Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naručivanje sadnica iz EU
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naručivanje sadnica iz EU

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Naručivanje sadnica iz EU
    Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 19:32
Zanima me da li se mogu bez problema naručiti sadnice s područja EU? Dosad sam naručivala samo sjeme a sad bih naručila neke biljke kojih nema u ponudi naših vrtnih centara
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 20:48
Stavi u postavkama lokaciju gdje se nalaziš da bude jednostavnije odgovarati na pitanja.

Vijerujem da si iz Zagreba pa tako i u EU te od onda nema problema sa biljkama i prelaskom granica.
Biljka mora imati sve odgovarajuće papire(deklaraciju i biljnu putovnicu) i ide bez problema.

Uglavnom ako naručuješ biljke i oni ih šalju diljem EU, nemaš razloga da brineš jer onda sigurno imaju sve potrebno za slanje.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 21:14
Ispravak netočnog navoda LOLTongue  Od 01.07. 2013 nema više carinskih barijera oko uvoza cvijeće i ostalih dobara s prostora EU, znači nema više nikakvih deklaracija, nikakvih fito ceremonija i tlake koje smo imali do ulaska u EU.
Ovo ne tipkam napamet, ovo je moje osobno iskustvo s kupovinom cvijeća i dostavom u lijepu našu!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:24
Bebolina, hvala za korisnu informaciju....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 23:15
Potvrdujem :) takoder iz vlastitog iskustva! Nema više nikakvih prepreka ;)
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (3) Hvala(3)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 01:25
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Ispravak netočnog navoda LOLTongue  Od 01.07. 2013 nema više carinskih barijera oko uvoza cvijeće i ostalih dobara s prostora EU, znači nema više nikakvih deklaracija, nikakvih fito ceremonija i tlake koje smo imali do ulaska u EU.
Ovo ne tipkam napamet, ovo je moje osobno iskustvo s kupovinom cvijeća i dostavom u lijepu našu!


Ovo nije točno tj. zavisi kako se gleda.
Za kupca je pojednostavljeno i može kupiti biljku bez problema.
Ali uzgajivač mora imati i biljne putovnice, mora biti upisan u fito upisniku, mora se obavljati fitosanitarni pregled da bih mogao staviti robu na tržište EU. Iznimka su mali proizvođači (oni koji imaju manje od 500m2 zatvorene i 1500m2 otvorene proizvodnje. Govorim iz iskustva kao profesionalni uzgajivač cvijeća koji moram pratiti sve propise, jer hvala Bogu uvijek ima dežurnih brižnih duša koje se brinu za mene i šalju sve moguće inspekcije da bude sve po pravilimaLOL.

ali to za kupca nije toliko bitno, jer biljke sada prolaze granice bez problema.

Ono što se ne zna da od 1.7. je zabranjeno razmnožavanje biljka koje je zaštićeno raznim licencama i patentima. Za sada je u Hrvatskoj jednino dopušteno razmnožavanje pelargonije i krizanteme uz plaćanje licence i to nakon sklapanja i potpisivanja ugovora s RAI agencijom. A ostale biljke trenutno su zabranjene za razmnožavanje i nije moguće kupnja ni licenci, dok se ne dogovori s proizvođačkim kućama drugačije.

Ovo je druga tema i o njoj ću napisati više na portalu i odmah i na forumu jer je jako bitna za proizvođače, a jako smo malo i slabo upućeni u nju.

DA NE BI BILO PANIKE, OVO SE NAJVIŠE ODNOSI NA PROIZVOĐAČE CVIJEĆA - CVJETNIH SADNICA, A NE NA KUPCE.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 11:58
Samo radi informacije :

jednoj nasoj forumasici sam poslala sa sjevera Njemacke paketic u HR (i to ne u Zagreb)
i bila sam iznenadjena jer ga je dobila za 3 dana i bez i kakovih okupacija !
Napominjem da ja ovdje nisam trebala nista ispuniti , samo uredno predati i
platiti postarinu .

Naravno kad narucujete ovdje u Njemackoj , postavlja se pitanje
placanja , no , to cete vec na jedan izabrani nacin uciniti !
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:01
moj sin je preko ebay-a naručio sjemenke paulovine i dobio za par dana, 200 sjemenki 25,00 kn , ja sad pravim malo duži spisak Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 14:35
Pa to je divno! Hvala vam na savjetima, čim dobijem prvi paket javim kako je prošlo!
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 14:58
Ja sam iz  Nizozemske naručivala hortenzije. Došle su u ogromnoj kutiji. Sve prošlo bez problema i bez potrebe za fitocertifikatom. Inače su me za BiH tražili 125 e samo za fitocertifikat.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 23:54
Pitanje se odnosilo na uvoz cvijeća za vlastite potrebe naših korisnika, a ne na neku vrtlariju ili OPG. Da bi korisnici ovog foruma dobili informaciju koja ih zanima, natipkala sam o svom znanju i iskustvu. a ti admine otvori temu u koju ćeš navesti pravnu proceduru za pravna lica. Thumbs Up

Još nailazimo na probleme kod slanja iz lijepe naše prema eu, probleme pravi pošta kod zaprimanja paketa, navodno još tranzit cvijeća nije odobren, ali iste te pakete uredno zaprimaju ako je riječ o poklonu. Intereuropa, Owerseas ili City express tih glupih ograničenja nemaju..
Sretno!

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 00:50
Ja sam odgovorio na postavljeno pitanje onako kako je to sa pravne strane i kakav je zakon trenutno, bez obzira da li ste kupac ili proizvođač.
 
Kako kupac nemate toliko problema i sve ide bez prevelike papirologije i komplikacija.
Dok kod proizvođača se je to dosta postrožilo i zakompliciralo.
 
A isto tako nije ispravno reći da "nema više nikakvih deklaracija, nikakvih fito ceremonija " jer ih ima i mora ih biti, ali to mora obaviti proizvođač.
 
Nisam siguran šta bih se dogodilo da se paket otvori na carini i da biljka nema potrebne deklaracije.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.