Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mala Herbateka - Jednostavni recepti iz prirode
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mala Herbateka - Jednostavni recepti iz prirode

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mala Herbateka - Jednostavni recepti iz prirode
    Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 13:51
  Prije svega , evo nekoliko riječi o ovoj temi...Naime da ne pomislite odmah kako se ovdje radi samo o lijekovima i sličnim receptima iz prirode...Zapravo želim da ova tema bude svestrana i dostupna svima koji je žele čitati, nešto prokomentirati ili jednostavno nešto iz vlastitog iskustva dodati. Kao što sam rekla ova tema bi obuhvaća neke korisne savjete i informacije, širokog spektra od lijekova, samopomoći, do održavanja vlastite higijene i čistoće vlastitog doma....

 Kao što možete naslutiti, često puta posežemo za nekim skupim preparatima za ovo, za ono, a da pri tom nismo ni svjesni da možda takve ili bolje stvarčice imamo doma , nadohvat ruke ili u svojem okruženju samo im možda često ne pridajemo nikavu vrijednost ni važnost.....a trebali bi, itekako bi trebali..Osim što  su zdravije i korisnije, često puta možda nismo ni svjesni da baš te naizgled  " bezvrijedne " sitnice iz kuhinjskog ormarića mogu spasiti nečiji život...

  Evo počet ću s ovim iako to već imamo ....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 13:54

 Tko bi rekao, ha ?  Da jedna žličica običnih malih ljutilica može spasiti nečiji život ? SmileEmbarrassedThumbs Up




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 13:55

NAJBOLJA PRIRODNA SREDSTVA

Iznenadit će vas što sve možete koristiti protiv strija

Bez obzira jeste li ih dobili u trudnoći, uslijed naglog debljanja i mršavljena, ili ste jednostavno genetski predodređeni, strije su vrlo česta pojava na koži. No, umjesto trošenja velike količine novca na skupe kreme za prevenciju i njihovo ublažavanje, postoje i neke uobičajene namirnice za koje nikada ne biste rekli da mogu biti toliko učinkovite.



Sok od krumpira

Sok od krumpira odličan je lijek za strije, jer potiče rast i obnavlja stanice kože. Narežite krumpir i trljajte komade po strijama nekoliko minuta, tako da obuhvatite cijelo zahvaćeno područje. Nakon nekoliko minuta isperite mlakom vodom.

Vitamin C i šećer

Šećer možete koristiti za piling kože. Pomiješajte jednu žlicu šećera, dodajte malo bademovog ulja i nekoliko kapi limunovog soka. Dobro pomiješajte i nanesite na strije. Masirajte oko 10 minuta na koži prije nego se istuširate.

Kakao maslac

Kakao maslac najbolje djeluje na strijama koje se javljaju nakon trudnoće. Nanesite ga na bokove, bedra, stražnjicu i trbuh, ujutro i prije spavanja.

Pire od mrkve

Napravite pire od kuhane mrkve i nanesite na strije te držite što je dulje moguće, a potom isperite mlakom vodom. (Oprez: Kod svjetlije puti može doći do privremenog bojanja kože u narančasto).

Aloe vera

Aloe vera je korisna za brojne probleme s kožom, ima bitne hranjive i aktivne tvari koje se mogu koristiti za tretiranje manjih opeklina. Zahvaljujući ljekovitim i blagotvornim svojstvima dobra je i za strije. Izravno utrljajte gel aloe vere na zahvaćeno područje i ostavite nekoliko minuta da se osuši, a potom isperite mlakom vodom.

Maslinovo ulje

Bogato je hranjivim tvarima i antioksidansima koji pomažu poboljšati različite kožne probleme, uključujući i strije. Umočite pamučnu lopticu ili mekanu krpicu u maslinovo ulje i nanesite na strije, tako ćete poboljšati cirkulaciju i smanjiti strije u velikoj mjeri. Možete ga ostaviti na koži da se potpuno upije, i tako dopustiti koži da pokupi vitamine A, D i E. Možete pomiješati maslinovo ulje s vodom i octom te koristiti kao noću kremu za hidratiziranje kože.

