Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičini cvjeteki
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičini cvjeteki

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 154>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 11:02
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

sve je nekako na svom mjestu...pregledala  sam vrt...ljep je da uzdisem i jedva cekam dogodine da se moje rasiri i naraste bar malo...nastavi se truditi vidis kako ti sve vraca tvoju ljubav...Tongue


Jako me raduje da si navratila do mene! smile91 Vidjeti ćeš, vrt će ti se brzo razrasti, prva godina sadnje je sporija, ali na proljeće ga nećeš ni sama moći prepoznati. Sad ne slikam jer hitno moram ponešto (podosta) cvijeća presaditi Embarrassed, razrijediti i malo preurediti, a nikako da uhvatim vremena. 
cim je veci i vise posla...vridna vrtlarica sa zlatnim rukama...da mi je imalo biti poput vas...smile56
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 12:53
Originalno poslano od člana vijolica vijolica napisao:

Tvoje cvjetno carstvo je za 5
Sad sam mužu pokazala sliku tvog plumbaga,ne može vjerovati da je to od one grančice izraslo
                 


Hvala, draga moja! Je li vidiš plumbagića kako se razbahatio? LOL To je zato što si mi ga dala od srca! Hug
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 12:57
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Tegle na balkonu su doživjele makeover, i to jako uspješan. Dekorativna tradescantia unijela je dinamičnost i razigranost i svojim šarama i puzajućim stilom.


Drago mi je da ti se sviđa promjena. Silom prilike je, jednostruke viseće pelargonije su se razbolile, sve sam počupala i bacila. Srećom sam ove dvostruke ljubičaste imala u vrtu, gdje su ostale zdrave, pa sam ih stavila na balkon. Tradescantijica je malo nastradala od tuče, ali ništa strašno, iako nije baš onako ljubičaste boje kako bi trebala biti. smile92

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 13:00
JosipaNu, hvala ti što tako lijepo misliš o meni, iako se ne poznajemo osobno. Hug Sad me malo sram, jer ne osjećam se baš tako vrijednom, a i poneki pokušaji sadnje i uzgoja cvijeća propadnu koliko god se trudila.

Ti već i jesi poput, ne mene, nego svih nas na našem cifu - istinskih ljubitelja cvijeća i prirode. smile91
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 15:43
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

JosipaNu, hvala ti što tako lijepo misliš o meni, iako se ne poznajemo osobno. Hug Sad me malo sram, jer ne osjećam se baš tako vrijednom, a i poneki pokušaji sadnje i uzgoja cvijeća propadnu koliko god se trudila.

Ti već i jesi poput, ne mene, nego svih nas na našem cifu - istinskih ljubitelja cvijeća i prirode. smile91
a kome od nas nesto nije uspjelo ili nam se nije daloraditi...svi smo mi samo ljudi sa svoji ospobinama svako za sebe....uzivam pregedavati vrtove pa kad svoje pogledam postidim se...abas dajem sve od sebe...Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 16:48
Nema mjesta stidu i sramu. Svaki vrt je lijep na svoj način. I svaki početak je lijep na svoj način. Kako i sama kažeš, trudimo se i dajemo najviše od sebe, a i nismo svi jednakih mogućnosti... Treba se naoružati strpljivošću i rezultat neće izostati, iako se čini da ide sve polako, polako... začas će novo proljeće i tek tad će se tvoje novoposađeno cvijeće pokazati u pravom svjetlu. smile57
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 17:29
ljuta sam na ovo ljeto sto nema sunca sve misim dabi se boje dizalo cvijece da se malo ugrije...al zato sljedece ljeto...jedva cekam....a dotle cu jos puno nauciti o svakoj biljci ponaosob...sad mi je pisati imena i gedati sta imam a sta ide uz to....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 17:39
Da, i meni teško pada kišno proljeće i ljeto, ali što možeš. Ovdje neprestano pada kiša i kao da je već jesen. Zimu treba iskoristiti za švrljanje po temama, zapisivanje, učenje, eventualnu razmjenu sjemena i za opuštanje, a kad dođe novo proljeće - gdje će nam biti kraj?! Big smile 
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 23:38
Lijepo je kod tebe. Puzavac na balkonu mi se jako sviđa, baš dobro paše s pelargonijama. A u vrtovima ti je ipak puno cvijeća pošteđeno od tuče.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 12:51
Hvala! Hug  Drago mi je da si navratila u ovo kišno vrijeme. smile76

