već ih više tretiraju kao " divljake" ( divlje biljke ) i da im rastu ko korov, ili  da se uzgajaju kao kod nas kukuruz...LOL  Eee pa u tu svrhu sam se i ja odvažila i htjela vidjeti kako će uspjeti bez puno tretiranja nekim skupim preparatima i gnojivima, jer istina, nije da baš imam brdo love da svakoj biljci kupujem po izboru, ono što njoj treba.. Dok  su niknuli, tretirala sam ih samo s univerzalnim kristalonima, istina napredovali su, ali užasno sporo i polako...Kad sam napravila prvu turu enzima, bila sam u velikoj dvojbi, da li i njih zalijevati ili ne ( pošto su osjetljivi i više kao sukulenti) mislila sam što ako im enzim ( kiselina ) pojede stabalce...ErmmQuestion  A onda sam sama sebi rekla, Ma k jarcu, ako ne probam neću znati ( istina bilo bi mi užasno žao da su svi do jednoga krepucnuli ) . I umjesto da zalijem samo jednog, ja sam bacila kocku i odlučila ih zaliti sve....ostalo je sad samo čekati i pratiti što će se dogoditi...naravno napetost u meni je rasla, a još sam i MM rekla da sam ih sve zalila. On se samo začudio i rekao:  Ahhhhaaaaa, sad nek ti krepaju, ja više ne kupujem druge....Ništa, čekam.....čekam i dočekam odgovor....Najprije sam primjetila, jednog, dva da puštaju nove listove koji su znatno veći nego su bili...a nakon par dana uhvatio me neki strah, kad sam   jednog vidila koliko se na naglo udebljao. Mislila da će mu se " hlače" raspuknuti. Ono što mi se najviše sviđa, ne rastu na naglo u vis,  a  caudex im se lijepo zdeblja...Istina ima ih i kod mene različitih, neki brže napreduju, neki sporije, dvojici sam morala "skinuti" vrhove jer su izgledali jadno i ofucano...Moram reći da im nije dugo trebalo da počnu bacati nove pupove ( listove ) . Dvojica koje imam već sad drugu godinu, bili su već u otpisanima, mali, stalno mali.  Nit se miču, niti pomiču...Imali su samo neke minijaturne listove i tako skroz (  a bilo mi žao odreći ih se ).  A sad u samo par zalijevanja, jedan se lagano počeo granati, a drugog ni ne poznam više koji je...jer su ih novi malci dostigli.smile96 Da sam prije imala taj enzim, ti dvojica bi već garant cvjetali, ovako su zakržljali pa su ih malci dostigli...smile96





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 12:32
 
Pa onda još nešto....LOL  Jučer gledam svoje grančice hortenzija koje sam dobila od naših dragih cura Anebistrice i Carol.... Curke, smile78smile84I vidim, grančice totalno crne, suhe ( posađene su u onu veću čašu od jogurta 400g. )  Mislim si tako, ma k jarcu, vi ste gotove, otpisane...a onda sam smile203 kad sam uz sami rub čaše ugledala jednu novu, istjeralu mladicu, biljku...LOLLOL

 Za druge ( bijele ) još nisam sigurna što će biti, ali i one imaju po dva zelena mala pupa na tim crnim grančicama..neću ih dirati, možda se i one sjete pustiti mladicu...TongueHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 10:49
Poštovana,
 
Već dugo pratim Vaš povrtnjak (a i druge - super su svi), a naročito me zainteresirala ova tema o enzimu pa sam i ja prije dva dana napravila svoju smjesu. Međutim, kako živim u relativno malom stanu nemam baš uvjeta za napraviti neku veliku količinu, a htjela bi imati što više za proljeće u mom vrtu koji mi nije baš jako blizu. Pošto svi imamo uvijek puno otpadaka razmišljala sam o zamrzavanju voćnog i povrtnog otpada, a onda ga koristiti kako budem mogla jer se nadam da zamrzavanje neće oslabiti fermentaciju.
Što Vi mislite o tome?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 11:07

 Gostović, najprije ću reći Hvala i Dobrodošla među nas biljkoljupce, cvjećare i povrtlare i dugo se družila s nama! smile73 Što se tiče tvog pitanja, nažalost moram te razočarati....smile181Otpad nipošto ne smije biti smrznut, već isključivo svjež bar je tako rečeno ( a upute bi bilo dobro slijediti ).....Također možda još netko ne zna, nipošto se ne uzimaju bolesni i truli dijelovi otpada...Approve






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 12:09
Hvala na dobrodošlici i brzom odgovoru...sad moram naći neko drugo rješenje jer svakako više otpad neću bacati a trošim silne novce na organsko gnojivo..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 13:26