Grožđe

Grožđe je jedno od najboljih sredstava za hidrataciju kože, njegovi sastojci štite i proljepšavaju kožu. Možete ga nanijeti kao masku, ostavite da djeluje 20-30 minuta i potom isperite mlakom vodom. Ublažit će postojeće strije i spriječiti nastajanje novih.

Ulje čajevca

Jedno od najboljih ulja za kožu je ulje čajevca. Čajevac ima nevjerojatna antibiotska, antivirusna, antiupalna svojstva što ga čini učinkovitim za brojne probleme s kožom. Možete ga nanositi jednom dnevno. Ima jak medicinski miris što nekim ljudima ne odgovara, ali miris se nakon nekog vremena ublaži.

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:07
                
     ČETIRI NAMIRNICE ZA ZDRAVIJU KOŽU, KOSU I NOKTE

Zdrava ishrana može da poboljša izgled više nego bilo kakva šminka ili plastična kirurgija. Umjesto trošenja novca na profesionalne šminkere ili razne operacije, probajte ove besplatne i zdrave metode tako što ćete u svoju ishranu uključiti namirnice koje podmlađuju. Zdravlje kože i noktiju nije samo važno da biste lijepo izgledali, već prikazuje kvalitet cjelokupnog zdravlja.

Za sjajniju kosu, ljepšu kožu i jače nokte pokušajte da unosite više ove 4 namirnice:

Mahunarke

Mahunarke kao što su grah i razna variva su bogate biotinom, željezom, cinkom i proteinima. Ako vam se kosa lako lomi, mahunarke mogu da pomognu. Lomljiva kosa je simptom nedostatka biotina koji može da se nadomjesti jedenjem mahunarki. Čak i ako ne postoji nedostatak, pokazalo se da unos biotina poboljšava zdravlje noktiju tako što jača tkivo noktiju i sprečava njihovo lomljenje. Biotin, takođe, utječe na brži rast zdrave kose.

Orasi

Orasi su možda i najbolji za sjajnu kosu. Brazilski orah je jedan od najbogatijih izvora selena, minerala koji je odgovoran za cjelokupno zdravlje kože glave. Orasi sadrže alfa-lenoleninsku kiselinu i omega-3 masne kiseline koje poboljšavaju opće stanje sjajne kose.


Mrkva

Mrkva je bogata vitaminom A, koji ne samo da poboljšava zdravlje kože glave, već i poboljšava vid. Jedenje mrkve u salati ili pijenje soka od mrkve može da bude odlična metoda u borbi protiv suhe kože glave i suhe kose.

Banane

Pored toga što su odličan ukusan dodatak bilo kojem voćnom obroku, banane obezbjeđuju veliku količinu silicijuma. Silicijum je važan za debljinu vlasi, što dovodi do toga da kosa postane jača i izdržljivija.

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:12

   Da ne bi bilo da je ova tema suviše stroga.....LOLLOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:32


Čudotvorna mješavina meda i cimeta


BOLESTI SRCA

Pomiješajte med i cimet, namažite na kruh i jedite redovito za doručak. Tako se smanjuje kolesterol u arterijama i sprečava srčani udar. Oni koji su već preživjeli srčani udar umanjit rizik za novi. Olakšat disanje i pojačati otkucaje srca.

OPADANJE KOSE

Protiv opadanja kose pripremite smjesu od vrućeg maslinovog ulja, žlice meda i žličice cimeta. Prije pranja smjesu držite 15 minuta na kosi, a zatim je isperite.

INFEKCIJE MJEHURA

Popijte dvije žlice cimeta pomiješane s žličicom meda u čaši mlake vode. Ovaj rastvor uništava bakterije u mjehuru.

ZUBOBOLJA

Napravite smjesu od žličice cimetovog praha i pet žličica meda i stavite na bolni zub. Radite tako 3 puta dnevno, sve dok zub ne prestane da boli.

KOLESTEROL

Dvije žlice meda i tri male žlice cimetovog praha pomiješajte s 4,5 dl čaja. Ovom mješavinom ćete smanjiti razinu kolesterola u krvi za 10% u roku od 2 sata. Ako ovo uzimate 3 puta dnevno, možete izliječite bilo koje kronično povišenje kolesterola.

