Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364>
Korisnik
Poruka
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 09:33
Mimar,prekrasna kolekcija.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 23:30
Evo i mojih nekoliko :

                  

                                     

                          

 
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 23:34

  A one koje mi nisu pojele voluharice - te su mi napadali puzevi :

               

                       neznam da li ste ovo i kada vidjeli :

                      

                                           

                      


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 14:25
još jedan kod mene

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 09:54
 Nona, poseban!
GF, baš su lepi oni u skupiini a za ove druge je šteta. I kod mene su se po prvi put pojavili ovi golaći , srećom u voćnjaku. Kad se rastegnu dugi su i po 40cm Shocked. Ako krenu dalje, ne gine im pužomor ma koliko MS govorio da je okrutno. Zar je manje okrutno pojesti sve oko sebe Angry?!

Orijentalni ocvetali dok sam bila na putu

jedan samo sa jednim cvetom

a ljubimac za kraj sa 5 mirišljavih divnih

Za ovu sezonu toliko od mene, vidimo se sledeće Smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
yva8 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yva8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 09:03
Jučer sam htjela izvaditi lukovicu ljiljana iz zemlje jer se stabljika posušila kad ono šok. Izgleda da je lukovica istrunula ili nešto drugo i u panici povadim ostale koje su još zelene da vidim što je s njima. Rezultat je zabrinjavajući... nekih također nije bilo dok su druge u zabrinjavajućem stanju. Evo slika tih lukovica


Mene zanima hoće li što biti od tih lukovica iduće godine ili moram kupiti nove?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 11:25
Izgleda kao da je neki smile100u njima, ili bio ili je još uvijek.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
yva8 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yva8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 15:00
Može biti jer su mi i mrkve tako izbušene. Iako je ove godine bilo puno kiše u vrtu nisam nalazila puno puževa, a to što nađem odmah rješavamo. 
Mene zanima hoće li će što biti od tih lukovica dogodine
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 15:15

   @ Mimar
      
       Mimar draga , pa ja ovakove "zivotinje" , ovako velike i u tim bojama jos u zivotu nisam vidjela ,
       grozno !   Angry
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 15:18
Originalno poslano od člana yva8 yva8 napisao:

Može biti jer su mi i mrkve tako izbušene. Iako je ove godine bilo puno kiše u vrtu nisam nalazila puno puževa, a to što nađem odmah rješavamo. 
Mene zanima hoće li će što biti od tih lukovica dogodine


Kad voluharica nagrize lukovicu onda to izgleda skroz drugacije ,
to su morali biti puzevi "golaci" !   Angry
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 20:18
Fujodvratni su!
Slične sam i ja vidjela navečer kad idem van po Miška,
kako plaze po zidu ispod oleandra...otresem ih nekom grančicom,jer sam jednom šlapom to riješila
i zgazila,pa sam ju od silne sluzi jedva poslije oprala
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 22:12
Dobila sam lukovice ljiljana i nekoliko " ljusaka" ( ne znam postoji li bolji naziv) je u transportu otpalo.Nasla sam na netu upute kako od tih ljusaka uzgojiti nove lukovice. Lukovice se stave u vrecicu sa a) kompostom, b) tresetom i c) vermikulitom i ostave dva do tri mjeseca na mracnom i toplom mjestu. Vermikulit nemam pa mi preostaje a) ili b). Je li netko radio i s cim? Koliko uspjesno?
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 19:58
Originalno poslano od člana yva8 yva8 napisao:

Jučer sam htjela izvaditi lukovicu ljiljana iz zemlje jer se stabljika posušila kad ono šok. Izgleda da je lukovica istrunula ili nešto drugo i u panici povadim ostale koje su još zelene da vidim što je s njima. Rezultat je zabrinjavajući... nekih također nije bilo dok su druge u zabrinjavajućem stanju. Evo slika tih lukovica


Mene zanima hoće li što biti od tih lukovica iduće godine ili moram kupiti nove?
ovakvo je stanje i kod mene ,nisam htjela trovati a bila ih je najezda zbog vlažnosti a sada mi je žao što te beštije nisam potamanila na vrijemeConfused
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 23:19
Ljiljani su mi predivni, svi od reda, ali ipak, posebno mjesto zauzima bijeli ljiljan kojeg vezujemo uz sv. Antu.
Do sada golaći nisu napadali moje ljiljane. Nadam se da i neće jer imam svega nekoliko lukovica. Meni dovoljno, ali za njih baš i nemam   
Sutra je novi dan.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 10:34
Nisu ni moje dirali, nekidan sam ih malo vilama povadila i ponovno posadila malo pliće i lukovice su prekrasne ali golaća imam najviše ispod cigli koje imam po dužini gredica i ispod kamenja kao i glista pa ih svakih par dana dižem , gliste pokupe kokoši a golaće smile224sredim ja.
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
voćko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voćko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2015 u 18:57
Prije dvadesetak dana sam posadio lukovice ljiljana (bijelog),zeleni dio je već bio izrastao nekih dvadesetak cm,ima li šanse da prežive,do sad se nekako drže i za nijansu su posvijetlili??
Pozdrav.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2015 u 21:43
Mislim , ako su malo posvijetlili , to ne smeta ! Moras samo paziti na ljiljanove bube ,
one vole pojesti srce ljiljana i onda vise nemoze rasti , naravno ! Ja sam se prosle
godine s njima borila uz puzeve ! Tebi to naravno ne zelim , zelim ti da budu lijepi i
da krasno cvijetaju !
                                            Blumen mini bilder
Na vrh
voćko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voćko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 13:37
Hvala gute Fee.Nadam se da ću imati prilike pohvaliti se slikama.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 15:12
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 15:59
Pozdrav!
Koliko vremena je potrebno da nikne ljiljan iz lukovice?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.