Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 64>
Korisnik
Poruka
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 11:58
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:

moon i tea hvala!Moon brzo ubij te bube, one su mi uništile madonine ljiljane, koje pokušavam zadnjih nekoliko godina spasiti, ali bez uspjeha.[IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry" />




Jesu to one bube velicine bubamare...mislim da se zovu stjenice, jer sam primjetila da i moje nesto gricka. Vidjela sam u blizini i skakavce?
Kikach, matilda, pcelica....da ne zaboravim vase ljiljane pohvaliti...danas su mi uljepsali dan.... i ja navijam za ove iz tegle, jer su tvrdoglaviji od vrtnih
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 15:50

pčelice, stvarno je krasan!!Tongue

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 18:47
pčelica7...Clap
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:01
moja dva nova ljiljana trebali bi izgledati kao onaj na Teinom avataruTongue zanimljivo mi je to što izboji koji niču iz zemlje izgledaju kao pupovi cvjetne stapke, bez lišća..daj Bože da procvatuClap
pčelica7 Thumbs%20Up
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:45
Držim fige MariThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 09:50
[/QUOTE]
Jesu to one bube velicine bubamare...mislim da se zovu stjenice, jer sam primjetila da i moje nesto gricka. Vidjela sam u blizini i skakavce?
[/QUOTE]

Ovo je glavni grivac za propast mojih madoninih ljiljana.
Lilioceris lilii, ličinke se skrivalju ispod listova, pa moraš SVAKI list provjeriti.Evo kako izgleda ličinka i odrasli kukac.




Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 09:52
Evo procvao još jedan

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 10:04
matilda prekrasni su ti , moji tek pupaju 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 10:05
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:



Ovo je glavni grivac za propast mojih madoninih ljiljana.
Lilioceris lilii, ličinke se skrivalju ispod listova, pa moraš SVAKI list provjeriti.Evo kako izgleda ličinka i odrasli kukac.



matilda,hvala na ovim informacijama i super da si stavila fotkeClapŠteta da imaš problema sa ovakvim napastimaCryDržim ti fige da se stanje popraviEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 10:07
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:

Evo procvao još jedan


Kakav ljepotan smile141  I moj je trebao biti takav međutim ispao je s točkicamaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 11:41
Lijepo, lijepo drage moje, prekrasni cvjetovi. Moji samo što nisu počeli cvjetati. nisam očekivala cvjetanje u prvoj godini, posebno zato što sam ih kasno sadila, ali svaki, pa čak i onaj najmanji koji je visok svega 10 cm ima jedan pup. Tako sam nestrpljiva.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 12:21
matilda krasan crveni
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 12:40
tako su ljepi i jedva čekam da i moji procvatu
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 13:20
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Lijepo, lijepo drage moje, prekrasni cvjetovi. Moji samo što nisu počeli cvjetati. nisam očekivala cvjetanje u prvoj godini, posebno zato što sam ih kasno sadila, ali svaki, pa čak i onaj najmanji koji je visok svega 10 cm ima jedan pup. Tako sam nestrpljiva.

Ni ja kod svojih nisam očekivala pupove a ljepo su me iznenadiliBig%20smileBit će da im je ovo dobra godinaLOLWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 18:03
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:



Jesu to one bube velicine bubamare...mislim da se zovu stjenice, jer sam primjetila da i moje nesto gricka. Vidjela sam u blizini i skakavce?
[/QUOTE]Ovo je glavni grivac za propast mojih madoninih ljiljana.Lilioceris lilii, ličinke se skrivalju ispod listova, pa moraš SVAKI list provjeriti.Evo kako izgleda ličinka i odrasli kukac.[IMG]http://i899.photobucket.com/albums/ac193/vrtlarica/cvijet%202012/400x300-2.jpg" />[IMG]http://i899.photobucket.com/albums/ac193/vrtlarica/cvijet%202012/Liliocerislilii.jpg" />[/QUOTE]
TO JE TAJ ...on gricka moje ljiljane. matilda kako ih se ti rjesavas?
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 22:27
matilda jos nesto mi nije jassno...ako su ti one unistile bijeli ljiljan...grickale su samo listove ili su dosle i do korijena?
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 07:50
bugic pojele su lišće, a preko njih se lukavica hrani, tako da nisu uspjele sakupiti dovoljno hrane za sljedeću godinu. Ostalo mi je nešto malih lukavica, ali one su imale samo nekoliko listića. Kupila sam i lukavice u centrima, ali problem je što se one sade u 8 mj., a u prodaji su puno kasnije, tako da su bile loše kvalitete. Ove godine nisam joć primjetila ličinke, samo odrasle kukce koje sam sakupila i odmah ubila. Na taj način je i najbolje se riješiti ličinki. Obavezno provjeri ispod svakog lista.



Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 09:13
I ja sam jucer ubila sve koje sam nasla....dosta su nagrizeni ali valjda ce opstati    Sto se tice madoninog ljiljana ...jako ga je tesko naci u velikim centrima ili polj. ljekar. jer je to starinska vrsta. Ja sam ga prosle godine posadila u 8mj. i nije mi opstao jer je bio u tegli...sada ga opet trazim Hvala za savjete u vezi ovog kukca jer nisam znala da mogu ljiljana unistiti.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 12:20
matilda prekrasan ti je..i moje na moru neke bestije jedu:(
 
evo jednog prvi sto je u vrtu procvao, mislim da je netty's pride
 
   
 
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 12:30
a joj...baš je neobičan,super
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.