NAZEB

Kod uobičajenih ili ozbiljnih nazeba trebalo bi 3 dana uzimati po žličicu mlakog meda sa 1 čajne žličice cimetovog praha dnevno. Tako ćete izliječiti kronični kašalj, prehladu i pročistićete sinuse.

PROBAVA

Za bolju probavu prije jela uzmite dvije žličice meda posute cimetovim prahom. To smanjuje kiselinu i olakšava probavu čak i “najtežih” jela.

PROTIV STARENJA

4 žlice meda, žlica cimeta u prahu i 3 šalice vode prokuhajte i napravite čaj. Popijte 1 šalice 0,3 do 4 puta dnevno. Ovo održava kožu svježom i nježnom te sprječava starenje.

LOŠ ZADAH

Ujutro ispirite grlo žličicom meda i cimeta koje ste rastvorili u toploj vodi. Dah će vam biti svjež tijekom cijelog dana.

LIJEK ZA ARTRITIS
Pomiješajte jedan dio meda s dva dijela mlake vode i dodajte čajnu žličicu cimetovog praha. Tom masom nježno masirajte zglobove. Bol se smanjuje poslije jednog do dva minuta.

Osobe oboljele od artritisa mogu ujutro i navečer piti jednu šalicu vruće vode s dvije žličice meda i jednom čajnom žličicom cimeta. Ako ovo pijete redovito, čak i kronični artritis možete izliječite ili bar ublažite.

ZA MRŠAVLJENJE

Svakog jutra, pola sata prije doručka, i navečer, prije spavanja popijte med i cimetov prahprokuhan u šalici vode. Tako ćete spriječiti masnoće da se nagomilavaju u tijelu.

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:40

Napitci od raznog voća i povrća jačaju imunitet

Tijelu je poslije jake hrane neophodno čišćenje od nagomilanih toksina. Napitci od raznog voća i povrća jačaju imunitet i sprečavaju pojavu nekih bolesti.



Brojna slavlja, ali i jača hrana koju tijekom zime češće jedemo, mogu opterete organizam. Da bismo malo pročistili organe za probavu, počastite ih u narednom periodu svježe ceđenim sokovima iz voća i povrća. Ovi napici oslobađaju organizam od nagomilanih toksina i regeneriraju ga, a ujedno jačaju imunitet i, u nekim slučajevima, mogu preduhitriti nastanak kancera.

MRKVA

Sadrži betakaroten, folnu kiselinu, vitamine C, B i E, kalij, fosfor, magnezij i kalcij, i idealan je pomoćnik u očuvanju ljepote kože, noktiju i kose. Vitamin A potiče rast stanica i zato se preporučuje djeci. Sok od mrkve stimulira diobu i rast stanica, normalizira razmjenu materija i kemijsku ravnotežu u organizmu, povećava imunitet i oštrinu vida. Ima dosta prirodnog šećera, pa treba da se razrijedi s vodom u odnosu 1:1. Preporučuje se da se 150 ml svježe cijeđenog soka od mrkve pije ujutro prije doručka. Kako ovaj napitak uništava bakterije, svaki gutljaj može malo da se zadržati u ustima.

Za osvježenje: u sokovniku iscijediti 2 mrkve, jabuku i komad celera.

Za jačanje: u sokovniku iscijediti 2 mrkve 0,2 cikle, limun. Dodati malo peršinovog lista, žličicu sezama i žličicu matične mliječi.

JABUKA

vlaknima jabuke nalazi pektin koji čisti jetru i crijeva i obnavlja crijevnu floru. Apsorbira otrove iz crijeva što olakšava čišćenje krvi i kože, a poboljšava i izlučivanje mokraćne kiseline. Zahvaljujući obilju vitamina i minerala, čuva srce i krvne žile, a pomaže i da se snizi visoku razinu kolesterola.

