Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mini Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mini Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
A.Ntonio View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Veljača 2014
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje A.Ntonio Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mini Phalaenopsis
    Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 23:32
Bok imam 2 mini phala i zanima me jeli tko jos ima mini phalove.(Ja sam svoje kupio za 15kn kad su ocvali tako da neznam koje su boje)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 23:42
Dobro nam došao!!
 
Ima jako puno ljudi male Phalaenopsise, i ako je biljka zdrava ne moraš ništa da brineš jer će cvijet vrlo brzo doći, samo treba malo vremena i strpljenja.
Na vrh
A.Ntonio View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Veljača 2014
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje A.Ntonio Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 20:39
kada phal ocvate rebali odrezati taj dio grane gdje su bili cvjetovi???
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 11:17
Ovaj mini phal kupljen je prije nekoliko mjeseci u jednom trgovačkom centru, za malo novčića, ali u vrlo jadnom stanju. Bio je bez cvijeta, sa samo jednim zdravim listom, zguran u teglicu ne veću od veličine palca ruke, u čistoj mahovini.
Presadila sam ga u običnu pvc teglicu (nisam imala onu prozirnu), nakupila sam  hrastovih kora (budući da se grijemo na drva Wink), sterilizirala ih u pećnici i jadnička presadila.
I evo ga, na moje veselje, oporavio se, dobio je tri nova zdrava lista i pokazao prve cvjetiće.

Listove orošavam 2-3 puta tjedno kišnicom, ali unatoč tome na njima se stvorio nekakav talog (sličan kamencu) koji se ne da obrisati. Da li se smiju phalovi orošavati destiliranom vodom ?


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 08:01
Baš je slatkica. Ja brišem prašinu sa svoje orhideje destiliranom vodom i svoje tek proklijale biljčice zaljevam isto destiliranom vodom neko vrijeme, tako da mislim da možeš slobodno orošavati orhideju destiliranom vodom. 
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:08
Alma.M. Hug, hvala ti na korisnim savjetima. Evo krećem odmah ! Heart
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2016 u 10:25
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Baš je slatkica. Ja brišem prašinu sa svoje orhideje destiliranom vodom i svoje tek proklijale biljčice zaljevam isto destiliranom vodom neko vrijeme, tako da mislim da možeš slobodno orošavati orhideju destiliranom vodom. 


Alma, da li se biljke, općenito sve, smiju zalijevati destiliranom vodom? Da im destilirana voda možda neće iscrpiti hranjive tvari iz njih samih? 
Inače, kad čujem da netko konzumira samo destiliranu vodu za piće, u čuđenju sam.
Ako griješim, priznajem :)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2016 u 15:22
Marko345, ne znam da li se biljke smiju zalijevati destiliranom vodom, to sam prije radila sa tek proklijalim biljkama kratko vrijeme jer je kod mene voda jako tvrda puna kamenca, a koliko znam kalcij je štetan za biljke. Najbolje je zalijevati kišnicom ako imaš. 

Dobrodošao na forum smile73
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.