Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pepeo od peleta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pepeo od peleta

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pepeo od peleta
    Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 21:11
Lijepo pozdravljam,

Nisam nigdje našla ništa vezano za pepeo od Peleta. Grijem se na pelete, pa me zanima da li taj pepeo može u vrt, komposter, da li je to zdravo za vrt ili štetno. 

Hvala unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 22:22
Od kojeg drveta su radite palete???

iako bi svaki pepeo od drveta bio koristan za vrt, naravno u malim količinama i ako se ne pretjeruje.
Naši stari su uvijek bacali pepeo po vrtu, jesen ili proljeće nisam siguran više, morao bih se malo raspitati
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 23:55
Hvala na odgovoru,

peleta ima više vrsta, svaka tvornica prozivodi od različitog otpadnog materijala (drva) bukva, jela, hrast, kako gdje kupim pelete pogledat ću na vreći specifikaciju .. u zadnje vrijeme kupujem pelete od Prima Namještaj, a prije toga sam kupovala u Delnicama, a još prije toga svugdje tako da je svašta prošlo kroz moje peći na pelete. 

Nekako mi bude žao bacit sav taj pepel ... ok znam da se to koristi u malim količinama, pa možda bar malo da si spremim tog pepela. 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 05:53
pa zar od paleta ne bih trebalo biti jako malo pepela i otpada?
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 09:50
pa ne znam kolko ima peć na drva ... al mogu ti slikat kolko ima nakon tjedan dana u mojoj peći. Nakon 1 dana grijanja nema puno, al nemaš potrebe čistit peć svaki dan tako da se u tjedan dana nakupi.  Opet ..ovisi o vrsti i kvaliteti peleta. Od nekih ima više pepela i otpada, a od nekih manje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 10:08
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Od kojeg drveta su radite palete???

iako bi svaki pepeo od drveta bio koristan za vrt, naravno u malim količinama i ako se ne pretjeruje.
Naši stari su uvijek bacali pepeo po vrtu, jesen ili proljeće nisam siguran više, morao bih se malo raspitati

 Bolje je bacati pepeo u jesen, poslije jesenskog oranja. Na proljeće se sve lijepo zatanjura i to je to.. Bar mi tako radimo, za druge ne znam .Smile



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 10:39
hvala :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.