PARADAJZ

Ima dosta likopena koji štiti od raka i bolesti srca, a preporučuje se i onima koji žele preveniraju loše učinke UV zračenja na kožu. Potiče stvaranje crvenih krvnih zrnaca i pravilan rad gušterače pa je koristan osobama koje pate od anemije i opet dijabetičarima. Obiluje kalijem i vitaminima C i E, pa utječe na pravilan rad srca, organe za disanje a pravi je melem i za nerve. Kada se pije tijekom dijete razrjeđuje se u odnosu 1:2 (1 dl soka 0,2 dl vode). Za skidanje viška kilograma preporučuje se kombinacija jabukom, tikvicama i limunom, u odnosu 2:4:2:1.

CIKLA

Ovaj sok oslobađa organizam otrovnih materija. Bogat je vitaminima i mineralima, prije svega fosforom, kalijem i sumporom, koji su značajni za proizvodnju eritrocita. Ima dosta magnezija, jača živčani sustav i otklanja nesanicu i nervozu. Povoljno utječe iu slučajevima poremećaja menstruacije, visokog krvnog tlaka, reumatizma i tegoba koje se javljaju u klimaksu. Prija ako se pije u kombinaciji sa sokom od jabuke i limuna i to u odnosu 1:3:1. Preporučuje se da se dnevno pije čaša soka od cikle, najbolje navečer.

Za čišćenje organizma: u sokovniku iscijediti po jednu ciklu, mrkvu, paradajz, limun i dodajte šaku listova špinata.

ZELENI SOK OD ŽITA

Sok od žita jača imunitet, olakšava probleme s probavom, obavlja temeljnu detoksikaciju organizma, uništava štetne a vraća snagu korisnim bakterijama, povećava vitalnost, pomaže u rješavanju problema sa suvišnim kilogramima. Sadrži vitamine A, C, E, K i B, ali i vitamin B17 koji dokazano uništava stanice raka. Starijima otklanja karakteristično usporeno kretanje i povećava stabilnost, smanjuje bolove u mišićima i zglobovima zbog promjene vremena, povećava fizičku snagu i vitalnost.

KUPUS

Listovi kupusa sadrže kalij, kalcij, sumpor, željezo i selen, koji štite od raka, a povoljno utječu na sluznicu želuca i crijeva i sprječavaju nastanak čira. Kupus obiluje i vitaminima C, B, E i provitaminom A. Sok od kupusa ima jak okus, pa se preporuča da se uzima sa sokom od jabuke i mrkve.

Napomena: Ako nemate kupus možete napraviti sok od kelja koji ima sličan sastav i djelovanje.

KRUMPIR

Sok od sirovog krumpira obiluje vitaminima C, B i K, kalcijem, kalijem, željezom i magnezijem. Povoljno djeluje na probavne organe, naročito u kombinaciji sa sokom od mrkve. Umiruje čir na želucu, kronični gastritis, žgaravicu, plinove, zatvor, kolitis. Može se pije samo sok od krumpira ili u kombinaciji s mrkvom i kupusom.

Napomena: ovaj sok se može piti od srpnja do veljače, jer se kasnije u klicama i zelenoj ljusci nagomilava otrovna materija solanin.

CELER

Sok od celera sadrži vitamine A, C, B1, B2, B6 i C kao i kalij, folnu kiselinu, kalcij, magnezij, željezo, fosfor, natrij i esencijalne aminokiseline Ovaj napitak povećava tonus, poboljšava apetit, povoljno utječe na normalizaciju temperature tijela i ima diuretički i laksativni efekt. U kombinaciji sa sokom od mrkve sudjeluje u obnavljanju živaca. Posebno se preporuča osobama s viškom kilograma koje imaju poremećenu izmjenu tvari u organizmu, ali i onima koji se brzo zamaraju. Preventivno treba uzimati jednu do dvije žličice soka od celera, tri puta dnevno pola sata prije jela.

SAMO SVJEŽE

* Prednost u pripremanju sokova imaju kvalitetni svježi plodovi, a najbolji su oni koji rastu u našem podneblju

* Namirnice ne morate ljuštite, jer se najviše dragocjenih tvari nalazi upravo u ljusci

* Iscijedite samo toliko voća, koliko ćete u tom trenutku popiti (iznimka je sok od cikle)

* Iscijeđeni sok odmah upotrijebite, ne spremajte u hladnjak



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:51
 
Moram priznati ovo sam već malo, pomalo počela primjenjivati, a sad samo nadopunjavati listu voća i povrća za sok...SmileThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 14:59

monstera, svaka čast, ti si prava enciklopedija smile62 i teme su ti za čistu peticu!