Eto upravo je to cilj, potaknuti ljude da ne bacaju koristan kuhinjski otpad i ne bacaju hrpe novca na nešto što možda i nije tako " organsko " zdravo...a ovako ne košta mnogo, samo malo truda, dobre volje i uspjeh je zagarantiran...A sve u svemu znaš što si sve stavila u svoje " buduće i zdravo gnojivo ", zar ne ? EmbarrassedBig smileHeart

 Sjetite se samo svi koliko u takvom gnojivu ima vitamina i ( voće i povrće )svega onoga što biljkama baš treba za pravilan i bujan rast i razvoj......Big smileHeart Uz sve još ako dodamo da se ogromne količine kisika otpuštaju u atmosferu, ima li nečega ljepšeg  i boljeg? SmileEmbarrassedHeart Kisik je,  kako god čovjeku od velike životne važnosti neophodan i nemoguće je zamisliti život bez njega, tako je isto prijeko potreban i biljkama i svim drugim živim bićima....





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 13:39
Ovaj bio enzim mi je novost Embarrassed , no svakako ću ga probati napraviti za prihranu mog cvijeća, a i povrća.
Hvala na vrijednoj informaciji, svaka mi je dragocjena.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 14:02
 
   Dobrodošla Bugica ! smile73  Samo naprijed, ako pažljivo pratiš upute nećeš nigdje pogriješiti, a ako baš i negdje zapne, samo pitaj...EmbarrassedThumbs UpHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 14:32
Baš interesantna tema. sve sam pažljivo pročitala i sada se i sama spremam za izradu enzima. Zanima me da li se mogu stavljati kore od banana ako su zelene ili treba sačekati da požute. 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 14:54
 
 Bosonoga Dobrodošla na ovu temu ! smile73 Drago mi je da vas ima sve više da se interesirate za otpadni bio enzim.EmbarrassedHugsmile84 Naravno da se mogu dodavati i kore od banana,  pogotovo ako znamo koliko su banane hranjive, kora je također itekako hranjiva za biljke, ali ja bih ipak pričekala da kore malo požute...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 15:04
Hvala na dobrodošlici i ovako interesantnoj i korisnoj temi.  Imam malu baštu i ono što gajim je namijenjeno mojoj obitelji tako da  uvijek koristim prirodna gnojiva. Do sada sam gnojila gavezom, koprivom i preslicom i jako sam sretna što sam pronašla ovako korisne savjete.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 15:33
  
   Hugsmile78smile84Onda ću samo reći, slobodno se pridruži nama povrtlarima, bit će lijepo razmjeniti slična ili različita mišljenja, savjete, ideje...SmileTongueHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:06
Ja sam danas napunila još jednu teglu. Kore banane,ananasa i limete. Od jučer sam isprobavala s mojim jabučnim. Uglancala sam listove orhideja, oprala prozore (zanimamo me omjer), sjaje se pločice i armature u kupaoni kao nove. Kupila sam začinsko bilje, a u vodu sam stavila jako malo enzima. Inače sam bosiljak i te stvari morala potrošiti isti dan, jer su inače listovi bili doslovno za smeće. Eno još uvijek se drze! Zanima me kako će izgledati sutra. Pročitala sam da to djeluje i kod buketa cvijeća. Već ima tulipana i sl. Sutra ću ići po jedan buketić, da vidim koliko će trajati. Inače su poslije dva dana glumili visibabe.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:29
 Davorka lijepo da smo dobili još jedno pozitivno uvjerenje ! smile186smile84



 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:38
Mozda bi bilo dobro spomenuti slijedeće, pogotovo za sve one koji prave velike količine. Pri otvaranju boce svaki dan, treba otvoriti prozor, pogotovo zimi, u zatvorenom prostoru.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:45
 Da...LOL da ne bi bilo Buuuuum ! smile96




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:46
Baš  me zainteresirala ova tema pa sam malo surfala i naišla na ovaj video o bioenzimu:
https://sites.google.com/site/myfarmingsecrets/eco-enzyme - https://sites.google.com/site/myfarmingsecrets/eco-enzyme
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 17:47
monstera - ne samo to

http://www.evarazdin.hr/oprezno-u-vinskim-podrumima-za-vrijeme-vrenja-mosta/
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 18:08
 Da Davorka , znam i za ovo....EmbarrassedWink


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 18:13
Bosonoga - pročitala sam članak! Ako ti se da, pronadji Wild fermentation od Sandor Felix Katz. Njegov recept za voćni ocat je gotovo indentičan sa ovim za enzim, osim što on koristi malo manje šećera. Sličnost se ne moze zanemariti,ili?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.