Tradescantia je u stvarnosti puno ljepša, nekako joj ne mogu dobiti pravu boju fotoaparatom. A i malo je izgubila na bojama, nisu jako izražene, radi tolikih kiša, kao da je malo isprana. Vrt - ah, što reći... bit će bolje dogodine. Svejedno sam zadovoljna jer se sve lijepo razraslo, makar ne cvate puno. Moram iskombinirati pažljivije i nešto porazmještati da bi iduće proljeće i ljeto vrt bio raskošniji bojama.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 14:16
Bugice vrt ti je jako lijep i bogat raznolikim biljkama, a tek sukulentne prinove...divno!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 15:31
Drago mi je da ti se sviđa, a u planu je i uljepšavanje već ujesen i dogodine na proljeće... koliko će biti moguće, naravno. Smile 

A prinovice - jednostavno, obožavam ih, obilazim, nadgledam i čuvam. Big smile Čim mi maleni ozdravi i kiša stane, bacam se u potragu za prikladnim kamenčićima i teglicama. Heart


Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 16:59
Došla ja vidjet kako je kod tebe nakon svim onih udara kiše i vjetra, kad ono sve izgleda dobro, a makeover balkona ti je odličan. Nedaš se ti smesti, neodustaješ jača si i od kiše i vjetra. Što oni pokidaju ti brzo zakrpaš. Noviteti su ti super, gdje ćeš ti to sve spremiti ove zime, bome će biti gužva. LOL
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 18:35
Hvala, hvala! Embarrassed  To se samo tako čini, jer slikam samo ono što je preživilo, sve slomljeno sam porezala, ostavila korijenje i nadam se da će na proljeće ponovo krenuti iz početka. Big smile

Sreća da imam trosoban prazan tavan s velikim normalnim prozorima na zidovima i mogućnošću grijanja, a kad i ne grijemo taj dio, temperatura je oko 12-14 stupnjeva. Tako da bude bilo mjesta, makar bit će i gužva, pogotovo kad posijem rajčicu. As u rukavu su mi i prozori na sobama... smile127
Drago mi je da si mi došla, navrati opet kad stigneš! smile79 Travice koje si mi poslala su se lijepo primile i rastu. Heart
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 23:12
Sreća da imaš tavan, a i zidovi su tu pa se može malo i vertikalno spremati. Iznenadila me zimska temperatura na tavanu - odlična je.
Sutra je novi dan.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 23:47
Sad sam vec stvarno k'o   Papageien bilderstalno ponavljam
da mi se kod tebe dopada i da bum doshla opet !
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 10:45
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Sreća da imaš tavan, a i zidovi su tu pa se može malo i vertikalno spremati. Iznenadila me zimska temperatura na tavanu - odlična je.


Je, tavan je dobro izoliran, novi krov smo stavili, ugrađeni su i radijatori, stolarija isto nova... u stvari, još samo parket i bio bi spreman za stanovanje. Kako život ponekad iznenadi, tako je i nas, pa odjednom nismo morali dovršavati te sobe jer se otvorila druga jeftinija opcija. Smile

Vertikalno spremanje je odlična ideja. Samo ne smijem zaprljati zidove... Geek
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 10:46
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Sad sam vec stvarno k'o   Papageien bilderstalno ponavljam
da mi se kod tebe dopada i da bum doshla opet !


M, ni čuti, kakav papagaj... LOL ... samo ti meni navrati, sa zadovoljstvom čekam tvoj posjet! smile78
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 08:55
A stigle su i reznice predivne crvene ruže penjačice i sjeme tikvica i bijelih krastavaca - mikica.dm puno ti hvala! Hug
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 14:11
Novi stanovnik... bambus Heart
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 154>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.