Izgleda mi da me, nažalost, neće biti na forumu par dana - rikava mi monitor, upravo dogovaram kupnju novog, ali nadoknaditi ću ja sve smile138 

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:04
 Ma draga nije sad da i ja baš sve ovo znam ( o nečemu znam malo više, o nečemu malo manje ) ali uglavnom neke stvari su mi već dosta dugo poznate jer ih i sama koristim...Ovo što donosim možda ima malo više info, uglavnom je pokupljeno od ljudi koji dijele iste ili slične stavove kao i ja...

  Tebi velika smile79smile86 I nadam se ćeš se ubrzo vratiti...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:15
 
Moram se vratiti malo na početak teme..izgleda da nisam fulala što se tiče tih malih ljutilica, papričica...sad sam samo još više dobila volju za njima pa će ih se stoga naći malo više u mojem povrtnjaku....Ooooo jeeeeee ! smile126 Inače znate li da su dobre kod gripe, prehlade,  kod reume kostiju i naravno kapsaicin pomaže kod smanjenja apetita, znači pomaže kod mršavljenja ( iako ja to baš  nešto i nisam primjetila  smile42 )  No svakako Oprez ! 

       Previše ljutine šteti bubrezima...






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 16:29
 Kako je sad sve češća tema Soda Bikarbona, reći ću vam nešto i o njoj što možda niste....ili ipak jeste znali ? GeekErmm

 Neke  " recepte" i sama već otkada primjenjujem, za neke sam tek saznala, ali znate što je zanimljivo....Svi do jednog pale ! ( provjereno )


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 16:37

 Pretpostavljam da su se mnogi od vas često puta sretali s masnom, začinjenom hranom.....Možda se ispočetka ni ne obraća pažnja, pogotovo kad nam je nešto fino.....No ono što poslije slijedi,  priznajte  nije nimalo ugodno ( žgaravice, mučnina u želucu, osjećaj kao da ćete svakog trena povratiti )  Eee soda je tu kao najbrža Prva Pomoć !  Mala žličica sode razmućene u jedan dcl ili malo više vode, sve dobro izmješati i popiti.... i za nekoliko trenutaka nestaju svi problemi koji su vas mučili...Smile

 Isto vrijedi kod prevelikog lučenja želučane kiseline...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 16:39

      Još ću se malo zadržati kod Sode Bikarbone...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 18:30
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Pretpostavljam da su se mnogi od vas često puta sretali s masnom, začinjenom hranom.....Možda se ispočetka ni ne obraća pažnja, pogotovo kad nam je nešto fino.....No ono što poslije slijedi,  priznajte  nije nimalo ugodno ( žgaravice, mučnina u želucu, osjećaj kao da ćete svakog trena povratiti )  Eee soda je tu kao najbrža Prva Pomoć !  Mala žličica sode razmućene u jedan dcl ili malo više vode, sve dobro izmješati i popiti.... i za nekoliko trenutaka nestaju svi problemi koji su vas mučili...Smile

 Isto vrijedi kod prevelikog lučenja želučane kiseline...





Potpisujem te, što se tiče sode bikarbone i žgaravice. Provjereno dobro djeluje. 

Želimo li jesti zdravije kolače (bez E-ova) i bar tu ih izbjeći, umjesto praška za pecivo- stavimo malo sode. Na E-ove je prisutan popriličan broj alergija.


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 20:00
 Jeeeee draga ! smile78smile84   Hvala ti za ovo s kolačima, to sam potpuno zaboravila ( nadam se da mi nitko neće zamjeriti, ali znam za ovo )  

Također  odmah ću reći, ako znate bilo što, a da je korisno i jednostavno, slobodno podijelite svoja iskustva s nama i dodajte ih ovdje....EmbarrassedHeart








