Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik bugiceza5
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik bugiceza5

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dnevnik bugiceza5
    Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 10:08
Dobrodošli Hug!

Vođenjem ovog dnevnika, u planu mi je svesti "papirologiju" na minimum, isplanirati i izorganizirati moje skromne cvjetnice i sadnice, kojih će, nadam se, uskoro biti više, iako njihov broj i veličinu ograničuje pomanjkanje prostora.

Dnevnik će obuhvatiti moj sveukupni rad na mini eko povrtnjaku, dislociranoj gredici (na kuminom vrtu), balkonu, prozorima, voćnjak - parkiću (koji je tek u nastanku!), "koritu" sa cvijećem i još jednom malom djeliću cvjetnjaka koji je na sjevernoj strani kuće.

Pozdravljam sve, savjeti su dobrodošli...smile99
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 19:49
...pratit ću te u stopu, hahaLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 14:54
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...pratit ću te u stopu, hahaLOL...


smile78
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 15:19
Kod mene je lagano krenulo sijanje, presađivanje, mijenjanje zemlje pelargonijama koje su prezimile na tavanu, pelcanje... 
I bio enzim za dohranu je u fazi izrade i to tri ture. Prva tura je stavljena na kiseljenje 20.1., druga 31.1. i treća 10.2.
Posijani paradajzići lijepo su niknuli, narasli i ojačali.
Naknadno sam sijala crne i žute sorte i oni su još mali, a danas su mi stigli "inozemci" Heart - acordion i persimmon, upravo se kupaju u mlijeku i biti će posijani još danas Big smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 19:50
...baš si vrijednaClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 23:31
Bugi, sretan rad! Aktivnu i bogatu temu sa puno lijepog cvijeca ti zelim! Da se i ove stranice nizu vrijedno i brzo kao i tvoji postovi! Wink
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 07:28
Hvala Saro Hug
Hvala kacunak Hug

Ovo ipak ide malo sporije, glavni fotograf mi nema vremena, ali potruditi ćemo se...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 20:18
I sada kada smo konačno poslikali, imageshack mi ne da staviti sličice na forum Cry... Dakle, ponovo ću samo pisati.

Ovih dana kod mene teku pripreme: bilo je sijanja cvijeća, presađivanja cvijeća... Posadila sam male fuksijice u nove tegle, dadiljam malog močvarca, od svih posijanih niknuo mi je samo jedan, i zato je on sada moje blago. 
Provirio je i lablab, noćne frajle, vrtni hibiskus, vinke, kadifice i neveni. Ahimenese još čekam, na toplom su i svjetlom, ali nikako da se okuraže LOL
Asarinice su mi niknule bez problema, nekih desetak komada u jednoj velikoj tegli i polagano napreduju.
Prva tura posijanih rajčica je narasla i stasala, te za par dana sele u priručni plastenik na balkonu. Ostali sijanci lagano rastu. Uglavnom, zadovoljna sam.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 08:25

Subota je bila radna, MM mi je napravio priručni balkonski plastenik, tako da sam flance rajčice i posijano, tek izniklo razno cvijeće, preselila sa tavana na balkon. Sada imaju puno više svjetla i mjesta i odlično se drže, plastenik je akumulirao temperaturu, pa je danas ujutro u njemu bilo 12 stupnjeva, dok je vani bilo samo 7.

Posijala sam i adeniume. Na toplom su i jedva čekam vidjeti rezultat Smile

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 08:43
Bravo, Bugice! Strpljivo čekam sličice.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 16:40
Smile najmlađi, malo izduženi flanci rajčice...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 16:46
I malo bio enzima... Dalje stavljam slikice kad skužim kako ih smanjiti, nekako su prevelike Smile

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:02
Ništa nisu prevelike. Za nas koji trebamo naočale - baš su prave veličine.Smile Ajme, koliko paradajza! A to su samo najmlađi flanci! Imat ćeš ti lijepoga posla, draga moja!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 13:48
Hoću Andina, pravo veliš, bit će posla oko njih, tim više što su većina velike (visoke) sorte. A ja ih "odgajam" LOL na dvije tri stabiljke, znači non-stop skidanje zaperaka, pa vezanje svako malo... Ali veselim se, jedva sam dočekala proljeće. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 14:00
Suma sumarum za današnji dan: posijala sam blitvu u povrtnjak, presadila grmić mahonie, euonymusa i male, tek ožiljene reznice hortenzije, u dio oko kuće koji je cijeli dan u sjeni (sjeverna strana). Nekako ne znam ni sama što bi tamo htjelo rasti. Uz to, moram paziti da i nije nešto što vole puževi. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:18
U plasteniku... 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:21
Izvana... 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:26
Izbliza Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 20:50
Subota je bila radna. Napravila sam mali plastenik u povrtnjaku, koristeći lijeskove grane i najlon.

Unutra sam odmah zasadila sadnice krastavaca. Zadovoljna sam, dobro se drže, nisu nimalo povenuli pri presađivanju. Smile Napravila sam i kamenjar, iako nisam još sve u njega posadila. Također, radila sam i na sjenovitom cvjetnjaku.  

Koga zanima, slikice su na mojim temama Bugičini cvjeteki i Bugičin mini eko povrtnjak.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 14:06
Danas ujutro je "palo" štihanje na dislociranoj gredici Smile , u kompi MM i ja, a mali su nam pomagali, uglavnom gledajući i uznemiravajući gliste. LOL
Svakodnevni poslić, iako brzo gotov, je otvaranje i zatvaranje plastenika na balkonu i mini plastenika u povrtnjaku.
Tražili smo svuda sjeme paprike babure i, za divno čudo, nigdje nije bilo za kupiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.