Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni čempres lat. Kochia scoparia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
    Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 10:32
Predivna biljka u vrtu koja je vrlo zanimljiva i vrlo dekorativna. Naraste od 60 -100 cm i vrlo je laka za oblikovanje. predivne zelene boje koja se istice od ostalog cvijeca i biljaka u vrtu.
Dobro podnosi sunce i visoke temperature i nije jako zahtjevan za uzgoj.
 
Sadi se u travnju i u posude, i nice za tjedan do dva dana i jako brzo raste.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 10:33
ukoliko nekto ima mozda koju sadnicu ili zna di se može nabaviti sjeme ove predivne biljke bio bih jako zahvalan na informacijiEmbarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 10:51
baš sam te to htjela pitati,gdje ima sjemenja. Znam da je kod nas davno toga bilo,no nekako je nestalo. Sad ga nitko ni u cvjetnjaku nema a ni sjeme godinama nisam vidjela.A ništ,u potragu za sjemenjemsmile98
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 10:59
Ja sam to vidio par puta u vrtrovima i stvarno je simpa ali sjeme nisam nigdje mogao nabaviti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 11:08
Pa ako si kod nekog vidio taj vjerojatno ima i sjeme ili će mlade imati. Koliko se ja sjećam to se samo rasije i dogodine uvijekima užasno puno mladih
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 11:11
Nadam se da ce onda imati i ove godine!!! Da se spremim za zicanje!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:18
Samo da javim da sam nabaivo sjeme, nasao u trgovini!!!
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 22:37
Evo ja sam baš posijala sjeme u teglu prije dva dana, a danas smo bili u bauhausu i tamo sam vidjela da ima za kupiti sjeme.
Ja sam prije nekih 3 godine to imala posađeno kao malu živicu, sadila sam ih po 2-3 kom zajedno jer onda budu veći i gušći, ljepše izgledaju... a meni su najljepši u jesen kad budu crvenkaste boje...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:47
Moj je počeo nicati! Posijala sam ga sjeme prošli tjedan. Prošle sam godine isto kupila sjeme, ali ništa - očigledno sjeme nije valjalo. Ove godine ću ga očigledno imati u izobilju...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 14:18
admine hajd pogledaj
kod mene na slikama na balkonu sam imala nesto slicno ako je to to sto ti trazis mogu ti poslati pelcere jer
se samo mnozi a sjeme nisam ni hvatala
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 18:20
Ja sam danas kupila sjeme ljetnog čempresa u običnom dućanu prehranom kartica 5 kn
Ako netko nema u blizini kupim pa pošaljem!!!

Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 14:54
Meni sjeme uopće nije niklo, kupila sam ga prošle godine, jel moguće da je staro, ili??? šmrc
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:56
Nije ni meni koje sam kupika prošle godine, ali ove godine sam našla drugi proizvođač i ono je nuklo jako brzo.

Ja operiram po svim dućanima koji drže sjeme - pa mi se nekad posrećiWink (naći ono što nemam)
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 08:53
Ne mogu pronaći nigdje podatak o zahtjevnosti čempresa, kakvu zemlju voli....
Po ovoj prvoj slici vidim da iz male rupice u suhom kamenju voli, jel zna tko ???
Gdje ste vi sadili?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 08:47
Našla sam sjeme ljetnog čempresa
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 14:56
Joj, super tema. Ja sam isto kupila i posijala ljetni čempres. Prvi puta do sada. Nešto u teglu, a nešto van. Piše da se treba sijati direktno u zemlju. Ipak ima li tko od vas iskustva s presađivanjem?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:58
Nisam ni vidjela do sada ovu temu.
Ljetni čempres imam godinama samo zato što mi je lijepi grm, ne traži puno njege, a kada sve osuši od žege on mami pogledom svojom bojom.
Raste u samom kamenu. Naravno u zemlji budu jači i veći.
Traži vrlo malo vode, rekla bih da može preživjeti sa vrlo neredovitim zaljevanjm.
Početkom jeseni pri vrhovima počinje stvarati sjeme, a nakon toga mijneja boju u tamno crvenu, bordo. Meni su i tada predivni.
Od jednog grma stvori se jako puno sjemena. Ja ga ne sijem, nego presađujem čemprese koji na proljeće sami niknu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 18:04
Imam ga i ja i to od našeg Šmrcka. Stvarno je nikao brzo za 5 dana i to valjda svako sjeme. Sada su to biljčice do 5 cm i moram ih presaditi.
Mislim da je ova biljka nepravedno napostavljena, a Hoya ju je tako lijepo opisala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 19:42
Pa da se i ja pohvalimWink Posijala sam sjeme od Šmrcke i sad čekam.
Triša kaže 5 dana.... znači ako je sve o.k. uskoro bi trebao proklijati!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 20:36
Kada ljetni čempres dozori, može se iščupati, naglavačke objesiti i osušiti. Osušenog zavezati u snopiće, odrezati krajeve gdje je korjen i te snopiće koristiti kao metle. Vrlo praktično u metenju velikih površina ili metenju po zemljanoj ili šljunčanoj površini.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.