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 20:36
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 20:43
  Još malo o Sodi Bikarboni......Embarrassed  Sigurna sam da većina vas ponekad ima doista neugodnu bol u nogama ili rukama...Poznat vam je onaj umor u kostima, a da pri tome niste bolesni od gripe ili viroze, jednostavno vas nekakav umor sputava i usporava.....Onda ću vam reći, sigurno imate višak kiseline u kostima koaj izaziva umor i iznenadnu neobjašnjivu bol......Riješenje je jednostavno da ne može biti jednostavnije...Dakako, opet je tu Prva Pomoć zvana soda bikarbona....Jedna žličica sode u čaši vode i začas ćete biti ko novi....Ovo je naročito dobro kod onog poznatog proljetnog umora..kad se krene s radovima na vrtu, a imate osjećaj da vam ne ide, da ste teški i umorni.....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 20:47


              
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 21:33

Drevni kineski lijek staje na kraj ćelavljenju



Uvažena znanstvenica iz SAD-a uništava mit o lijeku za ćelavost
img1

Nedavno je znanstveni svijet bio teško uzdrman nenadanom viješću koja je proizišla iz desetljeća dugog dubinskog istraživanja - SADA POSTOJI LIJEK ZA ĆELAVOST!

Doktorica A. Chan je Kineskinja rođena u SAD-u koja je diplomirala dermatologiju u Školi medicine Sveučilišta u Stanfordu. Nakon stjecanja počasne diplome, dr. Chan provela je više od 20 godina radeći kao nadglednik dermatoloških ispitivanja koja su bila usmjerena pronalasku lijeka za brojne kožne boljke koje se smatralo neizlječivima. Jedna od tih boljki bila je i ćelavost - djelomičan ili potpun nedostatak rasta kose.

Nakon desetljeća testiranja efekata različitih spojeva koji stimuliraju rast kose, dr. Chan je napokon otkrila jedini sastojak koji je nedostajao kako bi se upotpunio moćan lijek koji je bio tajna više od 2 desetljeća. Taj sastojak krajnje je rijetka biljka koja raste na tek nekoliko posebnih mjesta na svijetu i do sada je njena upotreba i distribucija bila rigorozno ograničena. "Kada se pomiješa s ostalim ljekovitim elementima, ova biljka doslovno izvede neku vrstu čarolije na vlasištu – pokriva ga novoizraslom kosom!", objasnila je dr. Chan jučer tijekom medicinske konferencije s kolegama u Chicagu, SAD.
Nakon 20 godina istraživanja i kliničkih ispitivanja, dr. Chan je napokon patentirala jedinstveni lijek za ćelavost. Njen fenomenalni proizvod prošao je 16 ispitivanja, i prema znanstvenim procjenama pokazuje 98.7% uspješnosti u liječenju ćelavosti i rijetke kose . Nadalje, ovo rješenje ne samo da "vraća život kosi ", već i neizmjerno poboljšava kvalitetu tako što njeguje vlasište i u potpunosti rekonstruira folikule kose, tako da kosa raste gušća i trostruko brže.

Čuvena znanstvenica pristala je na intervju s našom glavnom izvjestiteljicom Myom Allen.

Evo što nam je rekla.

img2

Gđica. Allen: Zdravo, profesorice Chan, kako ste?

Dr. Chan: Zdravo! Veoma sam uzbuđena! Ne morate mi se obraćati s "profesorice". (smijeh)

Gđica. Allen: Oh, u redu. Dr. Chan, možete li nam reći nešto više o svom otkriću koje je riješilo zagonetku ćelavosti i prorjeđivanja kose?

Dr. Chan: Da, naravno, to je zanimljiva priča. Kao moderna znanstvenica, zanimanje sam obavljala uglavnom u SAD-u i Europi. Bila sam navikla na pomisao da ako oprema visoke tehnologije i kemijski spojevi ne pomognu, ništa drugo neće pomoći...Ali što se ovoga tiče bila sam u krivu. Nikad nisam mislila da će odgovor na moja istraživanja biti u Aziji...
Prije deset mjeseci bila sam u posjetu drevnom selu u Kini s majkom i ostalim članovima obitelji. To selo je rodno mjesto mog pradjeda - kakva slučajnost, zar ne? (smijeh) Uočila sam jednu stvar kod ljudi u selu koja me neizmjerno šokirala - nitko, ali baš nitko, nije imao sijedu kosu niti je ćelavio! Niti jedna osoba, a bilo je tamo ljudi starijih od 90 godina! Svi su imali gustu, zdravu, tamnu kosu bez znaka ćelavljenja!
Počela sam istraživati tu pojavu, i nakon nekoliko dana otkrila sam da postoji poseban lijek koji oni koriste kako bi učinili svoju kosu - kako bih rekla - prekrasnom i otpornom na prolazak vremena. Taj lijek bio je neka vrsta tamno-zelenog, gustog sirupa kojeg su nanosili utrljavanjem u korijen kose. Zapravo je izgledalo odvratno! (smijeh)

Gđica. Allen: Kako se zove ta biljka i zašto ju se dosad nije koristilo u medicini?

Dr. Chan: Pa, vidite, nije ju se koristilo u zapadnjačkoj medicini. U Kini se već stoljećima ekstraktima te sasušene biljke liječe rane, kožne upale i ćelavost. Rekli su mi da se biljka zove He Shou Wu, što znači “lijek za svaku boljku”. Njeno latinsko ime je Fallopia multiflora. Drevni liječnici su je držali tajnom, a to su namjeravali i dalje činiti dok se nisam pojavila ja i počela postavljati pitanja!

Gđica. Allen: Dr. Chan, što ih je natjeralo da Vam dopuste da biljku izvozite iz Azije?

Dr. Chan: Vjerovali su mi jer, vidite, ja sam Kineskinja (pokazuje na svoje lice osmjehujući se). Vjerovali su mi zato što sam liječnica. I za kraj, pristali su zato jer sam im objasnila koliko će ljudi diljem svijeta biti izliječeno od groznog i neugodnog stanja za koje je zapadna medicina mislila da je neizlječivo. Htjeli su pomoći, i naravno, moj institut im je sukladno tome i platio za biljku, ali se zbilja isplatilo!

Gđica. Allen: Dr. Chan, postoje li stvarni ljudi koji su već imali koristi od Vaše otopine biljne mješavine i koji su njeni praktični efekti na ćelavost?

Dr. Chan: Da, postoji više od 1000 ljudi, muškaraca i žena, koji su dobrovoljno sudjelovali u kliničkim ispitivanjima proizvoda koja su ukupno trajala više od pola godine. Svi su oni patili od nekog oblika ćelavosti, ili su imali oštećenu i suhu kosu. Mi bismo na njihovu kosu primijenili otopinu 2 puta tjedno - na opranu kosu. Već nakon 2 mjeseca smo ostali zapanjeni kada smo primijetili da je 98.7% sudionika počela rasti nova kosa na tjemenu! Neki od njih bili su toliko osupnuti, plakali su... Ženama je njihova duga, ali oštećena ili rijetka kosa rekonstruirana, te je postala snažna, meka, bujna i voluminozna kao kod TV modela, stvarno. Rezultati su bili spektakularni, 98.7% uspješnosti – to je skoro potpun uspjeh u liječenju ćelavosti i tanke kose...To je jako rijedak znanstveni pomak.

Gđica. Allen: Zadnje pitanje, dr. Chan – je li Vaš proizvod već na tržištu i kako mu je ime?

Dr. Chan: Moj tim i ja primili smo patent za ovaj proizvod, tako da je naš laboratorij jedini u svijetu koji ga može proizvoditi. Nije ga tako lako pronaći. Zbog ograničenih količina biljke He Shou Wu, možemo proizvesti samo ograničen broj bočica raspršivača. Ne možete pronaći ovaj proizvod u ljekarnama, bio-trgovinama, ili supermarketima. Možete ga naručiti online na službenoj stranici, i ako imate sreće, kupnja će Vam biti potvrđena i proizvod će Vam biti dostavljen na vrata u roku od nekoliko dana. Nazvala sam proizvod FulFix (full - potpuno, fix - riješiti), zato jer je to ono što on čini– rješava sve Vaše probleme s kosom. Ovo je jedini prirodan način za prijelaz iz ćelavosti do zdrave, guste i sjajne nove kose. To je obećanje koje je dala i održala Priroda. To je postignuće dosad neviđeno u polju uspješnog liječenja problema s kosom.

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.